Evaluarea cadrului didactic

Evaluarea cadrului didactic

Mesajde mihga » 05 Iul 2010, 10:55

Va propun acest subiect deoarece doresc sa stiu cum s-a realizat in unitatea dumneavoastra evaluarea cadrelor didactice. Ce probleme ati intampinat ? Cum s-a realizat evaluarea colegiala si cea a CA. Si-a intocmit fiecare cadru didactic un raport de autoevaluare sau a completat direct fisa de evaluare ( rubrica autoevaluare ) cu punctajul corespunzator?
mihga
 
Mesaje: 43
Membru din: 02 Aug 2007, 18:03

Re: Evaluarea cadrului didactic

Mesajde rofi3 » 05 Iul 2010, 18:01

In unele scoli se va prezenta cadrul didactic cu portofoliu personal in septembrie , in fata consiliului administratie. Acest portofoliu va trebui realizat in scopul sustinerii punctajului obtinut in acea fisa de autoevaluare pe care am completat-o cu totii .
Oricum pe parcursul anului strangem atatea diplome, va trebui in toamna sa ne si prezentam ....
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Evaluarea cadrului didactic

Mesajde felix_79 » 09 Iul 2010, 19:33

Noi am intocmit fiecare educatoare cate un raport detaliat de activitate ,ne-am completat fisa de evaluare si un portofoliu care sa sustina punctajul acordat. Apoi responsabilul comisiei metodice a completat punctajul la evaluarea colegiala, si a realizat un raport la nivelul comisiei. Ulterior, ne-am sustinut activitatea in fata C.A. , pe data de 1 Iulie.
felix_79
 
Mesaje: 28
Membru din: 18 Mar 2007, 15:21

Re: Evaluarea cadrului didactic

Mesajde omega » 14 Iul 2010, 21:02

Are cineva fisa de evaluare adaptata pentru invatamant prescolar? La noi directorul nu vrea sa specifice criteriile pentru prescolari. Daca aveti, va rog sa/mi dati un model. Va multumesc.
omega
 
Mesaje: 90
Membru din: 25 Feb 2007, 13:42

Re: Evaluarea cadrului didactic

Mesajde sportiv » 14 Iul 2010, 21:30

Iata ce va ce te poate ajuta!(Ma surprinde perioada cererii!) :?
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Evaluarea cadrului didactic

Mesajde omega » 20 Iul 2010, 18:04

sportiv scrie:Iata ce va ce te poate ajuta!(Ma surprinde perioada cererii!) :?

Multumesc frumos, aceste criterii generale le avem.Imi cer scuze ca nu m-am exprimat mai clar: era vorba daca la gradinitele cu PJ acestea au fost adaptate la specificul inv. prescolar. Inteleg ca unele scoli care au si grupe de gradinita ca structuri au adaptat criteriile pentru educatoare, altele nu. M-ar interesa cateva modele ce tin cont de specificul muncii cu prescolarii.
Va multumesc.
omega
 
Mesaje: 90
Membru din: 25 Feb 2007, 13:42


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori