parteneriat pt Economia bazata pe cunoastere

parteneriat pt Economia bazata pe cunoastere

Mesajde alinushnou » 14 Dec 2008, 19:35

scoala noastra a ratat starul proiectelor de twinning la Economia bazata pe cunoastere, responsabilul cu proiectele, fiind bolnav. acum dupa ce s-au mai limpezit lucrurile, o parte dintre colegi vrem sa demaram un proiect de parteneriat si nu prea primim raspunsuri! asa ca v-am intreba pe cei doritori, daca nu e prea tarziu!!!
scoala cu clasele I-VIII Bicazu Ardelean are in jur de 200 elevi si se afla in judetul Neamt, la poalele Ceahlaului, intr-o zona pitoreasca.
alinushnou
 
Mesaje: 18
Membru din: 18 Feb 2008, 22:51

Re: parteneriat pt Economia bazata pe cunoastere

Mesajde coryna_coryna8 » 18 Sep 2009, 15:33

Scoala noastra- Scoala cu clasele I-VIII "Vladimir Streinu", Teiu, judetul Arges face parte din Proiectul "Economia Bazata pe Cunoastere"(EBC). Noi am luat parte la proiectul de Twinning de anul trecut( 2008), in vacanta de vara, proiect pentru care am obtinut Locul I pentru Prima Infratire Scolara Europeana. Partenerii sunt din Belgia, Institutul "Saint-LAurent", Marche en Famenne.
Anul acesta in cadrul Taberei "e-Vacanta" de la Poiana Pinului( premiul pt. primele 15 scoli participante la Proiectul "e-Vacanta!"-editia a IV-a 2009) au luat parte la festivitate si reprezentanti ai MCSI. Acestia ne-au spus ca infratirea dintre scolile EBC si scolile europene va continua. In concluzie, daca va gasiti partener, nu vad de ce nu ati putea-o face, mai ales ca proiectul EBC se incheie in decembrie, anul viitor(2010).
Pentru mai multe detalii, adresa mea de mail este: cory.prof@yahoo.com
Mult succes!
coryna_coryna8
 
Mesaje: 14
Membru din: 26 Dec 2007, 16:57


Înapoi la Proiecte didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori