am descoperit un elev talentat la desen...

am descoperit un elev talentat la desen...

Mesajde adriana_vas » 02 Oct 2008, 19:40

Buna ziua,stimati colegi...Nu stiu cui ma pot adresa,sper sa gasesc un sprijin in dvs.Anul acesta am luat o clasa de liceu,la SAM.AStazi am descoperit un elev foarte talentat la desen.Are sute de desene,si va spun sincer...superbe.DIn pacate nu stiu cum as putea sa-l ajut,sa valorifice cumva ceea ce face...eu sunt profesoara de limba romana.In speranta ca cineva competent in a-mi da un raspuns,poate sa ma ajute,va multumesc!
adriana_vas
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Iun 2008, 20:49

Mesajde gica_ionescu » 20 Oct 2008, 15:10

V-am scris pe mesaj privat.
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

In ajutorul unui elev talentat!

Mesajde dianataicutu » 23 Noi 2008, 02:29

Buna ziua! Sunt profesor de pictura la Liceul de Arte din Focsani si doresc sa va dau un sfat cu privire la elevul pe care doriti sa-l ajutati!In primul rand ma surprinde ca nu a fost descoperit de profesorul de educatie plastica sau cel putin faptul ca nu l-ati consultat pe acesta din urma(daca exista)cu privire la calitatile artistice ale elevului. Asemenea calitati nu sunt apreciate in aceeasi masura de toata lumea si poate ca elevul nici nu le detine ci doar va plac dumneavoastra(nu ma intelegeti gresit)!Ati stat de vorba cu acest elev in privinta activitatii lui in anii precedenti la educatie plastica? Poate fi ajutat participand la concursuri organizate pe net cu inscrieri gratuite si prin simpla postare a lucrarilor pe site-ul respectiv ! http://lookandlearn.com/refer/U4164 accesati link-ul si inregistrativa mai departe postati fotografiile dupa lucrari si intrati automat in cursa pentru premii. E mai simplu decat credeti!
dianataicutu
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Dec 2007, 16:03


Înapoi la Muzica si arte plastice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator