Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde feliwhy » 29 Noi 2009, 12:54

Cati am ramas totusi, in proiect? Eu nu am primit materialele decat de la vreo 10 scoli. Haideti sa postam aici adresa (adresele) la care se afla materialul (materialele), pentru a avea astfel o evidenta a lor.
Am fost impresionata de frumusetea scolilor partenere, si de abia astept sa vad si urmatoarele materiale, care, sunt sigura, ca vor intrece toate asteptarile. Va doresc Spor la lucru! Numai bine!
Avatar utilizator
feliwhy
 
Mesaje: 143
Membru din: 02 Mar 2008, 21:01
Localitate: IZBICENI

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde constantanistor » 29 Noi 2009, 13:03

Este excelenta propunerea d-voastra! Dar pe acest topic la pag1 au inceput deja sa se posteze linkurile celor care au trimis materialele pe didactic. ro
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde blagavioleta2008 » 29 Noi 2009, 18:12

bună - ziua, dragi colegi!
Pe bună dreptate, unii sunteţi supăraţi...nu am mai rămas, se pare, acelaşi număr de şcoli în proiect. Din cele prezentate de unii dintre parteneri pot să vă spun că nici nu vor mai putea fi solicitaţi, viaţa îi pune la o încercare ce presupune foarte mult curaj şi susţinere. Să fim mulţumiţi că am reuşit să postăm ceea ce am putut până acum şi să ne rugăm de sănătate pentru celelalte materiale.
Voiam ca pe 30 noiembrie să postez o primă concluzie prin care să menţionez şcolile care au rămas în parteneriat, aşa că cine mai doreşte să posteze sau să trimită materialele din prima şi a doua temă să o facă în cel mai grabnic mod... au trecut 3 luni, trebuie postate materialele celei de-a 3-a temă !
Proiectul nostru este naţional, dar nu de mare intindere. Mulţi suntem la început, învăţăm unii de la alţii dar tocmai asta urmărim, printre altele...şi aşa cum au recunoscut şi alţi colegi, am fost impresionată de şcolile din România, de satele de pe la noi...copiii au vizionat materialele şi au descoperit multe asemănări şi deosebiri constructive, educative. Ce să mai spun despre părinţi? Căpătăm încrederea lor prin faptul că şcoala face şi altceva decât matematică, geografie, română, istorie...desfăşoară activităţi prin care dezvoltă competenţe a căror început de informare a fost procesul instructiv - educativ.
Deci, ne "reîntâlnim" pe 1 Decembrie... Cu bine!!!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde constantanistor » 29 Noi 2009, 18:32

Buna seara, stimati colegi!

Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, va informam ca la legatura de mai jos puteti vizualiza cea de a doaua tema din poiectul "Satul/Orasul romanesc al secolului XXI - leagan al copilariei noastre"
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p142286-t6
Va dorim succes si putere de munca pe mai departe si va multumim pentru rabdarea de a ne vedea!
Cu stima, Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde blagavioleta2008 » 01 Dec 2009, 15:35

Găsesc adevărată şi îndreptăţită remarca unor colegi privind anunţarea şi indicarea paginii în care este postat materialul pe didactic.ro. Sunt atât de multe materiale şi ne vine foarte greu să le urmărim...să mai avem un control asupra lor. Îmi fac autocritica şi revin asupra temei numărul 2, ...dacă sunt persoane care nu au vizualizat-o, le invit cu mult drag, să-mi vizitaţi satul şi comunitatea! Eu "arhivez" toate materialele partenerilor de proiect pentru că vor constitui bune şi veritabile materiale didactice.
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p136993-t6

Aştept confirmarea aprobării materialului pentru tema 3.
La mulţi ani, dragi români!!!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde blagavioleta2008 » 01 Dec 2009, 18:50

http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p142795-t6
...puteţi accesa si vizualiza materialul temei 3 din cadrul acestui proiect, invitându-vă sa-mi cunoasteti activitatea care...sigur se va completa cu experiente si rezultate bogate, frumoase, educative..."împrumutate" de la dumneavoastră, dragi colegi!!! Mereu învăţ, vă simt alături şi sunt nespus de fericită de noile informaţii şi experienţe pe care le conştientizez şi pentru care vă mulţumesc! Vă doresc numai bine!!!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde simina76 » 03 Dec 2009, 17:12

Scoala Generala,,Aurel Gurghianu" Iclanzel-Mures -tema lunii noiembrie a aparut pe didactic
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p143179-t6
Va multumesc pentru aprecieri , dragi colegi! Din pacate eu nu pot comenta , dar incerc sa mai atasez ceva pentru a avea acest drept.
Va doresc multa sanatate !
Cu prietenie , Simona Suciachi
simina76
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2007, 22:34

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde valiionita » 05 Dec 2009, 16:34

Din VANATORI , GALATI va saluta colegii si va anuntam ca in zilele urmatoare vom posta si noi materialul nr3. In mica vacanta din nov am trcut prin NEAMT si am vizitat scala din TIMISESTI. A fost o incantare sa ne intalnim , dascali si elevi.Cu gandul la activitati pline de suflet , va spunem sarbatori cu sanatate si sa auzim de bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde constantanistor » 05 Dec 2009, 19:06

Ganduri bune, stimati parteneri!

Echipa Scolii Nr. 11 din Buzau va invita sa vizualizati cea de a treia tema a proiectului nostru, " Cadrul didactic - manager al procesului instructiv-educativ".
Am incercat sa abordam tematica intr-o maniera personalizata urmarind printre altele sa definim cine este dascalul - acest OM simplu si modest, incarcat cu atata responsabilitate si ce rol are el in arta de a pregati scolarul de azi pentru societatea de maine.
Materialul nostru se afla postat la adresa :

http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p143577-t6
Va multumim din suflet pentru rabdarea de a ne urmari!

Cu stima si consideratie,

Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde feliwhy » 08 Dec 2009, 22:45

Am reusit si noi sa terminam cea de-a treia tema .... Ne gasiti pe urmatoarea adresa http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p144140-t6
Numai bine!
Sa aveti parte de Sarbatori Fericite!
Avatar utilizator
feliwhy
 
Mesaje: 143
Membru din: 02 Mar 2008, 21:01
Localitate: IZBICENI

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde valiionita » 11 Dec 2009, 18:55

NU REUSESC SA PUN MATERIALUL LA TEMA 3 , DESI E MIC 2,..MK L-AM TRIMIS TOTUSI LA COLEGII DIN PROIECT. O SA MAI INCERC.
VALI IONITA , VANATORI-GALATI
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde valimatiuta » 15 Dec 2009, 15:23

Sincere felicitari pentru colegii din Proiectul National: despre noi, scoala si comunitate!
Dovediti seriozitate in profesia de dascal, receptivitate si flexibilitate la nou.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde valiionita » 15 Dec 2009, 20:38

Am afisat materialul nr 3 VANATORI-GALATI
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p144744-t6
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde valiionita » 20 Dec 2009, 20:36

PENTRU CA A VENIT VACANTA , SE APROPIE SARBATORILE ,VA URAM SA AVETI LUMINA-N CASA ,SUFLETE PLINE DE BLANDETE , SANATATE MULTA SI MULTE MULTE IMPLINIRI!!!!!!!!!!!!!!!
INV . VASILICA SI CORNEL IONITA
VANATORI-GALATI
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Re: Proiect Naţional:despre noi, şcoală şi comunitate...

Mesajde simina76 » 23 Dec 2009, 21:32

CRACIUN FERICIT! Sa aveti parte de bucurii si clipe minunate alaturi de cei dragi!
inv. Simona Suciachi
simina76
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2007, 22:34

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori