restrângerea posturilor

restrângerea posturilor

Mesajde cironela » 21 Feb 2010, 16:39

In actuala comasare/ reorganizare a unitatii scolare , a posturilor la noi cad trei posturi , 2 invatatoare, 1 de educatoare. Din lipsa de copii vor mai fi eliminate alte 2 posturi in urmatorii 2 ani scolari. Atunci va trebui organizat concurs de dosare pe scoala? Sau postul care cade , dascalul respectiv va merge la restrangere la inspectorat? DIRECTORUL ARE O BAZA LEGALA DE A ORGANIZA CONCURS DE DOSARE PE SCOALA DE FIECARE DATA CAND UN POST CADE? DACA NOI RESTUL DE CADRE NU DORIM SA NE FACEM DOSAR, PUTEM FI PENALIZATI?
Va rog sa ma lamureasca cineva! Mersi
cironela
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Ian 2010, 11:58

Re: restrângerea posturilor

Mesajde cristyna » 21 Feb 2010, 16:55

Va fi concurs de dosare la fiecare "cadere" a posturilor. Cel/cei cu punctajul cel mai mic va/vor pleca.

Eu va propun sa cititi Metodologia si va veti lamuri.

Daca refuzati sa va intocmiti dosarul, directorul are baza legala de a va intocmi dosarul...
"Să formezi o echipă este doar începutul, să rămâi împreună este progresul, să lucrezi împreună este succesul"

Henry Ford
Avatar utilizator
cristyna
 
Mesaje: 427
Membru din: 06 Apr 2005, 22:59
Localitate: Timisoara

Re: restrângerea posturilor

Mesajde lvero2004 » 26 Feb 2010, 18:02

Am si eu o intrebare. Sunt absolventa de liceu pedagogic + Colegiu de administratie publica cu durata de 3 ani. Sunt incadrata ca institutor. In caz de restrangere mi se puncteaza studiile superioare sau nu?Va multumesc
lvero2004
 
Mesaje: 69
Membru din: 23 Mar 2005, 23:56


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 5 vizitatori