Carte si materiale auxiliare la limbi straine

Carte si materiale auxiliare la limbi straine

Mesajde cixutz » 30 Apr 2007, 13:18

Ce fericire! Am descoperit o editura de carte in limba straina (engleza, franceza, italiana, spaniola, germana), cu preturi f. bune si discounturi bune. Mai ales in perspectiva celor 100 euro promisi. Se numeste FISCHER EDUCATIONAL. V-o recomand cu caldura! :D
cixutz
 
Mesaje: 3
Membru din: 10 Mai 2006, 20:44

ce fericire !!!

Mesajde cumatru » 09 Mai 2007, 19:18

mamaaaaa, ce mai fericire!!! ai aflat, cumva, de intarzierile enorme pe care le primesti "la pachet" cu comanda facuta la fischer?? nu cred! ai aflat, cumva, de faptul ca, desi in factura care insoteste coletul apar, in coletul in sine nu ai toate cartile de pe factura?? nu cred! mai ai nevoie de motive ca sa nu apelezi la ei?? suna-i si o sa ai motive: daca le ceri cont de ceea ce au facut, iti vorbesc in asa fel incat sa crezi ca tu esti cel vinovat si cel care incearca sa-i traga in piept. asadar, eu cred ca fischer educational nu merita nici macar efortul de a te gandi sa faci o comanda la ei. parerea mea avizata - m-am ars si mi-a trecut!
cumatru
 
Mesaje: 2
Membru din: 09 Mai 2007, 19:05

Ce spui?

Mesajde cixutz » 11 Mai 2007, 19:28

Nu cred ca e asa. Am avut si alte comenzi, nu numai cursul on-line, si n-am avut probleme. Imi pare rau ca tie ti s-a intamplat asa ceva, dar eu continuu colaborarea cu ei, mai ales ca discounturile pe care mi le acorda sunt din ce i ce mai mari.
cixutz
 
Mesaje: 3
Membru din: 10 Mai 2006, 20:44

Mesajde cumatru » 13 Mai 2007, 21:27

lucrezi cumva pentru ei? nu-mi pot explica altfel entuziasmul tau. exista si alte edituri (longman, macmillan, oxford, uniscan) care aduc carti de mai mult timp si care ofera, cu adevarat, discount. dupa postul tau, as crede ca e o firma de tipul amway, piramidala: cu cat mai multe comenzi si persoane in retea, cu atat creste discountul. get real! sunt oferte mult mai bune pe piata in acest moment. dar ce sa-i faci?! angajatii trebuie sa laude pana la cer firma in care lucreaza !
cumatru
 
Mesaje: 2
Membru din: 09 Mai 2007, 19:05

Mesajde cixutz » 14 Mai 2007, 16:34

din pacate, in scoala in care lucrez n-au ajuns firmele pe care le-ai spus. S-ar putea sa ai dreptate, eu vb doar de ceea ce cunosc.
cixutz
 
Mesaje: 3
Membru din: 10 Mai 2006, 20:44

Re: Carte si materiale auxiliare la limbi straine

Mesajde andalie » 16 Dec 2009, 10:35

Buna tuturor,

Sunt profesoara de franceza si gasesc foarte greu sa cumpar carti pentru disciplina mea. Din cate am vazut pe Ficher sunt carti dintre cele mai bune, atat pentru mine ca profesor cat si pentru elevi. Inca nu am comandat nimic de la ei, dar intentionez. Mai stiti si alte edituri care au carti cu adevarat valoroase de limba franceza. Personal am cateva carti de la Aramis, de la CLE international, si dictionarul ilustrat roman-francez (este extraordinar, copiilor le place - il iubesc cu adevarat cu toate ca pentru mine a fost un efort financiar remarcabil 42 Ron, nu e intotdeauna putin, dar ce mai conteaza daca copiii sunt fericiti). Plus multe alte carti xeroxate de la Casa Franceza si multe site-uri franceze cu jocuri.
andalie
 
Mesaje: 4
Membru din: 10 Mar 2007, 22:35


Înapoi la Limbi materne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori