Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 24 Oct 2009, 12:37

TOAMNA CEA BOGATA -CONCURS NATIONAL
editia a-II-a

ARGUMENT
Toamna a început să scrie
Intr-o carte cu copertă aurie
Câte şi de toate
Cu creoane colorate.
( Marcela Peneş, Alfabetul toamnei)

ORGANIZATORI
Grădiniţa cu Program Normal Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj

ECHIPA DE PROIECT
Educatoare Dana Popa, Grădiniţa cu Program Normal Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
Educatoare Aurora Cengeri, Grădiniţa cu Program Normal Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
Institutor Mihaela Chiş, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
Institutor Liliana Burcă, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
Învăţătoare Ana Pop, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
Învăţător Ioan Adi, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj

PERIOADA DERULĂRII CONCURSULUI
Octombrie 2009 – decembrie 2009

SCOP
Aplicarea unor tehnici specifice artelor plastice în realizarea unor compoziţii care să respecte tema “Toamna cea bogată”.

OBIECTIVE
*stimularea potenţialului artistic creativ al copiilor
*realizarea unei expoziţii cu lucrările participante la concurs
*antrenarea unui număr cât mai mare de elevi în activităţi extracurriculare

GRUP-ŢINTĂ
La acest concurs pot participa preşcolarii de orice vârstă şi elevii claselor I-IV.

PARTENERI
Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj, reprezentat de:
- Inspector şcolar, institutor Anicuţa Ursache, Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj
- Inspector şcolar, institutor Lolica Tătaru, Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj
Comitetul Reprezentativ al Părinţilor Şcolii cu Cls. I-VIII Borşa, comuna Borşa
Primăria comunei Borşa, reprezentată de doamna primar, Mariana Secară
Consiliul Local al comunei Borşa, reprezentat de domnul consilier Ciprian Varga
Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, reprezentată de director, institutor Darius Chiş

REGULAMENTUL ŞI CALENDARUL CONCURSULUI

1. Înscriere: 26 octombrie – 20 noiembrie 2009 (data poştei)
Pasul 1: Fiecare coordonator va completa o fişă de înscriere pe care o va trimite în plic, împreună cu lucrările, pe adresa Şcolii cu Clasele I-VIII Borşa, str. Principală nr. 536, comuna Borşa, judeţul Cluj, cod 407110. Se pot înscrie în concurs maxim 3 lucrări/ coordonator. Înscrierea e gratuită!!! (fişa de înscrierea se găseşte mai jos ca anexa 1)
Pasul 2: Lucrările se vor expedia prin poştă la adresa Şcoala cu Clasele I-VIII, str. Principală nr. 536, comuna Borşa, judeţul Cluj, cod 407110, cu menţiunea pe plic “Pentru concursul Toamna cea bogată”. Fiecare lucrare va avea menţionat pe spate următoarele detalii: numele şi prenumele elevului, grupa/clasa din care face parte, grădiniţa/şcoala de provenienţă, numele coordonatorului /cadrului didactic şi adresa acestuia de e-mail (anexa 2).
Note: Lucrările la care nu se vor preciza aceste detalii vor fi descalificate. Lucrările expediate nu se restituie!
Lucrările vor trebui să fie conforme cu tema propusă : “Toamna cea bogată”, să fie realizate pe hârtie A4, să fie plane (nu tridimensionale), utilizând orice tip de tehnică artistico-plastică cunoscută de către elevi (desen, colaj, modelaj, ceracolor, acuarelă.).
IMPORTANT: NU primim lucrări realizate în manieră de xerox! Ne intereseaza să fie creaţii ale copiilor, şi nu simple copieri după model luat de pe internet.
Cadrele didactice coordonatoare care doresc sǎ încheie un acord de parteneriat cu unitatea noastra, sunt rugate sǎ completeze acordul de parteneriat (anexa 3) în dublu exemplar. Un exemplar va rǎmane la dumneavoastrǎ în portofoliu, iar celǎlalt completat , îl veti trimite în plic împreunǎ cu lucrǎrile şi fişa de înscriere. Acordul de parteneriat nu este obligatoriu.

2. Desfăşurarea concursului: 21 noiembrie – 14 decembrie 2009.
Lucrările vor fi expuse în sala de expoziţii a Şcolii cu Cls. I-VIII Borşa, com. Borsa, jud.Cluj. Concursul va avea două secţiuni în funcţie de grupele de vârstă participante: preşcolari şi elevi ai claselor I-IV.

Juriul va fi format din:
-educatoare Dana Popa, Grădiniţa cu Program Normal Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
-educatoare Aurora Cengeri, Grădiniţa cu Program Normal Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
-învăţătoare Ana Pop, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
-institutor Mihaela Chiş, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
-institutor Liliana Burcă, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
-învăţător Ioan Adi, Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj
-inspector şcolar, institutor Anicuţa Ursache, Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj
-inspector şcolar, institutor Lolica Tătaru, Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj
-director Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, comuna Borşa, judeţul Cluj, institutor Darius Chiş

3. Premiere: 15 decembrie 2009- 10 ianuarie 2010
Cadrele didactice vor primi diplome de participare, iar elevii diplome pentru premiile I, II, III şi menţiune la cele două categorii: preşcolari şi clasele I-IV.
Diplomele vor fi trimise în format electronic până la data de 10 ianuarie 2010.

RESURSE
*umane: cadre didactice şi elevi de la cât mai multe grădiniţe şi şcoli din ţară
*materiale: autofinanţare la nivelul fiecărei unităţi şcolare
*de timp: 26 octombrie-20 noiembrie 2009– înscrierea participanţilor,
21 noimebrie 2009– 14 decembrie 2009 desfăşurarea concursului,
15 decembrie 2009- 10 ianuarie 2010 – trimiterea diplomelor

PROMOVARE
*la nivelul şcolii: comisii metodice, avizier, revista şcolii
*local: cerc pedagogic
*naţional: site-ul http://www.didactic.ro

FINALITĂŢI
*portofolii la nivelul fiecărei echipe de lucru
*expoziţie
*diplome de participare pentru cadrele didactice şi diplome pentru elevii câştigători

CONTACT
În cazul în care doriţi să luaţi legătura cu noi pentru informaţii suplimentare, ne puteţi contacta prin e-mail la adresa borsa_concurs@yahoo.com sau telefonic la 0264/355372.

ANEXE

1. FIŞA DE ÎNSCRIERE
(se trimite în plic, completată, împreună cu lucrările, pe adresa Şcoala cu Clasele I-VIII Borşa, str. Principală nr. 536, comuna Borşa, judeţul Cluj, cod 407110.)

Numele şi prenumele coordonatorului………………
Specialitatea………………………………………………………
Unitatea de învăţământ………………………………………

Numele şi prenumele elevilor ale căror lucrări urmează a fi expediate
.............................................................
.............................................................
.............................................................
Grupa/clasa...............................................


2. ETICHETA
(se scrie pe spatele fiecărei lucrări care se expediază prin poştă)
Numele şi prenumele elevului…………………….. ………………………..
Grupa/clasa din care face parte……………………………………………..
Grădiniţa/şcoala de provenienţă…………………………………………….
Numele coordonatorului cadru didactic…………………………………….
E-mail coordonator/cadru didactic…………………………………………...

Acordul de parteneriat se afla in fisierul atasat.
Va asteptam!
Fişiere ataşate
Parteneriat-Toamna cea bogata- 2009.JPG
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde feliwhy » 24 Oct 2009, 17:06

Am participat si anul trecut la acest concurs si am fost incantata de diplomele primite, dar si de seriozitatea de care ati dat dovada. Va felicit pentru initiativa de a lansa un concurs fara taxa, insa eu am o rugaminte. Nu se poate sa trimiteti diplomele in original? Daca puteti, eu am sa atasez un plic timbrat si autoadresat si eventual o suma (daca este nevoie pentru imprimare). Semnaturile si stampilele nu se vad foarte bine imprimate, si mai am si eu in scoala colegi carcotasi.
Avatar utilizator
feliwhy
 
Mesaje: 143
Membru din: 02 Mar 2008, 21:01
Localitate: IZBICENI

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 25 Oct 2009, 09:29

feliwhy scrie:Am participat si anul trecut la acest concurs si am fost incantata de diplomele primite, dar si de seriozitatea de care ati dat dovada. Va felicit pentru initiativa de a lansa un concurs fara taxa, insa eu am o rugaminte. Nu se poate sa trimiteti diplomele in original? Daca puteti, eu am sa atasez un plic timbrat si autoadresat si eventual o suma (daca este nevoie pentru imprimare). Semnaturile si stampilele nu se vad foarte bine imprimate, si mai am si eu in scoala colegi carcotasi.


Ne pare rau, dar nu putem sa va trimitem diplomele in original. Am ales varianta electronica tocmai pentru ca nu implica atatea costuri. Dar, daca ne trimiteti plic timbrat autoadresat, am putea sa va eliberam o adeverinta de participare stampilata si semnata in original,de catre directorul unitatii noastre .(daca doriti varianta aceasta,va rugam sa ne reamintiti printr-un biletel-introdus in plicul cu lucrarile-,pentru ce ati trimis plicul timbrat- autoadresat).

Va multumim pentru intelegere !
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde getta2000 » 25 Oct 2009, 20:15

Si eu am participat la concursul d-vs si de asemenea va felicit pentru buna organizare. Am sa particip si in acest an. Mult succes in continuare.
getta2000
 
Mesaje: 85
Membru din: 22 Iun 2007, 15:43

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 25 Oct 2009, 23:02

Multumim. Asteptam cu nerabdare lucrarile.
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde anthuryum » 26 Oct 2009, 15:36

Acordul de parteneriat nu se poate lista in conditii normale. Am putea primi pe mail protocolul? Va multumesc.
anthuryum
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Oct 2008, 15:39

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde cameliahoara » 26 Oct 2009, 16:16

Am participat la concursul LA PASTI.Nu am primit nici pana astazi diplome sau vreun raspuns....poate o veti face de acum incolo....Niciodata nu e prea tarziu. V-am trimis mail si in mai- iunie, dar si astazi. Poate voi primi in cele din urma diplomele,...pacat de munca micutilor....oricum asteptam!!!
cameliahoara
 
Mesaje: 4
Membru din: 08 Mai 2005, 17:28

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 26 Oct 2009, 16:56

anthuryum scrie:Acordul de parteneriat nu se poate lista in conditii normale. Am putea primi pe mail protocolul? Va multumesc.


Daca nu reusiti sa descarcati acordul de parteneriat de aici, asteptam de la dumneavoastra un mail pe borsa_concurs@yahoo.com .
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 26 Oct 2009, 17:10

cameliafolea scrie:Am participat la concursul LA PASTI.Nu am primit nici pana astazi diplome sau vreun raspuns....poate o veti face de acum incolo....Niciodata nu e prea tarziu. V-am trimis mail si in mai- iunie, dar si astazi. Poate voi primi in cele din urma diplomele,...pacat de munca micutilor....oricum asteptam!!!


Ne pare rau ca nu ati primit inca diplomele. Sper ca azi ati intrat deja in posesia lor. .
Rezultatul concursului il gasiti pe forumul didactic.ro, la rubrica STIRI SI EVENIMENTE,la topicul deschis concursului "La Pasti"
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 29 Oct 2009, 21:43

Stimati participanti,
Am primit deja primele plicuri cu lucrari.
Va rugam sa specificati pe plic sectiunea la care inscrieti lucrarile in concurs: Invatamant prescolar sau invatamant primar (gradinita sau scoala).
Va multumim pentru intelegere!
Cu respect,
Echipa de proiect.
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde simona71 » 10 Noi 2009, 21:54

si eu doresc un formular de parteneriat.multumesc si o fisa de inscriere.multumesc. :)
simona71
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2009, 23:00

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 10 Noi 2009, 22:28

simona71 scrie:si eu doresc un formular de parteneriat.multumesc si o fisa de inscriere.multumesc. :)

Va rog trimiteti adresa de e-mail pe borsa_concurs@yahoo.com.
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde edit70 » 14 Dec 2009, 19:29

Unde sunt rezultatele ?Nu trebuiau sa apara azi fiind 15.12.2009?
edit70
 
Mesaje: 32
Membru din: 08 Feb 2009, 18:12

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde getta2000 » 16 Dec 2009, 01:05

Aveti rabdare. Eu am trimis lucrari la acest concurs dar stiu ce inseamna sa muncesti la un astfel de proiect. In scoala noastra se deruleaza un concurs de creatie plastica si literara si am primit cam 1400 de lucrari. Foarte mult pentru cateva cadre didactice. Eu am incredere in doamne fiindca mi-am primit diplomele de la concursul anterior organizat de scoala lor.
getta2000
 
Mesaje: 85
Membru din: 22 Iun 2007, 15:43

Re: Toamna cea bogata-concurs national-gratuit

Mesajde danna80 » 18 Dec 2009, 19:59

Stimati participanti,
In jurizarea lucrarilor s-a tinut cont de munca elevilor, tehnicile si materialele deosebite utilizate si originalitate.
Va multumim tuturor pentru participare si dorim sa FELICITAM castigatorii.
Va dorim multa sanatate in anul care se apropie si SARBATORI FERICITE!Cu respect,
Echipa de proiect

REZULTATELE CONCURSULUI-TOAMNA CEA BOGATA-
GRADINITA
PREMIUL I - SECTIUNEA COLAJ
Nr. , Prescolar , Coordonator , Gradinita ,Grupa
1 SZASZ RIANA ,Educ.Babos Annamaria ,Gradinita “Arici Pogonici”Gherla , Mijlocie
2 TAZMA ANTONIA MARA,Educ.Rosca Ileana ,Scoala. Generala nr.1 Lupeni ,jud.Hunedoara ,Mare
3 CHIOREAN RAUL ,Inst. Frasin Alexandrina ,Gradinita “Caianu”,loc Caianu, jud Cluj , Mica
4 STUPU LUANA BEATRICE ,Educ. Bokor Anisoara ,Gradinita.cu P.P. Nr.14, Loc.Onesti, jud Bacau ,Pregatitoare
5 GRIGORAS ANISIA ,Educ. Nutu Maia, Inst.Tamas Maria-Magdalena ,Gradinita “Lizuca”, Bacau ,Mare
6 MOLDOVAN SIMION ,Educ. Grebla Viorica ,Gradinita cu P.N. Zalha, jud.Salaj , Mare
7 TARTA AMELIN Educ. Gavrea Lucia ,Gradinita ”Paradisul Piticilor” Dej, Jud.Cluj,Mare
8 UJICA IASMINA STELIANA ,Educ. Vilcan Floarea ,Gradinita cu P.N. Mestera-Stanceni, jud.Mures ,Pregatitoare
9 JITARU CODRUTA ,Educ. Hotnog Lucia ,Gradinita Valeni, jud.Vaslui
10 POPTILE RALUCA ,Educ. Ban Rodica ,Gradinita cu P.P. nr.7, Negresti-Oas, jud.Satu-Mare ,Mare
11 HULBAR ELIZA ,Inst. Plesa Marinela Viorica, Gradinita cu P.N.Paiuseni ,Mare-pregatitoare
12 VASIAN ALEXANDRA ,Educ.Grebla Viorica ,Gradinita cu P.N. Zalha, jud.Salaj ,Pregatitoare
13 VERIGA COSTINEL ,Educ. Adina Camelia Ghena ,Gradinita nr.1 Rosiorii de Vede, jud. Teleorman, Piticilor
14 LUNGU LUCA, Educ. Lungu Laura ,Gradinita cu P.P. nr.13 ,Pregatitoare
15 ANDRONESCU ALEXANDRU ,Educ. Banica Cristina ,Gradinita cu P.N. Sahateni, jud.Buzau ,Mijlocie
16 MOLDOVAN ADELA ,Educ. Puscas Anica ,Gradinita cu P.N.nr.3 Reghin, Jud.Mures ,Mijlocie
17 IULIA BURLACU , Educ. Ianchievici Saftica, Gradinita nr.13 Focsani ,Mare-pregatitoare
18 SEREA DENISA ,Inst. Darstaru Mihaelak, Gradinita cu P.N. Sahateni, jud.Buzau ,Pregatitoare
19 DAVIDESCU STEFAN ,Educ. Anusca Liliana ,Gradinita cu P.P. Hirlau, jud.Iasi ,Mijlocie
20 CARA RARES ,Educ. Gheorghiu Ionela ,Gradinita nr.13 Focsani ,Mare
21 BERKY TEODORA ,Educ. Florea Nicoleta ,Gradinita cu P.N. Stanceni, jud.Mures ,Pregatitoare
22 VALEANU MARIO ,Educ. Comanescu Elena ,Gradinita cu P.P. nr.1 Buzau ,Pregatitoare
23 COPACEL ANDREEA ,Educ Copacel Luminita, Gradinita cu P.P.sud,Ramnicu-Valcea ,Mijlocie
24 CHIS DARIA ,Educ. Farcas Codruta, Educ.Morar Cristina ,Gradinita “Degetica” ,Mijlocie
25 VOICA LARISA ,Educ. Florea Nicoleta ,Gradinita cu P.N. Stanceni, jud.Mures ,Mijlocie
26 FARKAS TIBERIA ,Inst. Tomodan Maria ,Gradinita ”Casuta Piticilor”,Simeria ,Mare
27 CODREA KARINA ,Educ. Rad Jenica ,Gradinita Liceului Regele Ferdinand, Mijlocie
28 SBANCA RARES ,Educ. Marginean Ramona Monica ,Gradinita cu P.N. Stanceni , jud. Mures ,Pregatitoare
29 BADOI CATALINA ,Educ. Iliescu Eugenia,Gradinita cu P.P. nr.1 ,Structura Gradinita cu P.N. nr.4 Caracal,Jud. Olt ,Pregatitoare
30 UGLEA JEANINA ,Educ. Agristean Aurora, Gradinita P.N. nr.1 Simeria, Pregatitoare
31 TAMAS HORIA ,Educ. Socaciu Delia ,Gradinita “Arici Pogonici”,Gherla,jud.Cluj, Pregatitoare
32 CIOBOTARU LUCA SERBAN,MARCU DARIA,GHERGHESANU BEATRICE,Educ. Ariton Rodica,Gradinita cu PN Danesti, jud.Vaslui,Mica
33 CIONTOS CARMEN ,Educ. Borz Maria ,Gradinita Bogata,jud.Cluj ,Pregatitoare
34 PALTAN DELIA ,Educ. Nitu Andreea ,Gradinita cu P.P.nr. 13 ,Mijlocie
35 IONESCU BIANCA ,Educ. Bokor Anisoara ,Gradinita cu P.P. Nr.14,Onesti,jud.Bacau ,Pregatitoare
36 HUTANU ANDRADA ,Educ. Hurduc Elena ,Gradinita cu P.P. nr. 2 Barlad ,Mijlocie
37 NEGOITA BOGDAN ,Educ. Negoita Monica ,Gradinita cu P.P. nr.13 ,Mare

PREMIUL I SECTIUNEA DESEN/PICTURA

Nr ,Prescolar, Coordonator , Gradinita , Grupa
1 LAZUREANU RUANA ,Educ. Popescu Gabriela, Gradinita cu P.P.Nord 2, Mare
2 SANDU ROBERT, Educ. Vacaru Monica ,Gradinita Ciurbesti ,Mare
3 CORESCIUC ANASTASIA , Educ. Petcu Titiana, Gradinita M.Ap.N ,Pregatitoare
4 RUSU SARA ,Educ. Stupar Sanda ,Gradinita “Mica sirena” ,Mare
5 BANYAI BIANCA ,Educ. Podean Marioara , Gradinita cu P.N. Nr.2 Deva ,Mare
6 MOROSANU STEFANIA ,Inst. Tomodan Maria ,Gradinita cu P.N. “Casuta piticilor” Simeria, Hunedoara ,Mare
7 TANASE RAMONA , Educ. Covrig Rodica ,Gradinita cu P.N. Nr.14 Pitesti ,Pregatitoare
8 RADUTA DENISA ,Educ. Toader Valeria ,Gradinita cu P.P. Nr.2, Pregatitoare
9 ZURBAGIU NICOLE, Educ. Onofrei Tatiana ,Gradinita cu P.P. Hirlau ,Pregatitoare
10 FORMAGIU MARIAN ,Educ. Avornicesei Maria, Gradinita cu P.P. Hirlau ,Mare
11 BLAGA GEANINA ,Educ. Petras Mihaela ,Gradinita cu P.P. Hirlau ,Pregatitoare
12 PADURE MARIA ,Educ. Rigo Ildi,Educ. Marginean Ramona,Educ. Chertes Maria Gradinita “Arici Pogonici”,Gherla,Pregatitoare
13 ILASI SIMONA ,Educ.Petras Mihaela ,Gradinita cu P.P. Harlau ,Pregatitoare
14 NITU ANDRA ,Inst. Traistaru Maria ,Gradinita Pietrosani,jud Arges, Mare
15 ANGHEL ANDRA ,Educ.Nechitescu Maricica ,Gradinita cu PP NR.24 Bacau ,Fluturasilor
16 VIGA OANA MARIA, Educ. Bigajan Elvira Olga ,Gradinita cu P.N. Ciobotani, Mare
17 MIHAI NARCIS ,Educ. Olaru Constanta G,radinita Ciurbesti ,Mijlocie
18 GOGU DRAGOS ,Educ. Vacaru Monica, Gradinita Ciurbesti ,Mare
19 MAHALEAN MONICA ,Educ. Florian Maria ,Gradinita”Veseliei”,Gherla ,Pregatitoare
20 BEIANU MARIANA ,Educ Tomodan Maria, Gradinita cu P.N. “Casuta piticilor”Simeria,jud.Hunedoara,Mare
21 HERGHELEGIU ANDREEA ,Educ. Roman Daria ,Gradinita nr.40 ,Pregatitoare
22 ANGHELUTA IASMINA ,Educ.Astancai Aurica ,Gradinita nr.1 Vaslui ,pregatitoare
23 TIMARU BEATRICE, Educ. Gifei Margareta ,Gradinita cu P.P. “Raza de Soare” Bacau ,Pregatitoare
24 STOICA RUXANDRA, Educ.Iliescu Raluca ,,Gradinita Nr.211,Bucuresti ,Pregatitoare
25 ROTTER ANDRADA ,Inst. Nistor Elisabeta ,Gradinita cu P.N. nr.3 Deva ,Pregatitoare
26 LOVIN IOANA ,Educ. Gifei Margareta ,Gradinita cu P.P. “Raza de Soare” Bacau ,Pregatitoare
27 CLIMESCU VALENTINA ,Educ Sloata Daniela ,Gradinita Nr. 40,Braila ,Mica
28 SCHULER GABRIELA ,Educ. Elena Vasile ,Gradinita Nr.211 Bucuraesti ,Pregatitoare
29 BATORI ISABELLA, Inst. Florincuta Aida ,Gradinita cu P.P. Nr.4 ,Lugoj , Mare
31 VULPE BIANCA ,Educ.Avornicesei Maria ,Gradinita cu P.P. Harlau ,Mare
32 BUGARIU ALEXIA, Inst. Ionita Lia ,Gradinita cu P.N. Nr.3 Deva ,Mica
33 CRETU DARIA ,Inst. Georgescu Dorina, Gradinita “Dumbrava Minunata”, Hunedoara ,Pregatitoare
34 GEORGESCU VLAD ,Educ. Pelianu Selia ,Gradinita M.AP.N Nr 2,Bucuresti ,Mare

PREMIUL II - SECTIUNEA COLAJ

Nr. , Prescolar , Coordonator , Gradinita ,Grupa
1 Stancu Raluca, Educ. Darstaru Mihaela, Gradinita cu .P.N.Sahateni, Jud . Buzau, pregatitoare
2 Bratu Gabriela , Educ. Elvira Burciu, Gradnitacu .P.N.Pogonele, Jud.Buzau, mijlocie
3 Barbu Dragos, Goz Noemi, Alupoaiei Alin, Educ. Adam Lia, Gradinita cu.P.N. Nr 7, Sighisoara, mica
4 Rus Rebeca ,Educ.Socaciu Delia, Gradinita “ Arici Pogonici”,Gherla pregatitoare
5 Pene Bogdana, Educ.Grebla Viorica, Gradinita cu P.N. Zalha , Jud Salaj, pregatitoare
6 Mihalache Roxana, Educ.Bujoreanu Nelica, Gradinita Nr .1 Berezeni, Jud Vaslui, mare
7 Salcianu Gabi, Educ.Dragan Floarea, Gradinita Nr.10” Tom si Jerry”, Galati, pregatitoare
8 Sbanca Alexandra, Educ.Marginean Ramona- Monica, Gradinita cu P.N. Stanceni, Jud Mures, pregatitoare
9 Mocanu Carina ,Educ. Suditu Maria, Gradinita cu P.N.” Orizont”-RM-Sarat, Planul Jena
10 Turcu Ecaterina, Educ. Craciun Maria, Gradinita cu P.P. Nr.4, Barlad, -
11 Cucuieteanu Alexandru ,Educ. Ghena Adina Camelia, Gradinita Nr1. Rosiorii de Vede, Teleorman, piticilor
12 Botofan Marcu, Educ. Lapca Sabina, Gradinita Voinicel, Loc. Zalau, Jud. Salaj, mica
13 Songot Stefan, Educ. Mesesan Viorica, Gradinita Paradisul Piticilor, Dej, mijlocie
14 Ana Rotaru, Educ. Gheciu Rodica, Educ. Tonita Gradinita cu P.P.Nr.2, Barlad, mijlocie
15 Pascu Maria, Educ. Tiutiu Giorgia- Laura, Gradinita cu P.P.Nr 8, Alba Iulia mare- pregatitore
16 Coman Andra, Educ. Antohe Rodica, Gradinita Nr.36, Braila mijlocie
17 Silvesan Ionela, Educ. Cedca Mariana- Georgeta, GradinitaNr.1. Telciu mare
18 Dobocan Claudiu, Pop Simone, Educ. Ionescu Dorina, Gradinita “ Veseliei “.Gherla, mare
19 Huza Sorana, Educ. Huza Cristina, Radinita cu .P.N.Nr 6, Reghin, Jud Mures, mare
20 Tofan Alexandra, Tanase Mihai, Casian Rebeca, Educ. Paraschivu Silvia Ana, Grad.Cataloi, Jud Tulcea, pregatitoare
21 Bulubasa Mihai, Educ. Epure Melania Andreea, M.Ap.N 2, Bucuresti, Sector 1, Mijlocie B
22 Cioflica Maria, Educ. Rosca Ileana, Scoala .Generala Nr.1 ,Lupeni, Jud. Hunedoara, Mare” Piticii”
23 Costea Radu, Educ. Cret Angela, Gradinita “ Raza de soare”Jud. Cluj, Istetilor:4-5 ani
24 Oros Andreea, Educ.Kecsedi Aurora, Gradinita ” Arici Pogonici”,Gherla, mare
25 Hideg Erik, Educ. Oros Nica Rozalia, Gradinita” Arici Pogonici”, mijlocie
26 Butuza Ema, Educ.Farcas Codruta, Educ.Morar Cristina, Gradinita “ Degetica”, mijlocie
27 Macarie Miruna, Educ.Nistor Elisabeta, Gradinita Nr.3 Deva, pregatitoare
28 Stoian Alexandra, Educ.Georgescu Dorina, Gradinita “Dumbrava Minunata”, Hunedoara, pregatitoare
29 Filip Georgiana,, Educ. Oprisor Madgalina, Gradinita cu .P.N.Parta, Jud.Timis, mijlocie
30 Avram Matei, Educ. Avram Saftica, Gradinita cuP.P. Nr.13, pregatitoare
31 Lupu Theodor, Educ.Tonita Constanda, Gradinita cuP.P. Nr.2 Barlad, mijlocie
32 Stanciu Ruxandra, Inst. Adriana Dima, Gradinita cu P.P. “Lizuca” Bacau , Mijlocie
33 Duta Bianca, Educ.Pirscoveanu Domnica , Gradinita cu P.P. Nr. 7 Slatina, Mare
34 Pascu Anca , Educ.Otelea Mihaela, Gradinita cu P.N. Maxenu,Buzau, Mare
35 Patarlageanu Isabela, Educ.Sloata Daniela, Gradinita Nr.40 ,Braila, mica

PREMIUL II - SECTIUNEA DESEN/PICTURA

Nr. Prescolar, Coordonator, Gradinita , Grupa
1 Stance Alesia, Educ.Olar Livia, Gradinita cu P.P .Nr 45, Oradea, mijlocie
2 Silimon David, Educ. Gyorfi Ecaterina, Gradinita cu P.N.Nr.3 Reghin, pregatitoare
3 Florea Alexandra , Educ. Iliescu Valentina, Gradinita Nr 13, Focsani, mare-preg
4 Atanasoaie Andreea, Educ.Buzatu Alina, Gradinita cu P.N.Adancata, Suceava, mare-preg
5 Sarbu Stefania Daniela, Educ. Necula Mirela, Gradinita Tichilesti, Jud Braila, pregatitoare B
6 Bot Aruna Carla, Educ.Miklo Erzsebet, Gradinita cu P.P. Nr. 45 Oradea, mare- germana
7 Ocheana Sabrina, Educ.Curca Didina Gradinita cu P.N. Harlau, mijlocie
8 Pricop Ana Maria, Educ. Petras Mihaela Gradinita cu P.P. Harlau, pregatitoare
9 Sandor Aliz, Educ.Gyorgy Csilla, Gradinita Nr. 7. Zetea, mare
10 Tirca Maria Elena, Educ.Patru Carmen, Gradinita ” Albesti- Pamanteni”, pregatitoare
11 Fiat Iasmina, Educ. Kasuta Olga, Gradinita cu O.P. Nr 4, Caransebes, mare A
12 Henter Razvan, Educ. Bumbu Mihaela, Gradinita cu P.N. Nr 3, Reghin, Jud Mures, mare
13 Rusu David, Educ. Popescu Gabriela, G.P.P. Nord 2 , RM- Valcea, mare
14 Chirita Petra, Educ.Fociac Mariana, Gradinita “ Dumbrava Minunata” , Hunedoara, mare
15 Iordache Bianca Florentina, Educ.Cotis Gianina, Gradinita Tichilesti, Jud Braila, mijlocie
16 Vantu Mihail, EducCazacu Mihaela, Gradinita cu P.P.4, Caransebes, mare
17 Murguly Iulia, Educ. Varga Elisabeta, Gradinita Nr.41.”Piticot” , Oradea, mare
18 Malinche Irina, Educ.Buzea Rodica, Gradinita Tichilesti, Jud Braila, mare
19 Serban Ilinca, Educ.Puscas Anica, Gradinita cu P.N. Nr 3, Reghin, Jud Mures, mijlocie
20 Ciobanu Iris Carmen, Educ.Soica Mihaela, G.P.N. Nr 27, Timisoara, mare-preg
21 Emilia Apetri, Educ. Paraschiva Butuc, Grad:Belcesti, jud Iasi, mijlocie
22 Bufnila Stefan, Educ.Gifei Margareta, Gradinita cu P.P ” Raza de soare”, Bacau, pregatitoare
23 Balici Andrei, Educ.Balici Daniela, Gradinita cu P.P Nord 2, RM-Valcea, mare
24 Siminea Patricia , Educ.Tudor Ana, Gradinita cu P.N. Nr 21- Pitesti, pregatitoare
25 Dalea Larisa, Educ.Nedelcovici Georgeta, Gradinita cu P.N. Nr 8, Resita, pregatitoare
26 Nedelcu Alexandru, Educ.Nela Darjan, Gradinita Tichilesti, Jud Braila, pregatitoare A
27 Isacila Maria Minodora, Educ. Coman Dumitra, Gradinita cu P.N. Nr 1, Valea –Paraului, Buzau, pregatitoare
28 Toader Camelia, Educ.Samboan Dalia, Gradinita Nr 1. Gilau, mijlocie
29 Diaconu Teodora, Educ.Elena Vasile, Gradinita Nr.211, Bucuresti, Sector 3, Pregatitoare . nr 4
30 Alex Tachici, Educ. Oanca Geta, Gradinita Nr 30 ”Pinochio”- Galati, pregatitoare
31 Florescu Eliana, Educ.Miu Florica , Gradinita cu P.N .Nr 2 . Buftea, mare
32 Stanciulescu Flavius, Inst. Ghita Corina, Gradinita cu P.S. Curtea de Arges, Mica
33 Hornet Georgel, Educ.Buzea Rodica, Gradinita . Tichilesti,Braila, Mare
34 Damian Sebastian, Educ.Bujoreanu Nelica, Gradinita nr.1 Berezeni,Vaslui, mare
35 Pana Anastasia, Educ.Hultoana Maria, Gradinita cu P.P. Barlad, pregatitoare

PREMIUL III -COLAJ

Nr. Prescolar ,Coordonator, Gradinita, Grupa
1 CARAMIDA ANDREEA ,Educ. Manescu Doinita ,Gradinita cu P.N.”Orizont” ,Mare-pregatitoare
2 OOLTEAN RAUL ,Educ. Botca Ana ,Gradinita “Piticot” Dej ,Pregatitoare
3 ONET ANDRA ,Educ. Nutu Maia, Gradinita “Lizuca” Bacau ,Mare
4 FOLA DAVID ,Educ. Puscas Anica ,Gradinita cu P.N. Nr.3 Reghin , Mures, Mijlocie
5 POPA ANDREI, Educ. Purcel Cecilia, Gradinita cu P.N. Nr.5 “Clopotel” Barlad, Mijlocie
6 CIUBOTARU ALEXIA ,Educ. Avornicisei Maria ,Gradinita cu P.P. Hirlau , Mare
7 MAFTEI TEODORA ,Educ. Anusca Liliana, Gradinita cu P.P. Hirlau ,Mijlocie
8 NEDELEA ALIN TUDOR, Educ. Nedelea Felicia ,Gradinita cu P.P. Nr.7 ,Slatina ,Mare
9 NISTOR RAZVAN ,Educ. Alecse Alina Mihaela ,Gradinita cu P.P. Nr.6 Buzau, Pregatitoare
10 COCONOIU ANA ,Inst. Constantinescu Filofteia, Gradinita Sud Rm. Valcea ,Mare
11 BIGHE GEORGE ,Educ. Marcus Sorina, Gradinita cu P.N. Nr.12 Zalau ,Mare
12 TARNA CEZAR ,Educ. Didica Popa ,Gradinita cu P.P. Nr.24 Bacau ,Ursuletilor
13 SPATARU DENISA ,Educ. Manescu Doinita Liliana, Gradinita cu P.N. “Orizont” ,Mare-pregatitoare
14 BRASOVIANU ANA ,Educ. Nutu Maria,Inst. Tamas Maria Magdalena ,Gradinita “Lizuca” Bacau, Mare
15 TODOR SARA ,Educ. Banc Corina,Educ. Baciu Mihaela ,Gradinita “Degetica” Cluj-Napoca ,Mare
16 DRAGOMIR RALUCA ,Educ. Pantazi Elena ,Gradinita cu P.N. Brazii ,Mare-pregatitoare
17 ADAM DENISA, Educ. Militaru Daniela ,Gradinita cu P.P. “Voinicel” Chitila, Ilfov ,Pregatitoare
18 PASCA ADRIANA ,Educ. Farcas Codruta,Educ. Morar Cristina ,Gradinita “Degetica”, Mijlocie
19 PETER IZABELLA ANNAMARIA ,Educ. Domokos Iloiko ,Gradinita cu P.N. Stanceni, Pregatitoare
20 MUTEANU BIANCA STEFANIA ,Inst. Cretu Mihaela ,Gradinita cu P.P. Nr.2 Barlad, Mijlocie
21 BOTEZ SILVANA ,Educ. Suditu Maria ,Gradinita cu P.N. “Orizont” Rm. Sarat ,Albinute
22 BUCUR RICARDO GHEORGHE ,Educ. Tudor Ionela Magdalena, Gradinita cu P.N. Valea Manastirii,Mare-pregatitoare
23 BAGACEAN ROXANA,STRETEA RAZVAN,MURESAN LARISA,IGNA ARIANA,Inst. Birsete Lidia ,Gradinita Veseliei Gherla, Cluj,Mare
24 ROSU MARIA ,Inst. Baragan Rodica ,Gradinita cu P.N. Liceul de Arte Deva, Mare
25 BRANDUSAN FABIA, Educ. Lapca Sabina ,Gradinita “Voinicel”,Zalau,jud.Salaj ,Mica
26 APOSTOL MARIAN ,Educ. Banica Cristina, Gradinita cu P.N. Sahateni, Buzau Mijlocie
27 TRUICA DAVID ,Inst. Zidaroiu Elena ,Gradinita cu P.N. Nr.19 Pitesti ,Mare
28 CONEA DENIS CATALIN, Educ. Sultana Virginia, Gradinita cu P.P. Nr.7 Slatina ,Pregatitoare
29 MURESAN MAIA ,Educ. Oros Nica Rozalia ,Gradinita “Arici pogonici” Gherla ,Mijlocie
30 RALEA DIANA ,Educ. Elvira Burciu ,Gradinita cu P.N. Pogonele, Buzau ,Mijlocie
31 BURCIU ANDREEA ,Inst. Roibu Daniela ,Gradinita “Dumbrava Minunata”, Hunedoara ,Mijlocie
32 BURGHELEA MIHAI, Educ. Coroana Ana ,Gradinita cu P.N. Nr.27 Timisoara ,Mare-pregatitoare
33 GAVRILA EMANUELA ,Inst. Craciun Maria ,Gradinita cu P.P. Nr.4 Barlad ,Mica

PREMIUL III-DESEN/PICTURA
Nr. Prescolar, Coordonator, Gradinita, Grupa
1 BALAUTA ALESSIA, Educ. Ailenei Oana , Gradinita Nr. 1 “Luceafarul copiilor” Vaslui, Mijlocie
2 PALI MARA, Educ. Petrut Zoita, Gradinita cu P.P. Nr.45 Oradea, Mare
3 RAPA COSMIN, Educ. Astancai Aurica, Gradinita Nr. 1 Vaslui, Pregatitoare
4 PARVAN ALEXANDRA, Educ. Mariana Barsan, Gradinita “Pinocchio” Craiova-Dolj, Mijlocie
5 JIGOREANU MARIA, Educ. Neagu Adriana, Gradinita “Luceafarul copiilor” Vaslui, Mare
6 CIUBOTARU GIANINA-PETRONELA, Educ. Paslaru Raluca Maria, Gradinita Danesti-Vaslui, Mijlocie
7 MIHES ALEXANDRU, Educ. Sucala Lucia Gradinita “Degetica” Cluj-Napoca, Mijlocie
8 FLOREA IOANA, Educ. Feniser Ileana, Gradinita cu program normal “Bucerdea-Vinoasa”, Pregatitoare
9 MORAR ANDRA, Educ. Godiciu Ileana, Gradinita cu P.P. Nr.3 Sebes-Alba, Mare
10 OPREA DAVID, Educ. Anghel Maria, Gradinita “Licuricii” Topoloveni-Arges, Mijlocie
11 STEFAN MARIAN IONEL, Educ. Patru Carme, Gradinita Albesti-Pamanteni, Pregatitoare
12 CATRINA MARINA GEORGIANA, Educ. Vasile Janina, Scoala Dragotesti, Gradinita Popinzalesti, Mijlocie
13 STAMP RICARDO, Educ. Kadar Maria, Gradinita cu P.N. Nr.14, Medias, Mare-pregatitoare
14 DRAGOS RIANA, Educ. Gavrea Lucia, Gradinita “Paradisul piticilor” Dej, Mare
15 DUMITRACHE DAVID, Educ. Staicu-Patru Mihaela, Gradinita “Ion Creanga” Slatina, Mica
16 DAD ARIANA, Educ. Pauleti Ana, Gradinita cu P.P. Nr.8, Alba-Iulia, Pregatitoare
17 CIOCARLAN FLORINA ALEXANDRA, Educ.Cotis Gianina, Gradinita Tichilesti, Braila, Mijlocie
18 ZARNESCU CLARA, Educ. Traistaru Maria, Gradinita Pietrosani, Arges, Mare
19 CHIRU AMALIA, Educ. Antohe Tincuta, Gradinita Nr.30 “Pinocchio” Galati, Mijlocie
20 MIRONOV LAURA, Educ. Anisoara Mocanu, Gradinita cu P.P. Nr.16, Iasi, Mare
21 STRATILA IULIAN, Educ. Cristina Plugaru, Gradinita cu P.P. Nr.16, Mica
22 AVASILOAIE COSMIN PAUL, Educ. Paraschiv Silvia, Gradinita Cataloi, Pregatitoare
23 GAVRILA EDUARD, Educ. Ionescu Elena, Gradinita “Licuricii” Topoloveni, Arges, Pregatitoare
24 UDREA FLORENTINA, Educ. Vasile Janina, Scoala Dragotesti, Gradinita Popinzalesti, Mare
25 ENACHE OCTAVIAN IONUT, Educ. Anghel Maria, Gradinita “Licuricii” Topoloveni, Arges, Mare
26 FILIMON ALEXANDRA, Educ. Mocanu Delia, Gradinita cu P.P. Harlau, Pregatitoare
27 DINU STEFAN, Inst. Toscuta Elena, Gradinita M.Ap.N Nr.1, Mijlocie
28 CHIHAIA ELENA, Inst. Chihaia Maria, Gradinita, Pregatitoare
29 DANCI ELENA,, Educ. Ceuca Mariana, Gradinita Nr.1 Telciu, Mare
30 PANTEA MADALIN, Educ. Petrut Maria, Gradinita cu P.N. Nr.3 Reghin Pregatitoare
31 PLESA ALINA, Inst. Marta Aurica, Gradinita cu P.N. Nr.1 Curtici, Arad, Mare-pregatitoare
32 FERARU NICOLETA, Educ. Doina Danila, Gradinita cu P.N. Risca, Suceava, Mijlocie
33 COMAN ANDREEA DANIELA, Educ. Patru Carmen , Gradinita Albesti-Pamanteni, Pregatitoare
34 STAICU MIHAI, Educ. Cracsner Georgeta, Gradinita M.Ap.N. Nr.1 Bucuresti, Mica
35 STANGA MARIA, Educ. Condrea Sotira, Gradinita Nr.1 Berezeni, Mare-pregatitoare
Ultima oară modificat de danna80 pe 20 Dec 2009, 02:45, modificat de 3 ori în total.
danna80
 
Mesaje: 68
Membru din: 17 Mai 2007, 20:33

Următorul

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori