crearea unui site

crearea unui site

Mesajde daniela_mariana » 12 Feb 2010, 17:02

Are cineva idee cum pot sa-mi construiesc propriul site. Se doreste a fi site-ul unei clase. As vrea sa-l fac eu. Cat ar costa daca l-ar face o persoana care chiar se pricepe?
daniela_mariana
 
Mesaje: 37
Membru din: 23 Feb 2007, 12:40

Re: crearea unui site

Mesajde toni » 12 Feb 2010, 22:38

Daca aveti un cont pe google.com puteti construi singura un site; nu v-ar costa nimic, doar munca depusa!
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: crearea unui site

Mesajde gica_ionescu » 13 Feb 2010, 01:16

Va rugam sa ne dati cateva detalii. Este vorba despre Publisher? Sau de editare html pas cu pas?
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Re: crearea unui site

Mesajde smiley_tgv » 13 Feb 2010, 16:09

cred ca se refera la platforma blogspot.com oferita de google, gratis.

urmand ca adresa siteului creat sa fie www.xyz.blogspot.com in loc de xyz puneti dvs ce nume doriti.
numai ce nu e chiar un site, ci un blog, insa cred ca o sa va fie de folos.
smiley_tgv
 
Mesaje: 52
Membru din: 22 Ian 2007, 20:16

Re: crearea unui site

Mesajde toni » 19 Feb 2010, 22:40

Google ofera un editor cu ajutorul caruia puteti crea ceea ce doriti; nu blogspot!
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: crearea unui site

Mesajde toni » 19 Feb 2010, 22:47

http://sites.google.com/site/paunesti/

Legatura va ajuta sa va faceti o imagine a ceea ce am reusit eu; e simplu...
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: crearea unui site

Mesajde gica_ionescu » 20 Feb 2010, 13:32

Felicitari, domnule Toni! Daca inainte invatatorul scria istoria satului in hrisoave, iata ca acum el s-a adaptat si utilizeaza internetul. Astfel el scrie istoria locurilor in imagini. Oamenii satului trebuie sa fie mandri ca au un dascal atat de iubitor ! Daca la nivel national ar fi tot poporul cu aceeasi dragoste de tara si daca toti ne-am face datoria fara a astepta o rasplata poate ii depaseam demult pe nemtii care au renascut din propria cenusa...

Faceti parte din alesii cu vocatie pentru aceasta profesie.Altfel de ce ati fi renuntat la timpul dv. pretios ca sa lucrati pentru semenii dv?
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori