Daca puteti,donati jucarii catre o gradinita

Daca puteti,donati jucarii catre o gradinita

Mesajde gaby76rs » 01 Dec 2008, 11:45

Sunt educatoare la o gradinita la tara ,sunt foarte saraci ,le aduc eu jucarii de la fetita mea,sunt unii copii care nu au ce manca asteapta cornul si laptele.Cine poate sa doneze jucarii care nu le mai sunt de folos ei sar bucura.GPN Homesti 1 ,com Grebanu,Jud Buzau.Va multumim.
gaby76rs
 
Mesaje: 40
Membru din: 08 Oct 2008, 18:00

Jucarii pentru copii

Mesajde omega » 01 Dec 2008, 13:19

La noi in tzara se cheltuiesc atatia bani pe tot felul de festivitati, pe campanii electorale, dar niciodata copiii nu sunt luati in consideratie. Suntem o gradinita ce nu a beneficiat de fonduri pentru jucarii din 1989, singurele jucarii le-am primit de la fundatii straine ori de la parinti. Dar am derulat un proiect "De la copii pentru copii" si disponibilitatea parintiilor copiilor din unitate a fost peste asteptarile noastre: au donat jucarii, rechizite si hainute pentru copiii de la tzara, pentru o gradinitza din Ucraina, cum nu ne-am asteptat. Sper sa fie la fel de saritori si in cazul dvs. Chiar maine voi face publicitate solicitarilor dvs, iar dupa 2/3 saptamani sper sa va putem ajuta. Contez si pe contributia personala a educatoarelor, sunt foarte sufletiste.
Cred ca solicitarea voastra nu va fi fara raspuns.
Mult succes educatoarelor ce lucreaza in conditii inumane pentru copii!
omega
 
Mesaje: 90
Membru din: 25 Feb 2007, 13:42

Mesajde gaby76rs » 01 Dec 2008, 13:27

VA MULTUMESC DIN SUFLET .Eu sunt ed de 10 ani in aceasta unitate si toate dotarile le-am facut din banii mei ,incepand de la scaunele,masute etc.Eu nu am avut niciodata niciun sponso sau din alta tara.Am 25 de copiii ,grupa combinata
Ultima oară modificat de gaby76rs pe 01 Dec 2009, 21:33, modificat 1 dată în total.
gaby76rs
 
Mesaje: 40
Membru din: 08 Oct 2008, 18:00

Mesajde omega » 11 Dec 2008, 20:09

V/am trimis un mesaj pe privat. Totusi as dori mai multe amanunte despre gradinita. Scrieti-mi pe pm, pentru a avea adresa dvs de e-mail.
O seara placuta! :P
omega
 
Mesaje: 90
Membru din: 25 Feb 2007, 13:42

Mesajde felicia10 » 12 Dec 2008, 19:26

Am trimis ieri pachet . Sper sa va placa lucrurile trimise.
felicia10
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Noi 2007, 18:48

Bucuria de a darui

Mesajde omega » 26 Dec 2008, 12:42

V-am trimis coletele cu donatiile facute de copiii gradinitei noastre. Anul acesta derulam un proiect socio-educational "Bucuria de a darui". Copiii si parintii acestora sunt implicati in actiuni simple de a oferi daruri simbolice: o vizita la centrul de asistenta pentru persoane varstnice, la spitalul de psihiatrie, schimb de mici obiecte confectionate de copii si, iata, un ajutor pentru copii defavorizati. Vreau sa spun ca nu este nevoie sa fim bogati pentru a deveni generosi. De exemplu, la mine la grupa, de ziua fiecarui copil "mesterim" cate ceva ca sa putem face un cadou sarbatoritului: cate un desen, lucrare practica, decupaje cu imagini ale obiectelor favorite ale sarbatoritului. Stiti cu cata emotie si sertiozitate lucreaza micutii pentru a oferi ceva celui sarbatorit? De obicei copiii la aceasta varsta :) sunt egoisti, vor exact jucaria pe care tocmai a ales/o altcineva. Dar prin acest tip de activitati devin extrem de saritori, ocrotitori, altruisti! Este o adevarata minune. Speram ca cele trimise de copiii nostri au ajuns la timp si vor fi de ajutor copiilor din unitatea dvs. La multi ani! :)
omega
 
Mesaje: 90
Membru din: 25 Feb 2007, 13:42


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori