optional de informatica predat de invatator?

optional de informatica predat de invatator?

Mesajde flore » 15 Oct 2009, 13:04

As dori sa aflu daca si in alte judete au fost respinse optionalele de informatica pe motiv ca nu poate fi tinut de invatator.
Mentionez ca in anii trecuti am avut acelasi obtional si a fost aprobat.Eu am si cursuri facute la CCD pentru a putea lucra la calculator.
Optionalul se numea,,Calculatorul, prietenul meu,,
flore
 
Mesaje: 11
Membru din: 11 Aug 2006, 10:28

Re: optional de informatica predat de invatator?

Mesajde valiionita » 15 Oct 2009, 14:09

La G alati. S-a spus ca nu suntem pregatiti pentru a preda informatica,ci doar cateva detalii legate de calculator.Eu am incercat sa lucrez la o revista , creatie , lectura , stiinta ... si tehnoredactare.Doar asa , cu o alta denumire si fara continuturi legate de calculator
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Re: optional de informatica predat de invatator?

Mesajde danaarba » 15 Oct 2009, 19:13

Anul trecut am primit aprobare pentru CALCULATORUL, PRIETENUL MEU, in baza foii matricole de la facultate din care reiesea faptul ca am studiat TIC pe parcursul a doua semestre si am sustinut si examen.
danaarba
 
Mesaje: 99
Membru din: 04 Oct 2006, 22:43

Re: optional de informatica predat de invatator?

Mesajde manuelanicorescu » 15 Oct 2009, 20:03

La noi nu exista aceste conditii. Predau acest optional si cei care nu au urmat niste cursuri de specialitate, dar sunt cunoscatori in IT, nu diploma sau adeverinta primeaza, ci capacitatile de explicare si practicare.
manuelanicorescu
 
Mesaje: 152
Membru din: 28 Oct 2007, 11:13


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori