despre continuitate

Discutii despre examenele elevilor si examenele cadrelor didactice

despre continuitate

Mesajde micutza82 » 05 Aug 2009, 19:12

Am si eu o foarte mare nemultumire,eu am pe diploma specializare dubla istorie-filosofie,examenul l-am dat in vara lui 2007 si am luat 7.60,de atunci merg pe suplinire ca de ...nu sunt posturi.In anul sc.2008-2009 am prins catedra intreaga pe partea a doua a specializarii pe socio-umane.Anul asta mi s-a acordat continuitate de scoala,dar...........inspectoratul nu mi-a acordat-o.In concluzie pe postul meu vine un individ care a luat 5 la ec/ed.antrep k pe asta erau orele,iar eu cu nota de peste 7 nu am catedra.Cum e posibil asa ceva?sa ma lamureasca si pe mine cineva va rog mult. :( :( :( :( :(
micutza82
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Sep 2008, 18:07

Mesajde stanculili » 05 Aug 2009, 21:12

Continuitatea pe post se acordă doar celor care au susţinut concurs în specialitatea postului şi au obţinut peste 5. Deci, ar fi trebuit să ai concurs la ec/ed.antrep pentru a ţi se aproba continuitatea.
stanculili
 
Mesaje: 44
Membru din: 23 Dec 2005, 10:43
Localitate: Jud. Olt

Mesajde amalia_braila » 13 Aug 2009, 19:49

cunosc situatii in care s-au acordat continuitati pe franceza, desi ex a fost dat pe invatatori.....deci, fiecare cum se descurca!
amalia_braila
 
Mesaje: 27
Membru din: 17 Aug 2008, 10:46

Re: despre continuitate

Mesajde annadan11 » 12 Mai 2010, 00:27

buna
am sustinut examen de titularizare in iulie anul trecut si in prezent ocup un post de suplinitor la o scoala care se va desfiinta din septembrie.Am inteles ca am prioritate la sedintele publice de suplinire.trebuie cumva sa intocmesc un dosar ca sa dovedesc ca postul meu a fost redus? Ce trebuie sa mai detin in afara de calificativul primit de la scoala si dosarul de inscriere la examen?
Si inca ceva: in aceste conditii pot participa la sedintele publice pt suplonire cu nota obtinuta anul trecut? pun toate aceste intrebari fiindca nu am depus cererea pt continuitate si vreau sa stiu daca acest lucru ma afecteaza.
multumesc
annadan11
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Dec 2009, 11:46


Înapoi la Examene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori