Ce se intampla cu Editura Tudor?

Ce se intampla cu Editura Tudor?

Mesajde adryana_m » 11 Feb 2009, 19:07

Am comandat de la editura o plansa si doua carti. La desfacerea coletului in forma de sul am avut neplacuta surpriza sa constat ca plansa era indoita in ultimul hal, iar cartile varate in interiorul plansei :shock: . Dar asta nu e tot , cartea de serbari a D-nei Felicia Carstea are pagini lipsa( de la pag 8 sare la pagina 17, de la 48 la 57,unele pagini se repeta...) :x . Observ ca nu se actualizeaza situl pentru a vedea ce stocuri s-au epuizat. La un nr de celular( luat de pe ultima pagina a unei carti) se aude un domn care e satul sa tot spuna ca nu e editura! :lol: ( daca nu e valabil de ce nu este sters?)
Sunt doar eu o ghinionista sau au devenit neseriosi si superficiali? :?:
Ma gandeam sa imi achizitionez un numar considerant de planse, dar...
adryana_m
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Mar 2008, 15:27

raspuns

Mesajde dana60 » 22 Feb 2009, 12:49

Nu sunteti singura pacalita de aceasta editura. Cu cativa ani in urma, si eu am comandat cateva seturi de caiete speciale, urmand ca plata sa se efectueze la primirea coletului. Pentru ca sa pot ridica coletul de la posta, a trebuit sa achit suma scrisa pe colet, fara sa pot verifica daca toate materialele comandate erau in pachet. Am platit dar am constatat ca in colet era doar jumatate de comanda, desi eu o platisem integral. Cu toate ca am reusit sa iau legatura telefonic cu cei de la editura care mi-au promis ca-mi vor trimite restul de comanda, niciodata nu am mai recuperat acei bani.
dana60
 
Mesaje: 8
Membru din: 21 Ian 2007, 16:48

Mesajde felixmunteanu » 22 Feb 2009, 14:06

Pentru asa ceva exista serviciul protectia consumatorului. Din pacate, insa, suntem obisnuiti sa spunem "lasa". Indrazniti pentru ca altfel ii incurajam sa continue! E bine ca scrieti si aici ca sa stie lumea cu cine are de a face si sa se fereasca, dar trebuie reclamati.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde adryana_m » 26 Feb 2009, 23:58

Problema s-a remediat. In urma unei sesizari scrise pe adresa editurii am fost contactata de editura si mi-au retrimis materialele deteriorate. :)
adryana_m
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Mar 2008, 15:27


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori