LICEU POLITIE

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

LICEU POLITIE

Mesajde mihaimihaila » 30 Iun 2008, 14:08

am un prieten care a avut probleme medicale si din pricina absentelor a avut media 9 la purtare!

mai poate da la liceul de politie din buzau?
mihaimihaila
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iun 2008, 14:06

Re: LICEU POLITIE

Mesajde sorinborodi » 23 Iul 2008, 21:04

mihaimihaila scrie:am un prieten care a avut probleme medicale si din pricina absentelor a avut media 9 la purtare!

mai poate da la liceul de politie din buzau?


Se pare ca.....da.Cineva a mai pus intrebarea aceasta,aici:
http://www.linkmania.ro/forums/lofivers ... 09917.html
Raspunsul semnificativ este urmatorul:

"Pentru a participa la admitere, candidatii trebuie sa indeplineasca, cumulativ, urmatoarele conditii:
- sa aiba numai cetatenie romana si domiciliul stabil in Romania;
- sa fie absolventii ai invatamantului gimnazial care au promovat testele nationale (sau examenul de capacitate, pentru absolventii de pana in anul 2003, inclusiv);
- sa aiba varsta de pana la 17 ani impliniti in anul participarii la admitere;
- sa fi obtinut la purtare, in ciclul gimnazial, media generala de minimum 8 (opt);
- sa fie declarati apt medical si apt psihologic;
- sa aiba un comportament corespunzator cerintelor de conduita admise si practicate in societate;
- sa nu prezinte semne particulare evidente, neacoperite de vestimentatie;
- sa nu fi suferit condamnari (cu executarea/suspendarea executarii pedepsei, amenda penala sau sanctiune administrativa), sa nu se afle in curs de urmarire sau de judecata penala."
https://sorinborodi.ro
Avatar utilizator
sorinborodi
 
Mesaje: 306
Membru din: 30 Oct 2006, 22:06
Localitate: Dej jud.Cluj

Mesajde gabytza415 » 14 Apr 2009, 00:15

o prietena de a mea are media din generala 7.59,iar media la purtare 10,eu stiu ca media de la gimnaziu nu conteaza...conteaza media la purtare...:D


poate intra la liceul de politie?
gabytza415
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Apr 2009, 00:12


Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron