normare directori adjuncti

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

normare directori adjuncti

Mesajde munmar » 12 Ian 2009, 23:02

Buna seara! Daca este cineva in cunostinta de cauza, va rog sa-mi spuneti ,daca se poate, care este ultimul ordin de ministru sau lege ,care reglementeaza incadrarea directorilor adjuncti.Sunt nou in functie si as vrea sa fiu si informat, iar pe edu.ro nu am gasit despre normare(probabil ca sunt demult niste acte normative); in afara de ce este stipulat in Statut, unde nu se intelege exact ca ar fi vorba despre judete pilot sau........nu stiu unde sa caut , sa citesc cu ochii mei ,care este legea si ce drepturi si obligatii am..........sa vad daca mai stau mult in noua functie! :)
munmar
 
Mesaje: 26
Membru din: 24 Noi 2005, 21:16

Mesajde 1957 » 13 Ian 2009, 15:06

Nu discut pt judete pilot! Director adj 1/2 norma, inemnizatiaeste in functie de nr de clase din scoala (32 clase- 23%) puteti face 4 ore plus catedra. Actele normantive sunt de pe vremea bunicii!!!! O sa va atasez cat mai repede fisa postului, act normativ, daca doriti. Aveti grija ca directorul sa va faca decizie de numire, contract managerial. Mult succes si ...va compatimesc !
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

normare directori adjuncti

Mesajde munmar » 13 Ian 2009, 21:51

Va multumesc pentru raspuns si cred ca aveti multa experienta de ma compatitmiti-primesc cu toata bucuria compatimirile ca am vazut cam tarziu la ce m-am angajat si va dau perfecta dreptate;daca sunteti amabil(a) as dori sa cunosc fisa postului pe care o cer de cand am preluat functia si tot nu am intrat in posesia ei-as fi vrut sa stiu "din prima" care este "tarlaua" pe care trebuie s-o ingrijesc in afara de activitatile educative..............inca odata VA MULTUMESC!(as fi vrut sa stiu totusi -vechi cum e-nr de ordin sau lege pt normare...)
munmar
 
Mesaje: 26
Membru din: 24 Noi 2005, 21:16


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori