CONCURS NATIONAL "Romanas si romancuta"

Mesajde emil » 15 Noi 2008, 23:33

darianna scrie:Acest topic vizeaza un concurs si nu dispute.Va rog sa incercam sa ne intelegem unii pe altii.Fiecare urmareste ceva si chiar daca nu suntem toti de aceeasi parere,asta e....


Aveti dreptate, imi cer scuze! Chiar eu am incalcat regulile si am iesit din topic. Multumesc de interventie.
Daca se doreste continuarea discutiei, amatoarea sa creeze un topic nou.

numai bine
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde darianna » 21 Noi 2008, 20:04

Daca trimiteti banii prin mandat postal,nu mai este nevoie de copie dipa chitanta.Imi cer scuze ca nu am spus lucrul acesta de la inceput.
darianna
 
Mesaje: 154
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde darianna » 21 Noi 2008, 20:05

dupa
darianna
 
Mesaje: 154
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde darianna » 12 Dec 2008, 19:15

Va rog la fotografia de grup sa-i dati acestuia un nume.va multumesc.
darianna
 
Mesaje: 154
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde elenatipa » 14 Dec 2008, 18:55

Am citit cu rabdare si intelegere tot ce s-a scris pana acum.N-ar fi prima data cand suntem blamate.Dar am indurat cu stoicism.Insa acum,am simtit nevoia sa intervin.Cel putin anii petrecuti de mine in mijlocul copiilor ,ar fi vreo 35,ma obliga sa intervin pentru a explicita cateva aspecte legate de subiectul mult discutat.Sustin cu tarie ca,educatoarele n-ar folosi niciodata copiii in interes personal,asa cum s-a subliniat.
Rostul concursurilor despre care se spune ca fac rau copiilor nu este inteles.
De ce concursuri?
-sunt o modalitate de a valorifica potentialul creativ al copiilor;
-ele reflecta rezultatele obtinute de copii in activitatile zilnice si implicit reflecta si efortul depus zi de zi de educatoare;
-copiii nu muncesc in plus pentru a participa la unele concursuri asa cum se sustine,deoarece:
*continutul programei prescolare este coagulat in jurul unor teme de studiu ce vizeaza anumite domenii de dezvoltare,intre care si DEC(domeniul estetic,creativ)unde copiii realizeaza anumite lucrari plastice si practice la temele parcurse.Ei,din aceste lucrari sunt selecate cele ce indeplinesc cerintele si se incadreaza in tematica concursurilor. .Chiar este de dorit sa procedam astfel,pentru a valorifica potentialul creativ al copiilor.Reiese in vreun fel ca am suprasolicita copiii?
In acelasi mod procedam si atunci cand avem interventii pe Didacic.ro.Si de aici primim o adeverinta/diploma.Lucrarile copiilor le fotografiem,si dam explicatii despre maniera de lucru,etc.Este in plus doar efortul educatoarei de a trimite aceste lucrari ,repet realizate doar in cadrul activitatilor la clasa.
Cu aleasa consideratie ,pentru Didactic.ro si pentru deosebitele mele colege educatoare
elenatipa
 
Mesaje: 86
Membru din: 13 Ian 2007, 20:00

Mesajde darianna » 28 Dec 2008, 20:24

MULTUMESC tuturor celor care au trimis fotografii pt concurs.Judetele ARGES si VASLUI au cea mai mare participare.FELICITARI.Imi pare rau ca nu am reusit sa adun fotografii din toate judetele.Poate anul viitor.Oricum am mai mult de jumatate din judete.Tot e ceva.[25]SARBATORI FERICITE.
darianna
 
Mesaje: 154
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Anterior

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori