Ne pregatim de....PRIMAVARA!!!!

Ne pregatim de....PRIMAVARA!!!!

Mesajde mihaelasavu » 05 Feb 2010, 18:49

Cat de curand vom pasi in anotimpul primavara! Haideti sa impartasim aici cum v-ati gandit sa pregatiti voi aceste sarbatori ale primaverii! Eu am clasa a IV-a si ma gandesc ca de 8 martie sa fac ceva mai special, fiind ultima serbare pentru mama, alaturi de ei. Va asteptam cu idei pentru : Martisor, 8 martie, Paste...etc.
Avatar utilizator
mihaelasavu
 
Mesaje: 29
Membru din: 03 Ian 2007, 22:05

Re: Ne pregatim de....PRIMAVARA!!!!

Mesajde ela67 » 05 Feb 2010, 20:47

Intotdeauna, la clasa a IV-a, eu obisnuiesc sa fac cu ei o carte in care adunam tot ce vrem noi sa-i punem mamei noastre: poezii facute de noi, compuneri deosebite, picturi,am pictat portretul mamei, unele au fost chiar fidele, desene, o diploma pentru mama, cantecele, depinde de imaginatie. Elevilor mei le-a placut si mamele au fost impresionate.
Succes!
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: Ne pregatim de....PRIMAVARA!!!!

Mesajde livioara » 06 Feb 2010, 23:00

ela67 scrie:Intotdeauna, la clasa a IV-a, eu obisnuiesc sa fac cu ei o carte in care adunam tot ce vrem noi sa-i punem mamei noastre: poezii facute de noi, compuneri deosebite, picturi,am pictat portretul mamei, unele au fost chiar fidele, desene, o diploma pentru mama, cantecele, depinde de imaginatie. Elevilor mei le-a placut si mamele au fost impresionate.
Succes!

Cred ca e ceva cu totul deosebit! Bravo! Ce sa mai adaug la asa idei minunate? Poate o activitate comuna copil - mama pe echipe, o sceneta...
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori