Mai participam la concursuri?

Mai participam la concursuri?

Mesajde nicoletas » 29 Ian 2010, 17:53

As vrea sa supun atentiei cadrelor didactice aceasta problema. In judetul nostru nu sunt recunoscute participarile la concursuri, parteneriate educationale, proiecte si alte activitati extrascolate decat daca sunt cuprinse in Calendarul MEC sau ISJ. Aceasta este situatia peste tot? Sunt colegi care au participat la zeci de concursuri si parteneriate in fiecare an si acum la intocmirea Fisei de evaluare pentru reducere de activitate au aflat ca acestea nu valoreaza nimic. Oare chiar asa sa fie? Nu se poate face diferenta intre un invatator care se implica in astfel de actiuni si altul care si-a vazut linistit, strict de activitatea la clasa?
As vrea sa stiu parerea dumneavoastra.
nicoletas
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Ian 2007, 21:10

Re: Mai participam la concursuri?

Mesajde sportiv » 29 Ian 2010, 21:58

Presupunand ca toti din aceeasi scoala participa la aceleasi ,,concursuri'' cum vedeti departajarea?(Unde functionez eu ma uit in urma,ca doar atat mai pot, si ce vad,probabil subiectiv,nu-mi prea place!Ceea ce este clar e ca nu s-a inventat inca un ,,desteptometru " care ar putea sa fie mijloc de departajare!
Sa asteptam viitorul!
P.S. Propuneam,desigur pe forum,pentru ca nimeni nu ne ia in seama,o metodologie cat mai clara in aceasta directie,care sa aiba doar vreo 10 puncte in aceasta directie restul de 90 pentru activitatea didactica la clasa!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori