Pretranfer in cadrul unitatii PJ

Pretranfer in cadrul unitatii PJ

Mesajde tatiana_botzu » 24 Feb 2010, 00:56

Pentru pretranfer in cadrul unitatii cu personalitate juridice,am facut dosar cu cerere ,foie de punctaj si copie de pe decizia de titularizare <mentionez ca eu lucrez la structura>.La inceput mi s-a spus ok ,sunt doua posturi libere la prelungit ,poti sa-ti alegi si ca va face sedinta sa-mi aprobe consiliu profesoral mutarea.Dupa o saptamana s-a schimbat directoarea ,da voi fi la program prelungit din toamna dar nu am eu nici o intaietate sa aleg vreun post ramas in urma pensionarii ca poate isi aleg celelalte doamne de la prelungit posturile.Am rugat sa faca acum sedinta sa le intrebe ca doar sunt doua posturi libere sa stiu si eu care posturi raman libere.Dar nu abia la toamna voi afla pe ce postul voi merge odata cu cea care va veni prin titularizare la vara,desi eu particip la prima faza de pretranfer fiind titularul unitatii.Sincer imi vine sa ma retrag si sa raman la postul meu dar spune ca deja la dat liber pe al meu.
tatiana_botzu
 
Mesaje: 50
Membru din: 25 Feb 2007, 22:51

Re: Pretranfer in cadrul unitatii PJ

Mesajde costi_52 » 24 Feb 2010, 10:05

tatiana_botzu scrie:Pentru pretranfer in cadrul unitatii cu personalitate juridice,am facut dosar cu cerere ,foie de punctaj si copie de pe decizia de titularizare <mentionez ca eu lucrez la structura>.La inceput mi s-a spus ok ,sunt doua posturi libere la prelungit ,poti sa-ti alegi si ca va face sedinta sa-mi aprobe consiliu profesoral mutarea.Dupa o saptamana s-a schimbat directoarea ,da voi fi la program prelungit din toamna dar nu am eu nici o intaietate sa aleg vreun post ramas in urma pensionarii ca poate isi aleg celelalte doamne de la prelungit posturile.Am rugat sa faca acum sedinta sa le intrebe ca doar sunt doua posturi libere sa stiu si eu care posturi raman libere.Dar nu abia la toamna voi afla pe ce postul voi merge odata cu cea care va veni prin titularizare la vara,desi eu particip la prima faza de pretranfer fiind titularul unitatii.Sincer imi vine sa ma retrag si sa raman la postul meu dar spune ca deja la dat liber pe al meu.

Nici nu se pune problema ca postul pe care activaţi acum să fie dat liber. În cazul transferării prin pretransfer, postul dumneavostră devine liber doar în şedinţa publică, după ce aţi ales postul pe care vă transferaţi. Dacă în şedinţa publică nu alegeţi niciun post (sau nu vă prezentaţi), rămâneţi pe postul actual.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: Pretranfer in cadrul unitatii PJ

Mesajde tatiana_botzu » 24 Feb 2010, 15:17

Va multumesc mult.Eu am vazut si calendarul si metodologia de desfasurare a miscarii personalului didactic si m-am linistit putin.
tatiana_botzu
 
Mesaje: 50
Membru din: 25 Feb 2007, 22:51


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron