Examenele Cambridge de engleza generala

Limba straina studiata in scoala

Examenele Cambridge de engleza generala

Mesajde rahela0908 » 15 Ian 2010, 21:38

Am cautat inca un topic care sa trateze acest subiect insa nu am gasit.Daca mai este unul cumva,imi cer scuze !

Pe mine m-ar interesa ceva informatii despre examenele Cambridge FCE ( First Certificate in English ) si CAE ( Certificate in Advanced English ),informatii de genul cam ce cunostinte implica examenele, ce iti asigura ele in caz ca treci si m-ar interesa daca stie cineva unde pot sa gasesc un model de examen ( indiferent ca e FCE sau CAE. ~ Site-ul Cambridge ofera doar informatii in general,dar nu si modele de teste ~ ).

Singurul lucru pe care eu il stiu ( si nici asta nu cred ca e corect ) este ca daca ai FCE,ai dovada ca stii engleza si poti lucra in strainatate.

As ruga pe cei care stiu ceva mai mult sa imi spuna.

Multumesc !
rahela0908
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Ian 2010, 21:25

Re: Examenele Cambridge de engleza generala

Mesajde florica_s » 19 Ian 2010, 23:43

Examenele Cambridge oferă o certificare clară a nivelului la care candidatul cunoaşte limba engleză. Sunt examene serioase, care costă, dar ai o dovadă recunoscută pe plan internaţional. Foarte important, aceste certificate au o valabilitate pe viaţă. În străinătate, poţi să te angajezi chiar şi cu PET-ul, dar dacă doreşti să studiezi la o universitate de renume ai nevoie de CAE sau CPE. Pe site-ul de la Cambridge, dacă vei căuta cu atenţie, se găsesc modele de teste, chiar şi pentru listening, care se pot descărca.
Succes
florica_s
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Aug 2009, 23:39


Înapoi la Limba Engleza

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori