Concurs national de desen si fotografie

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Concurs national de desen si fotografie

Mesajde gladiola » 09 Apr 2010, 21:40

Va invit sa participati la Concursul national de desen si fotografie "Jocul - universul meu". Concursul este cuprins in C.A.E. 2010, anexa F, pagina 5, pozitia 71.
Fişiere ataşate
Regulament, Acord, Fisa de inscriere, Afis - Jocul -universul meu.doc
Regulamentul concursului
(663 KiB) Descărcat de 101 ori
gladiola
 
Mesaje: 12
Membru din: 10 Sep 2006, 10:27

Re: Concurs national de desen si fotografie

Mesajde carmencreanga » 09 Apr 2010, 22:29

Un concurs interesant. Am cateva intrebari:
-taxa e de 3 lei/cadru didactic indiferent daca participa doar la o singură secţiune, la alegere sau la ambele?
-plic "A5 timbrat corespunzător" ? Nu se poate si A4 sau diplomele sunt format A5?
-lucrările însoţite de fişa de înscriere, acordul de parteneriat (dublu exemplar, semnat şi ştampilat), plicul timbrat si taxa se trimit in acelasi plic nu?
Multumesc anticipat ptr raspuns!
O seara buna!
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Concurs national de desen si fotografie

Mesajde gladiola » 10 Apr 2010, 13:59

Hristos a Inviat !
Va multumesc pentru atentia acordata concursului nostru.
Taxa este de 3 lei pentru o sectiune, daca doriti sa participati la ambele sectiuni atunci 6 lei. Recomand, daca se poate, sa trimiteti nr. maxim de lucrari, adica 3 desene sau 3 fotografii (listate A5) sau 3 desene si 3 fotografii (6 lucrari), cum doriti.
Plicul autoadresat A5 pentru ca diplomele vor avea acest format, A5. Timbrat corespunzator, am considerat ca 3 lei e suficient, dar cred ca ar trebui sa intrebati la posta cam cat ar trebui, cu aproximatie, in functie de distanta - de la localitatea d-voastra la Borca, Neamt. E posibil ca si 2 lei sa fie suficienti (am pus un maxim de 3 lei). Cand trimiteti lucrarile veti pune in plic si Acordul de parteneriat in dublu exemplar semnat si stampilat, iar noi va vom returna un exemplar stampilat si semnat de scoala noastra impreuna cu diplomele. Deoarece nu avem cont deschis pentru banii care ii primim, iar prin mandat postal mai sunt si alte cheltuieli in plus am considerat ca cel mai bine este ca banii sa fie trimisi in acelasi plic cu lucrarile (acordul, fisa de inscriere).
Si eu am participat la concursuri cu taxa in plic si nu au fost probleme.
Este o echipa intreaga care va monitoriza modul in care decurg inscrierile, pregatesc lucrarile pentru evaluare, realizeaza expozitia etc.
La final vom publica rezultatele obtinute in urma evaluarii lucrarilor.
In speranta ca am reusit sa clarific unele nelamuriri, va asteptam sa va inscrieti la concurs.
Inv. Gladiola Bondar
gladiola
 
Mesaje: 12
Membru din: 10 Sep 2006, 10:27

Re: Concurs national de desen si fotografie

Mesajde carmencreanga » 10 Apr 2010, 15:49

Multumesc frumos ptr raspuns!
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05


Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori