INSTITUTOR SAU PROFESOR INVATAMANT PRIMAR?

INSTITUTOR SAU PROFESOR INVATAMANT PRIMAR?

Mesajde adnnana » 01 Mar 2010, 19:53

Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca se poate...sau daca ati mai intalnit un caz asemanator.......multumesc
1 Colegiul Pedagogic Constantin Bratescu Constanta - 5ani
2 Studii universitare de lunga durata .....domeniul Contabilitate si informatica de gestiune
3 Modul Psihopedagogic - nivel I
Conformul noii grile de salarizare cum voi fi incadrata ? Am citit lista celor exclusi ...si nu gasesc domeniul economic.....oare fac parte din lista celor care vor fi profesori sau nu? Unde trebuie sa merg sa ma lamuresc exact.
Multumesc!
adnnana
 
Mesaje: 11
Membru din: 06 Mai 2007, 20:57

Re: INSTITUTOR SAU PROFESOR INVATAMANT PRIMAR?

Mesajde mel_grosu » 01 Mar 2010, 22:31

Astazi am citit adresa de la ISJ si este foarte clar: educatoarele si invatatoarele care au la baza L. ped si au absolvit inv. de scurta sau de lunga durata la o specializare cuprinsa in ariile curiculare enumerate in ordinul ministrului vor fi incadrate pe post de profesor, deci si institutorii(cu scurta durata), care au la baza lic. ped. Institutorii care nu au absolvit LIc ped (chiar daca colegiul este de profil ped.), conditia este sa ai la baza Lic. Ped.,nu fac obiectul acestei incadrari, precum si cei care au specializarea din anexele 1-3.
mel_grosu
 
Mesaje: 31
Membru din: 03 Mai 2008, 18:29

Re: INSTITUTOR SAU PROFESOR INVATAMANT PRIMAR?

Mesajde costi_52 » 01 Mar 2010, 23:33

mel_grosu scrie:Astazi am citit adresa de la ISJ si este foarte clar: educatoarele si invatatoarele care au la baza L. ped si au absolvit inv. de scurta sau de lunga durata la o specializare cuprinsa in ariile curiculare enumerate in ordinul ministrului vor fi incadrate pe post de profesor, deci si institutorii(cu scurta durata), care au la baza lic. ped. Institutorii care nu au absolvit LIc ped (chiar daca colegiul este de profil ped.), conditia este sa ai la baza Lic. Ped.,nu fac obiectul acestei incadrari, precum si cei care au specializarea din anexele 1-3.

În ce judeţ se întâmplă minunea aceasta?
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori