Concurs "Sa cinstim istoria patriei!"

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Concurs "Sa cinstim istoria patriei!"

Mesajde cuturgcostel » 02 Iun 2010, 21:37

Concursul "Sa cinstim istoria patriei!", organizat de Scoala cu clasele I-VIII Traian, s-a incheiat.
La acest concurs au participat 26 de unitati scolare din 16 judete ale tarii, respectiv 119 elevi.
In perioada 24-28 mai 2010 s-a realizat evaluarea lucrarilor, juriul avand urmatoarea componenta:
* prof. Mariana Ambarus, director al Scolii cu Clasele I-VIII Traian
* insp. instit. Ioan Surdu, din partea ISJ Bacau
* prof. Silvia Iacobescu, director al Muzeului Bacau
* prof. Nicoleta-Marinela Pavel, coordonator proiecte si programe Scoala Traian
In evaluarea lucrarilor au fost implicati si profesorii de specialitate:
¤ Elena Istrate, prof. de istorie
¤ Denisa Foamete, prof. de lb. romana
¤ Nica Tudor, prof. de ed. plastica
Lista completa a participantilor si premiile acordate pe sectiuni le puteti vedea accesand site-ul scolii, http://www.scoala-traian.webs.com, sectiunea Revista Scolii.
Toate lucrarile trimise de elevi au fost incluse intr-o revista electronica, cu titlul "Sa cinstim istoria patriei!", revista ce poate fi accesata la aceeasi adresa mentionata mai sus.
Diplomele participantilor si CD-urile catre scoli cu lucrarile si revista electronica vor fi expediate in perioada imediat urmatoare. Am dori ca acest lucru sa se realizeze inainte de a intra copiii in vacanta, dar sunt lucruri care mai dureaza (semnarea diplomelor, realizarea CD-urilor) si este posibil sa depasim acest termen.
Asteptam parerile dumneavoastra fata proiectul derulat, in functie de care vom decide daca il vom continua si anul urmator, cu avantajul experientei.
cuturgcostel
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Noi 2007, 13:28

Re: Concurs "Sa cinstim istoria patriei!"

Mesajde mada77 » 09 Iun 2010, 20:35

Elevilor mei le-a plăcut foarte mult tematica acestui concurs, iar eu sunt legată spiritual de dvs., pentru că m-am născut în municipiul Bacău şi am terminat liceul "Vasile Alecsandri".
De asemenea, aţi fost foarte bine organizaţi, revista este voluminoasă şi bine realizată.nu mă aşteptam la rezultate aşa de repede şi cu atâta seriozitate, pentru că am mai avut experienţe neplăcute la alte concursuri.
Vă felicit pentru munca depusă şi sper să ne reîntâlnim la anul. Cu respect, prof. Mădălina Bălu, Şcoala Generală "Victor Popescu", Fărcăşeşti, Gorj
mada77
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Noi 2009, 15:58

Re: Concurs "Sa cinstim istoria patriei!"

Mesajde iuiu_flori » 10 Iun 2010, 17:12

Am primit diplomele. Rm. Valcea. Vacanta placuta!
iuiu_flori
 
Mesaje: 208
Membru din: 18 Iun 2007, 16:30


Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori