Caut partener pentru un proiect interjudetean

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde merrry11 » 23 Sep 2009, 16:57

Si eu as dori sa particip sunt din Maramures.Nu am mai fost implicata niciodata ,dar as dori foarte mult .Adresa mea de mail [cenzurat , va rog sa comunicati prin mesaj privat].Va rog sa ma tineti la curent cu tema propusa
merrry11
 
Mesaje: 21
Membru din: 27 Ian 2008, 14:49

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde rofi3 » 25 Sep 2009, 17:02

Buna ziua,

Propunerea de gazduire a materialelor este valabila in continuare . Puteti propune fisierele la Materiale si sa inserati linkurile de pe Didactic.ro in mesaje.
Va trebui insa sa respectati dimensiunea de 5Mb pentru materialele incarcate in Discipline.
Ar fi bine sa dam si un nume topicului in functie de numele proiectului dvs...
Sa auzim numai de bine !
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde blagavioleta2008 » 01 Oct 2009, 09:20

Bună - ziua !
Am postat pe didactic.ro materialul primei teme: Prezentarea şcolii în care ne desfăşurăm activitatea. Este un început şi pentru mine acest mod de prezentare. Am exersat, am întrebat, m-am frământat dar ambiţia de a fi alături de cei care au reuşit acest lucru m-au impulsionat şi, iată, am reuşit ! Doresc tuturor celor care sunt în aceeaşi situaţie mult curaj pentru a încerca ! Ce frumoasa va fi pagina proiectului nostru pe didactic...cu 23 de şcoli din România ! Nu e o laudă...vreau să sune a provocare constructivă ! Nu am primit toate acordurile de parteneriat, toate grupele de proiect ... Eu trec să lucrez la a II-a temă: vă voi prezenta satul meu şi mă voi strădui să o fac mai bine ca până acum.
Numai bine !
Mulţumesc celor care mi-au apreciat materialele ! Ştiu că nu sunt perfecte dar ::: sunt muncite şi caut să le perfectez din "mers": :wink:
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde blagavioleta2008 » 01 Oct 2009, 09:22

materialele proiectului sunt pe didactic _ materiale_ discipline _ invatamant primar
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde rofi3 » 01 Oct 2009, 13:06

Buna ziua doamna Blaga ,

Va rog ca in mesajul pe care il postati pe forum sa scrieti adresa unde se gaseste materialul dvs. aprobat (exemplu materialul activ din Inv. Primar) : http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p132332-t6 pentru ca cei care participa la proiectul dvs. sa poata vizualiza mai usor materialele si astfel sa aveti o lista cu linkurile unde se gasesc materialele dvs.
Va mai propun sa initiem un nou topic in Activitati scolare sau aici in Invatamant primar care sa contina mesajele dvs. si pe cele ale partenerilor dvs. cu materialele realizate in cadrul proiectului.
As dori sa dati un nume sugestiv topicului pentru a putea fi usor gasit.
Va multumesc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde rodicamoga2008 » 01 Oct 2009, 19:27

Eu sunt din judetul Prahova si sunt interesata sa particip,daca ma primiti.
rodicamoga2008
 
Mesaje: 42
Membru din: 29 Oct 2008, 22:44

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde oly20 » 03 Oct 2009, 18:56

De Bihor aveti nevoie?Sunt de la o scoala de langa Baile Felix.
Cine are prima idee sau e hotarata tema?
oly20
 
Mesaje: 2
Membru din: 24 Oct 2007, 19:33

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde blagavioleta2008 » 03 Oct 2009, 20:03

Bună seara şi îmi pare rău să vă răspund că nu putem să vă invităm în acest proiect deoarece este în derulare ...înscrierile au fost până pe 15 august 2009. Am format grupele de proiect, ne cunoaştem între noi, am început să ne trimitem sau să postăm materialele primei teme... puteţi să ne urmăriţi pe didactic, la învăţământ primar- proiecte- cls. a IV-a... La vară vom forma noi echipe în noi proiecte ! Iniţiaţi alt proiect şi sigur veţi găsi parteneri, aici, pe Forum!
Numai bine!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde constantanistor » 04 Oct 2009, 13:57

Buna ziua, doamna Blaga!

Asteptam din partea d-voastra sa deschideti un topic nou in care sa ne scriem link-urile catre postarile noastre din didactic.ro/invatamant primar/proiecte.
A doua chestiune la care ma gandesc de cateva zile se refera la incadrarea intr-un anumit tipar de proiecte. D-voastra ati propus la inceputurile demersului ca acest proiect sa fie de tip interjudetean. Daca nu va suparati si daca nu e prea tardiva opinia mea, as propune incadrarea proiectului in categoria proiectelor nationale, avand in vedere participarea multor scoli si judete la acest proiect.
Va doresc numai bine.
Iatal ink-ul care va va conduce catre prima activitate desfasurata de echipa de proiect a Scolii Nr. 11 Buzau:

http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p132628-t6

Cu stima si respect,
Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde feliwhy » 04 Oct 2009, 14:32

Scoala cu clasele I-VIII Izbiceni, judetul Olt are deosebita placere de a va prezenta prima tema a proiectului "Satul / orasul romanesc al secolului XXI".
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p132535-t6
Avatar utilizator
feliwhy
 
Mesaje: 143
Membru din: 02 Mar 2008, 21:01
Localitate: IZBICENI

Re: Caut partener pentru un proiect interjudetean

Mesajde blagavioleta2008 » 04 Oct 2009, 20:03

bună seara, dragi colegi !
Chiar mă gândeam că ...la mesajul 100 îmi voi lua rămas bun de la acest topic, în care mi-am rezervat o parte din vacanţa mare şi care mi-a făcut atâta plăcere să-l deschid, pentru a citi cele scrise de colegii din toată ţara ! Vă mulţumesc tuturor că m-aţi făcut să mă simt din marea echipă a acestui Forum, mi-aţi dat motive să rămân şi chiar să intervin din când în când. Da, voi deschide un nou topic pentru proiectul nostru, pe care să-l numim NAŢIONAL, aşa cum d-na Nistor a propus şi găsesc justificată motivaţia dânsei. Îl numesc Proiect Naţional- despre noi, şcoala şi comunitate. Vă rog ca fiecare să scrie adresa unde se poate vizualiza materialul finalizat şi postat. Acei care nu doresc postarea pe didactic, pot trimite materialele tuturor coordonatorilor de proiecte din şcolile partenere...dar eu cred că ar fi foarte frumos să împărtăşim tuturor experienţele noastre ( mulţi sunt în acelaşi sentiment) şi să provocăm şi alţi colegi...care nu sunt în proiect ...să lucreze şi să se prezinte. Repet: nu este laudă, nu trebuie să fie critică ci doar încurajare şi apeciere pentru că fiecare prezintă muncă şi muncă şi muncă ! Eu nu am 5 materiale postate pe didactic ( lucrez la acest aspect) şi nu pot comenta dar sunt foarte impresionată de materialele postate şi se merită a vă felicita pe toţi ! Nu-i aşa că această concurenţă este constructivă? Pentru noi, cei de la Timişeşti, Neamţ , DA !
Vă doresc multă sănătate şi putere de muncă... ideile vin că de aceasta suntem dascăli !
numai bine!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori