organizare concurs judetean si simpozion

organizare concurs judetean si simpozion

Mesajde feliwhy » 14 Aug 2009, 14:04

Care sunt pasii de urmat in realizarea unui concurs judetean?
Dar a unui simpozion?
Poate sa-mi dea cineva documentati necesara?
:roll:
Avatar utilizator
feliwhy
 
Mesaje: 143
Membru din: 02 Mar 2008, 21:01
Localitate: IZBICENI

initiere si organizare concurs si simpozion

Mesajde constantanistor » 14 Aug 2009, 19:20

Buna ziua!

In urma cu 2 ani am initiat, coordonat si organizat 2 simpozioane nationale (pe tema comunicarii) si un proiect interjudetean care a constat in organizarea concursului de matematica "Micul Gauss" Toata documentatia specifica, pe care am inaintat-o la ISJ - adica cele 2 proiecte- le-am postat si pe didactic.ro la ID-ul meu. Daca doriti sa le vedeti puteti accesa linkurile de mai jos:

http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... -p52789-t6

http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... -p55505-t6

Dincolo de aceste documente, cu care trebuie sa va prezentati la ISJ-ul d-voastra prin luna octombrie (pentru a putea fi prinse in graficul activitatilor de nivel judetean,) ca om care am experimentat aceste activitati, va sfatuiesc sa va faceti o echipa strasnica cu care sa puteti finaliza proiectele. Este foarte, foarte multa munca...
Produsele finale trebuie sa ajunga si la participanti, posta ne mai face si figuri, dar....daca va asumati aceasta responsabilitate, nu ma indoiesc ca o veti si duce la bun sfarsit si veti trai sentimentul datoriei implinite.
Cu stima,

Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

concurs

Mesajde Clasa_Madalinei » 17 Aug 2009, 20:16

M-ar interesa si pe mine foarte mult documentatia necesara pt organizarea unui concurs,precum si procedura.Ma puteti ajuta?
Clasa_Madalinei
 
Mesaje: 24
Membru din: 02 Iul 2009, 12:48

organizarea concurs

Mesajde constantanistor » 18 Aug 2009, 06:38

Accesati linkurile de mai sus! Acolo veti gasi un model de proiect care va va ajuta sa va faceti documentatia specifica. Stabiliti-va o echipa in care fiecare sa aiba roluri precise, apoi mergeti sa obtineti semnaturile si vizele necesare (scoala, CCD, ISJ, alti parteneri). Cautati apoi modalitati de popularizare a concursului si, la data propusa, derulati evenimentul. Va doresc succes!
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: organizare concurs judetean si simpozion

Mesajde blagavioleta2008 » 05 Ian 2010, 20:32

Cele mai bune urări de sănătate, fericire şi prosperitate pentru toţi colegii, acum la început de an calendaristic!!! Să dea Domnul ca ultimele zvonuri şi veşti să nu ne afecteze puternic material şi...spiritual, reuşind să ne continuăm activităţile frumoase prin care să antrenăm copiii în diferite "provocări" dar şi să organizăm activităţi pentru noi, perfecţionându-ne în "arta autoevaluării". Pentru acestea trebuie eforturi suplimentare, alimentându-ne în permanenţă din dragostea şi respectul faţă de educaţie, cultură, ştiinţă, progres, prosperitate...
Simpozionul judeţean este o activitate în care doresc să mă implic. Vreau să mă provoc dar şi să invit colegi. Nimeni nu are de pierdut iar câştigul va reflecta o experienţă în plus pentru fiecare. Problema e că sunt "novice" şi aş fi foarte încântată dacă ar fi colegi care să împărtăşească această experienţă: organizator, participant... Orice sfat este binevenit...chiar şi o încurajare!!!
Numai bine !!! :wink:
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron