reintoarcerea in scoala...

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

reintoarcerea in scoala...

Mesajde andra_peto » 09 Iun 2008, 16:58

Buna ziua..
Numele meu este Andra si locuiesc in Timisoara impreuna cu prietenul meu..
EL are 21 de ani si din motive personale foarte triste :( nu a terminat nici macar gimnaziul..Ultima clasa absolvita a fost clasa a VI-a si acum eu am reusit sa il conving sa isi termine macar liceul..Problema este ca nu stiu cum ar putea sa faca acest lucru fara a freventa cursurile alaturi de copii de 12-13 ani...va dati seama ca ar fi neplacut pentru el...
Va rog din suflet ajutati-ne cu orice informatie...
Este foarte inteligent si invata repede..ESTE PACAT SA NU POATA DOVEDI ASTA!
ASTEPT RASPUNS...
andra_peto
 
Mesaje: 2
Membru din: 23 Mai 2008, 17:12

Re: reintoarcerea in scoala...

Mesajde cristyna » 09 Iun 2008, 20:35

andra_peto scrie:Buna ziua..
Numele meu este Andra si locuiesc in Timisoara impreuna cu prietenul meu..
EL are 21 de ani si din motive personale foarte triste :( nu a terminat nici macar gimnaziul..Ultima clasa absolvita a fost clasa a VI-a si acum eu am reusit sa il conving sa isi termine macar liceul..Problema este ca nu stiu cum ar putea sa faca acest lucru fara a freventa cursurile alaturi de copii de 12-13 ani...va dati seama ca ar fi neplacut pentru el...
Va rog din suflet ajutati-ne cu orice informatie...
Este foarte inteligent si invata repede..ESTE PACAT SA NU POATA DOVEDI ASTA!
ASTEPT RASPUNS...


Exista programul "A doua sansa" care are ca scop ajutorarea celor care sunt in situatia prietenului tau. Mai multe detalii nu stiu sa-ti dau.
Cel mai bine ar fi sa te interesezi care sunt scolile din Timisoara care deruleaza acest program.
"Să formezi o echipă este doar începutul, să rămâi împreună este progresul, să lucrezi împreună este succesul"

Henry Ford
Avatar utilizator
cristyna
 
Mesaje: 427
Membru din: 06 Apr 2005, 22:59
Localitate: Timisoara


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori