salariu in gradinita particulara

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde vio2030 » 19 Iul 2010, 16:00

Draga takilla, am lucrat in gradinita particulara si salariul este ultimul lucru pe care trebuie sa-l negociezi. Inainte trebuie sa-ti clarifici programul, atributiile, sarcinile..(pentru ca acolo au pretentia sa faci si chestii de genul:pus-strans masa, sters praful, schimbat scutece, sa nu porti tocuri, sa ai unghii scurte si parul strans, etc).Ei nu spun nimic la interviu despre aceste lucruri, dar dupa ce te angajeaza au pretentia chiar sa minti parintii, spunandu-le lucruri frumoase despre copiii lor. A, era sa uit, mai scrii si doua planificari:una pentru inspectoare, conform noului curriculum :lol: si una dupa care lucrezi, si care evident se bat cap in cap! Nu stiu, poate nu am avut eu noroc! Dar sfatul meu este sa mergi in proba o saptamana, doua, vezi cum stau lucrurile si apoi ceri sau accepti salariul. Adica, concluzia: salariul este un pic mai mare, dar acolo faci de toate la nevoie si esti disponibila mereu! Nu ai vacante, doar 21 de zile de concediu si salariul minim pe cartea de munca.
vio2030
 
Mesaje: 24
Membru din: 05 Oct 2008, 17:46

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde sportiv » 20 Iul 2010, 14:35

vio2030,
Nu te cred! Cred ca ar trebui sa consulti o carte de munca ,cel putin,a cuiva care a lucrat in acel sistem!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde dariely » 20 Iul 2010, 15:08

una din colegele mele de liceu a lucrat intr-o gradinita particulara si a fost foarte multumita! stiu ca a fost incantata si chiar ma sfatuia sa caut ceva asemanator! nu stiu nimic despre salariu, dar de conditii stiu ca sunt excelente!
Avatar utilizator
dariely
 
Mesaje: 82
Membru din: 25 Iun 2010, 18:01

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde vio2030 » 20 Iul 2010, 19:02

Visati in continuare la gradinite particulare. Incercati! Dau salarii mari :lol:
Succes, eu nu am facut decat sa va imartasesc experienta mea :lol: Credeti, bine, nu credeti, mie mi-e la fel de bine :D
vio2030
 
Mesaje: 24
Membru din: 05 Oct 2008, 17:46

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde vio2030 » 20 Iul 2010, 19:04

si ...Sportiv, nu am de ce sa consult cartea cuiva de munca, o am pe a mea, vorbeam de mine, nu de altcineva si nu am exagerat din pacate cu nimic. :(
vio2030
 
Mesaje: 24
Membru din: 05 Oct 2008, 17:46

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde sportiv » 21 Iul 2010, 09:28

Foarte rau pentru cei care accepta compromisuri! (Puneti la socoteala si tichetele de masa :D ?)
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: salariu in gradinita particulara

Mesajde dariely » 21 Iul 2010, 14:41

vio2030 scrie:Visati in continuare la gradinite particulare. Incercati! Dau salarii mari :lol:
Succes, eu nu am facut decat sa va imartasesc experienta mea :lol: Credeti, bine, nu credeti, mie mi-e la fel de bine :D

nu visez sa lucrez la o gradinita particulara, doar am relatat ceea ce stiam de la alte colege. si am precizat ca nu stiu nimic de salarii.
Avatar utilizator
dariely
 
Mesaje: 82
Membru din: 25 Iun 2010, 18:01

Anterior

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron