Întrebare

Întrebare

Mesajde pacurar_tiberiu » 11 Apr 2009, 16:57

Aveţi cumva un serviciu special care amână în mod ostentativ toate trimiterile ? Nu că ar fi o problemă deosebită, dar măcar am putea să evităm un stress în plus.

Cu stimă,
Tiberiu Păcurar

P.S. În plus cred că paginile pot fi îmbogăţite pe parcurs. Nu-i aşa?

Cu aceeaşi stimă
pacurar_tiberiu
 
Mesaje: 3
Membru din: 10 Sep 2007, 12:18

Re: ÃŽntrebare

Mesajde emil » 11 Apr 2009, 17:37

pacurar_tiberiu scrie:Aveţi cumva un serviciu special care amână în mod ostentativ toate trimiterile ? Nu că ar fi o problemă deosebită, dar măcar am putea să evităm un stress în plus.

Cu stimă,
Tiberiu Păcurar

P.S. În plus cred că paginile pot fi îmbogăţite pe parcurs. Nu-i aşa?

Cu aceeaşi stimă


M-am interesat sa vad de unde vine "stima" dvs. deosebita si am aflat ca singura dvs. activitate pe portal este o pagina de web a scolii care v-a fost amanta datorita ... "simplitatii" ei.
Am aprobat pagina, am facut-o publica desi cred ca mai trebuia inca lucrata. Ducem aceasta politica nu din ... ostentatie ci ca sa nu va faceti de ras, prin urmare, in interesul dvs., asa cum este de fapt politica portalului didactic.ro, daca cumva ati observat....

Succes la acualizarea/imbogatirea paginii!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

?

Mesajde pacurar_tiberiu » 17 Mai 2009, 14:30

Sincer să fiu, nu m-am aşteptat să primesc din partea dumneavoastră o diplomă, mai ales dacă ţinem cont de aspectul paginii.
Am conceput-o, fără a aştepta vreo răsplată de niciun fel, în speranţa că informaţiile, mai ales cele referitoare la istoric şi la cadrele didcatice, vor face obiectul unei evidenţe naţionale a unei instituţii al cărei prezent şi viitor sunt mereu disecate, analizate, reformizate, blamate şi contestate în antiteză cu trecutul care este mult prea uşor uitat, deformat, mototolit şi aruncat la coş fără a se extrage din el ceea ce ar putea să constituie cu adevărat baza reformei, chiar dacă, culmea ironiei, toţi cei care au ieşit din sistemul de învăţământ simt nostalgia acelor ani făcând invariabil comparaţii în care trecutul ocupă întotdeauna primul loc.
În altă ordine de idei, motivaţi amânarea, pe bună dreptate, a paginii încropite de mine prin aceea că nu doriţi a mă face de râs.
Faţă de cine? Faţă de aceia care au pagini mai bine concepute decât mine? Cunoaşteţi versurile : "E unul care cântă mai bine decât mine? Cu-atât mai bine ţării şi lui cu-atât mai bine."
Faţă de cei care încă nu au încercat să posteze o pagină? În niciun caz!
Faţă de mine? N-aş crede. Faţă de dumneavoastră? Asta s-ar putea, dar nu-i frumos să râzi de nimeni.
Puneţi la îndoială stima cu care v-am salutat, comparând-o cu "laborioasa activitate a mea pe site-ul dumneavoastră, dar care lipseşte cu desăvârşire" (permiteţi-mi să fiu ,de data aceasta, cu adevărat, autoironic). Asta da, m-a durut. Dar vă asigur că lipsa de activitate nu a fost dublată de o ignorare a activităţii dumneavoastră şi tocmai bazându-mă pe aceasta, şi ,conştient fiind de amploarea ei, mi-am permis să vă salut transmiţându-vă, în întregime, toată stima mea, ceea ce voi face şi în continuare.

Cu stimă,
Tiberiu Păcurar

P.S. Fiţi siguri că mi-aţi făcut o surpriză cât se poate de plăcută, care...............obligă..............nu-i aşa ?
pacurar_tiberiu
 
Mesaje: 3
Membru din: 10 Sep 2007, 12:18

Mesajde emil » 17 Mai 2009, 23:00

Mult succes!
Didactic.ro are nevoie de oameni activi, care sa contribuie la o viata cat mai lunga si dinamica a portalului.
Colegii care se implica, pun intrebari, ne mai si critia intr-un mod cosntructi, sunt bine veniti.
Suntem deschisi la idei noi si incercam sa va ajutam cat se poate de mult.

Va asteptam oricand!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde burlacuandrei68 » 21 Mai 2009, 20:56

Mă numesc Burlacu Andrei şi sunt nou pe didactic. Mă folosesc de acest site pentru a afla informaţii,pentru a mă documenta profesional,pentru a-mi procura materiale didactice necesare la ore. Nu am ajuns încă la experienţa de a crea materiale didactice de bună calitate ca să imi permit să le postez aici. Folosind materialele create de colegii mei,mai ales pe cele pe care le apreciez,consider că ar fi frumos din partea mea să le fac un comentariu şi să le dau o notă. Am mai votat pană la noul dumneavoastră regulament materialele care chiar mi-au plăcut. Acum văd că nu mai am voie nici la vot. De ce? Nu înţeleg! Ce se întâmplă ?De unde v-a venit ideea aceasta grotească? Am înţeles că notele sunt pur şi simplu onorifice,nu se câştigă nici bani,nici brânză pe ele! Atunci de ce nu ne lăsaţi posibilitatea să votăm ?Ce legătură au cele 5 materiale pe care le-aş posta eu ,cu nota pe care aş da-o unui coleg şi prin care îmi exprim recunoştinţa faţă de munca lui ?Chiar e o aberaţie Vă rog să scoateţi aceste reguli din uz! Nu e corect şi nici folositor! Dacă notele ar fi cuantificate şi s-ar da bani.aş înţelege,dar aşa...............
burlacuandrei68
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Apr 2009, 17:41

Mesajde emil » 22 Mai 2009, 00:21

burlacuandrei68 scrie:Mă numesc Burlacu Andrei şi sunt nou pe didactic. Mă folosesc de acest site pentru a afla informaţii,pentru a mă documenta profesional,pentru a-mi procura materiale didactice necesare la ore. Nu am ajuns încă la experienţa de a crea materiale didactice de bună calitate ca să imi permit să le postez aici. Folosind materialele create de colegii mei,mai ales pe cele pe care le apreciez,consider că ar fi frumos din partea mea să le fac un comentariu şi să le dau o notă. Am mai votat pană la noul dumneavoastră regulament materialele care chiar mi-au plăcut. Acum văd că nu mai am voie nici la vot. De ce? Nu înţeleg! Ce se întâmplă ?De unde v-a venit ideea aceasta grotească? Am înţeles că notele sunt pur şi simplu onorifice,nu se câştigă nici bani,nici brânză pe ele! Atunci de ce nu ne lăsaţi posibilitatea să votăm ?Ce legătură au cele 5 materiale pe care le-aş posta eu ,cu nota pe care aş da-o unui coleg şi prin care îmi exprim recunoştinţa faţă de munca lui ?Chiar e o aberaţie Vă rog să scoateţi aceste reguli din uz! Nu e corect şi nici folositor! Dacă notele ar fi cuantificate şi s-ar da bani.aş înţelege,dar aşa...............


Tonul si limbajul dvs. confirma initiativa noastra de a lasa doar oamenii activi si responsabili sa comenteze si sa puna note lucrarilor colegilor.
Un om care lucreaya si intelege ce inseamna sa creezi si sa postezi aici un material va nota cu mai multa atentie si respect...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori