manuale pe care nu le vrem!

manuale pe care nu le vrem!

Mesajde Iulia46 » 21 Sep 2009, 13:00

As vrea sa stiu la cati dintre d-voastra vi s-a mai intamplat sa comandati un tip de manual(manuale- in cazul nostru, al invatatorilor) si sa primiti cu totul altceva. De ce mai sunt manuale alternative daca tot ni se baga pe gat altele decat cerem. Zic "ni se baga pe gat"...pentru ca ni s-a transmis...daca nu va plac...cumparati voi altele! e un caz izolat, sau au mai patit si altii?
Iulia46
 
Mesaje: 33
Membru din: 09 Oct 2004, 12:22

Re: manuale pe care nu le vrem!

Mesajde Ciupitu_Florentina » 23 Sep 2009, 19:27

S-a intamplat si la noi. Nu este un caz unic. Asta se poate intampla numai in Romania.
Ciupitu_Florentina
 
Mesaje: 23
Membru din: 23 Oct 2007, 19:10

Re: manuale pe care nu le vrem!

Mesajde felixmunteanu » 23 Sep 2009, 19:59

Nu ni s-a prea intamplat, dar anul trecut am cerut matematica de la o editura si am primit de la o alta foarte ... "aiuristica". Am fost obligati sa vedem zilnic ilustratii urate si continuturi inghesuite, dar ... ca la noi la nimeni.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: manuale pe care nu le vrem!

Mesajde sportiv » 23 Sep 2009, 20:38

Vai,dar chiar nu intelegeti ca este o ,,mafie " a editarii de manuale aprobate de minister? (Puteti citi spaga de aparitie.)Oricum anul acesta au venit doar ceva manuale pentr clasa I,in rest Dumnezeu cu mila!Ceea ce nu vreti dumneavoastra,au ramas,cred, din ,,trecut",daca totusi ati primit!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: manuale pe care nu le vrem!

Mesajde radumariutza » 24 Sep 2009, 19:39

Si eu urasc manualul"aiuristic" de matematica pentru clasa I. Inainte de inceperea anului scolar am vazut manuale in librarii si ma rugam sa nu-l primim pe acesta. L-am primit si ne chinuim cu el. Ilustratii inghesuite, cerinte anapoda, greu de inteles pentru micuti.
radumariutza
 
Mesaje: 381
Membru din: 16 Mai 2007, 22:14


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron