povesti cu litere

povesti cu litere

Mesajde lvero2004 » 30 Noi 2009, 16:30

Cine ma poate ajuta cu o Poveste a literei E?
lvero2004
 
Mesaje: 69
Membru din: 23 Mar 2005, 23:56

Re: povesti cu litere

Mesajde lvero2004 » 30 Noi 2009, 17:06

Chiar nu are nimeni?Am nevoie urgent de ea
lvero2004
 
Mesaje: 69
Membru din: 23 Mar 2005, 23:56

Re: povesti cu litere

Mesajde vera2008 » 30 Noi 2009, 17:43

vera2008
 
Mesaje: 750
Membru din: 03 Ian 2008, 22:55

Re: povesti cu litere

Mesajde lvero2004 » 30 Noi 2009, 19:20

Multumesc frumos!
lvero2004
 
Mesaje: 69
Membru din: 23 Mar 2005, 23:56

Re: povesti cu litere

Mesajde cezara » 01 Dec 2009, 08:55

Cauta pe adresa site cenzurata
Succes!
cezara
 
Mesaje: 22
Membru din: 05 Mar 2005, 08:25

Re: povesti cu litere

Mesajde felixmunteanu » 01 Dec 2009, 12:06

Tocmai voiam sa-i sugerez autoarei topicului sa ia legatura cu Dana Tufeanu (dana_t) si sa-i ceara cartea Povestea literelor. Eu am cumparat-o anul trecut. E editata la Carminis.
Nu mica mi-a fost mirarea, intrand pe link-ul de mai sus, sa ascult povestea citita de o persoana care a uitat (????) sa indice numele autorului.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: povesti cu litere

Mesajde dana_t » 01 Dec 2009, 17:50

Draga Cezara,

Dupa cum ai vazut, chiar Vera a scris mai sus, povestea imi apartine. Puteai cel putin sa spui numele autorului, daca nu cunosteai faptul ca a fost publicata.
La fel cum am anuntat si alte colege, care au copiat si reprodus fara sa mentioneze autorul, toate drepturile sunt cedate Editurii Carminis, care poate actiona in judecata pentru furt PE ORICINE reproduce fara drept vreun material de-al sau.
Eu am publicat povestile si pe http://www.didactic.ro din respect fata de colegi si pentru a fi folosite PERSONAL la clasa, nu pentru a-si aroga altcineva meritele.

Astept si accept scuze.
Dana Tufeanu
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Re: povesti cu litere

Mesajde vera2008 » 01 Dec 2009, 20:17

Imi cer scuze d-na Dana, dar eu nu am nu am copiat povestea sa o public,am cautat povestea ceruta de colega Ivero2004 pe net, am gasit-o pe didactic si am scris adresa unde o poate gasi.Cine intra pe acea adresa vede ca povestea a fost postata pe didactic de dv.Nici nu am stiut ca povestile respective au fost publicate de editura Carminis.Am vrut doar sa ajut o colega.
Sanatate si numai bine!
vera2008
 
Mesaje: 750
Membru din: 03 Ian 2008, 22:55

Re: povesti cu litere

Mesajde felixmunteanu » 01 Dec 2009, 21:32

Draga Vera,
Tu nu ai o vina, decat una minora, zic eu, in sensul ca puteai sa mentionezi numele colegei care pune la dispozitie pe didactic materialul. Eu asa am procedat cand cineva cerea niste modele de diplome. Am dat link-ul spunand ca d-na x pune la dispozitie materialul. Ai gandit probabil ca, din moment ce autoarea l-a postat, cine deschide materialul, vede cui apartine.
Poate nici Cezara nu e vinovata, ca poate nici n-o fi citit ce ai scris tu si n-o fi observat ca e acelasi text. Putea sa creada ca povestile apartin celei de pe link-ul audio.
Vina e a persoanei de pe link-ul audio care si-a facut bine-mersi un site unde, chipurile, face un bine ascultatorilor-copii. Ea stia foarte bine de unde citeste povestile.
Stiu ce inseamna sa se autoserveasca cineva din munca ta, in care ai investit, munca, timp, etc. si sa nu aiba bunul simt sa zica Mersi si sa iti dea numele. Nu avem pretentia ca suntem scriitori/poeti, nu cerem sa ni se faca statuie, dar, bunul simt cere o minima recunoastere.
Ehhh! Binefacerile net-ului!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: povesti cu litere

Mesajde dana_t » 01 Dec 2009, 22:42

Draga Vera,

Eu ii dadeam exemplu Cezarei ca tu ai citat sursa exacta, de unde cea care a citit putea gasi si autorul. Nu tu esti vinovata, dimpotriva, tie iti multumesc pentru ca nu ai citat alta sursa. Am avut surpriza sa imi mai gasesc povestile MELE publicate in intregime, pe Didactic, cu alt nume...

Multumesc, pe de alta parte, colegilor care stiu cat de greu este un act de creatie si cat e de rau sa ai sentimentul ca esti furat.

Dana
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Re: povesti cu litere

Mesajde webmaster » 02 Dec 2009, 19:28

Imi pare rau ca se iveste iar aceasta problema... rog pe toata lumea sa respecte drepturile de proprietate ale autorilor si editurilor si amintesc ca nu acceptam postarea de linkuri catre site-uri care permit sau incurajeaza incalcarea respectivelor drepturi.

Puteti semnala incalcarile drepturilor de proprietate in cadrul portalului sau postarea de linkuri catre site-uri dubioase pe adresa webmaster@didactic.ro, vom lua rapid masurile necesare. Multumesc!
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: povesti cu litere

Mesajde cezara » 04 Dec 2009, 17:33

Draga Dana,
Imi pare foarte rau de confuzia creata. Eu am cautat pe google povestea literelor si am fost directionata la site-ul pe care vi l-am mentionat. Am ascultat povestea crezand ca apartine celei ce o interpreteaza, vickyro, avand si fotografie.De unde sa stiu ca povestile iti apartin? Din dorinta de a ajuta am mentionat site-ul respectiv, site cu care nu am nici-o legatura. Consider ca am fost acuzata pe nedrept. Nu mi-am arogat nici-un merit. Imi cer scuze si consider ca ar trebui sa luati legatura cu reaalizatorii site-ului audioboo.fm.

Cezara
cezara
 
Mesaje: 22
Membru din: 05 Mar 2005, 08:25


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori