Educatoare cu studii superioare

Mesajde adriana1987 » 18 Aug 2009, 23:27

eu raspunsesem la prima intrebare, fara sa vad ca topicul s-a schimbat intre timp.......scuze :))
adriana1987
 
Mesaje: 107
Membru din: 07 Aug 2009, 09:38

institutor?

Mesajde aalanda » 23 Aug 2009, 22:12

Bine v-am gasit!
Întreb și eu în speranța ca ma dezmeticeste cineva. Sunt educatoare titular de multi ani.... Anul acesta termin facultatea de contabilitate + modulul de psiho-pedagogie. Intrebarea mea este: voi fi platita ca institutor I sau institutor II sau... nici una nici alta si raman tot educatoare...
Multumesc anticipat.
aalanda
 
Mesaje: 5
Membru din: 19 Oct 2008, 19:26

Mesajde micom » 24 Aug 2009, 12:10

revin.... cunoasteti cazuri? si eu cunosc educatoare care au terminat Colegiul si sunt platite ca si institutor. Precizez ca pe diploma mea scrie Istitutor Invatamant Primar, fara o alta specializare. Mi s-a spus ca pot fi platita ca institutor doar daca lucrez in invatamant primar, nu prescolar. e o mare nedumerire...
micom
 
Mesaje: 8
Membru din: 18 Aug 2009, 12:26

Incadrare institutor

Mesajde bimbi » 26 Aug 2009, 11:54

Draga colega,
este real ce-ti spune o alta colega:NU DIRECTORUL decide daca te plateste sau nu conform studiilor.Inspectoratul(serviciul normare-salarizare)emite decizia ta de schimbare a incadrarii,iar centrul contabil se conformeaza deciziei.Mergi cu documentul justificator(diploma de licenta)si celelalte acte si se rezolva(la ISJ).
bimbi
 
Mesaje: 30
Membru din: 10 Aug 2009, 08:21

Anterior

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori