poze pe calculator

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

poze pe calculator

Mesajde cri77 » 18 Iun 2008, 20:34

as avea nevoie de ajutor!
am tot incercat, dar nu stiu cum sa fac transferul pozelor de pe aparatul foto pe calculator. am instalat cablul de la aparatul foto la USB si de aici.... :oops: aparatul foto este Canon A420, dar nu cred sa aiba vreo importanta asta... calculatorul il recunoaste, dar nu stiu eu ce pasi sa urmez.
multumesc anticipat!
cri77
 
Mesaje: 10
Membru din: 13 Feb 2008, 16:26

Re: poze pe calculator

Mesajde emil » 18 Iun 2008, 20:51

cri77 scrie:as avea nevoie de ajutor!
am tot incercat, dar nu stiu cum sa fac transferul pozelor de pe aparatul foto pe calculator. am instalat cablul de la aparatul foto la USB si de aici.... :oops: aparatul foto este Canon A420, dar nu cred sa aiba vreo importanta asta... calculatorul il recunoaste, dar nu stiu eu ce pasi sa urmez.
multumesc anticipat!


Duceti-va pe MyComputer si vedeti resursele calculatorului. Veti vedeea si ap foto. Click dreapta si explore!
sper sa reusiti!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde lumiandrei_2005 » 20 Iun 2008, 12:05

Aparat Canon am si eu si e f simplu de folosit
Inchizi aparatul si apesi pe butonul mic (iti apar pe ecranul aparatului mai multe operatii),il lasi asa pana se descarca si iti va apare pe monitor Canon dowland si apesi pe start image si se va descarca in folderul pe care-l ai(eu am My picture)
lumiandrei_2005
 
Mesaje: 645
Membru din: 30 Mar 2007, 07:23


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator