transfer la inceput de an

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

transfer la inceput de an

Mesajde katty_cy » 08 Sep 2010, 20:12

Buna seara..am gasit acest topic si sper sa primesc si un raspuns pentru nelamurirea pe care o am. Sunt educatoare la o gradinita din mediul rural de 2 ani,anul acesta fiind al 3-lea. Sunt cu statut de suplinitor calificat, anul acesta am participat la concursul de titularizare, nu am ocupat post titularizabil din motiv ca au fost foarte putine la numar,asa ca am ocupat postul la care mi s-a acordat continuitate. Acum la inceput de an scolar o doamna titulara ce profeseaza intr-o alta locatie din comuna doreste sa facem schimb de posturi. La inspectoratul scolar mi s-a spus ca schimbul se poate face doar daca sunt de acord deoarece doamna ar fi putut face mutarea doar in perioada stabilita pentru transfer. Si tot de la isj au zis sa se faca consiliu de administratie si sa se decida acolo. eu ma intreb consiliul se poate amesteca in aceste lucruri din moment ce eu am decizie data de isj pentru acest post ? Si ma gandesc consiliul de administratie a fost cel care mi-a aprobat continuitate la sfarsitul anului scolar,acum la inceput isi pot schimba decizia?
Imi poate ocupa d-na postul daca eu nu sunt de acord?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
katty_cy
 
Mesaje: 58
Membru din: 11 Feb 2009, 20:00

Re: transfer la inceput de an

Mesajde claudia1976 » 08 Sep 2010, 20:18

Nu iti poate ocupa postul daca nu esti de acord. Sa nu le dai decizia !!!!
claudia1976
 
Mesaje: 410
Membru din: 05 Aug 2007, 13:23


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori