Gradinita particulara

Gradinita particulara

Mesajde cipriana_peica » 29 Dec 2008, 11:28

Buna ziua!
Sunt educatoare si doresc sa infiintez o gradinita particulara cu program prelungit care in subsidiar sa fie si club pentru zilele de nastere ale prescolarilor.
As avea nevoie de cat mai multe informatii depre procedurile pe care le incumba infiintarea, acreditarea, despre cheltuielile de amenajare a spatiului etc.
Scriu acest mesaj in speranta ca vreunul dintre dumneavoastra a parcurs deja acesti pasi si va avea bunavointa de a-mi impartasi cat mai detaliat din experienta sa.
Multumesc anticipat,
Cipriana
cipriana_peica
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Dec 2008, 11:01

Mesajde alinab » 29 Dec 2008, 11:37

Buna, Cipriana!

Felicitari pentru initiativa, e nevoie asa de mare de gradinite incat una in plus nu poate decat sa bucure. Din pacate, sa nu te astepti sa fii si primita cu bratele deschise.

Am vazut de aproape (din fericire, NU pe propria piele) ce poate face meschinaria, interesul si :? prostia dintr-o initiativa din care pana la urma ar beneficia ffff multi si care (si mai important 8) ) nu ar lua painea de la gura nimanui. Eu stiu de un afterschool care inca se chinuie sa nu sucombe asa ca... ce sa zic.... bafta maxima! :D :D
Multa rabdare!
It is what you read when you don't have to that determines what you will be when you can't help it.~Oscar Wilde
Avatar utilizator
alinab
 
Mesaje: 105
Membru din: 23 Aug 2006, 11:45
Localitate: Brasov


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 1 vizitator