evaluarea in timpul concediului de crestere copil

evaluarea in timpul concediului de crestere copil

Mesajde claudiaiv » 09 Mar 2010, 16:41

Rog frumos sa-mi raspunda cineva daca cunoaste raspunsul la intrebarea care ma framanta!
Ma intorc la catedra dupa patru ani de concediu pentru cresterea copilului (doi copii veniti pe lume la doi ani diferenta unul de celalalt). Cum o sa fiu evaluata avand in vedere ca din momentul in care o sa-mi reiau activitatea si pana la sfarsitul anului scolar sunt doar 6 saptamani? ( Am vazut cum arata noua fisa de evaluare si e clar faptul ca intr-un timp atat de scurt nu pot atinge un punctaj de calificativul "foarte bine"). A mai fost cineva in situatia mea?
claudiaiv
 
Mesaje: 29
Membru din: 21 Sep 2009, 07:26

Re: Fisa de evaluare

Mesajde sportiv » 09 Mar 2010, 17:41

Orice evaluare se face pe o anumita ,,tema ,capitol,lectie''! Pentru orice ,,lucrator" de orice fel, se face in conformitate cu o anumita fisa a postului pe care este incadrat!Daca in cele 6 saptamani (cat o perioada de post :D ) faceti activitate la scoala si,legea spune ca trebuie sa aveti un clificativ,o apreciere, directorul stie ce are de facut!Orice apreciere ,logic,este pentru perioada cat s-a lucrat!
Aprecierea mea: FOARTE BINE,si sa fiti sanatosi cu totii sa va cresteti copiii!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Fisa de evaluare

Mesajde ela67 » 09 Mar 2010, 19:17

Cu riscul de ai offtopic permiteti-mi sa va contrazic, domnule sportiv. Perioadele de post sunt diferite. De exemplu postul Pastilor tine chiar 7 saptamani, dar dvs. stiti mai bine decat mine, doar cantati in strana. Nu mi-o luati in nume de rau. :D
Succes in activitatea didactica si dvs si tinerei mame!
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: Fisa de evaluare

Mesajde blagavioleta2008 » 09 Mar 2010, 19:33

Eu cred cred ca ar trebui luata in considerare activitatea de dinaintea concediului de crestere a copiilor, doi ani incheiati...mi se pare destul de logic...
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: evaluarea in timpul concediului de crestere copil

Mesajde felixmunteanu » 09 Mar 2010, 23:54

Şi eu am fost în aceeaşi situaţie, dar am primit calificativul FB. Nu mi se pare normal să fii penalizat pentru că aduci pe lume copii, mai ales în condiţiile scăderii natalităţii în România. :D
Dacă, din momentul revenirii la catedră, omul e serios şi nu se sustrage de la îndatoririle sale, şi a fost la fel şi înainte, nu văd de ce să nu fie notat cu FB (nu cu 100 de puncte, ci cu minimum, adică 81, parcă).
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: evaluarea in timpul concediului de crestere copil

Mesajde ancush » 11 Mar 2010, 13:35

si eu am fost in aceeasi situatie...aproximativ(m-am intors la inceputul sem al II-lea)
am luat fb pentru ca l-am meritat cu adevarat
dar de evaluare pentru reincadrare stii?
ancush
 
Mesaje: 18
Membru din: 17 Iun 2007, 19:13

Re: evaluarea in timpul concediului de crestere copil

Mesajde ana_71 » 12 Mar 2010, 22:51

am fost in aceasta situatie ,iar in caz de orice intrerupere la catedra se iau in considerare ultimii 2 ani scolari incheiati la catedra
ana_71
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Feb 2010, 22:56


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori