olimpiada la limba romana

Cum pregatim un elev pentru performanta? Cum gasim elevii care sunt capabili?

olimpiada la limba romana

Mesajde egheso » 27 Ian 2008, 14:45

buna ziua
Sunt cam noua in invatamant si anul acesta o fetita din clasa a VII-a s-a calificat la etapa judeteana la olimpiada de limba si literatura romana. Pana acuma am lucrat cu ea din diferite culegeri, dar genul acesta de subiecte nu mi se par a fi prea potrivite pentru olimpiada. V-as ruga, daca se poate, sa-mi indicati ceva materiale pe baza carora mi-as putea pregati eleva pentru olimpiada. Stiu ca ar fi indicat sa le fac chiar eu, dar timpul nu prea imi permite...Oare sunt ceva culegeri de genul?
Modele de subiecte de la etapa nationala am ceva (putine), dar ale le-am epuizat deja. Cele de la etapele judetene nu am reusit sa le gasesc pe internet.
egheso
 
Mesaje: 12
Membru din: 18 Feb 2007, 20:44

olimpiada de limba romana

Mesajde v_lori » 30 Ian 2008, 13:17

Buna ziua,

Am mai gasit un mesaj cu acelasi continut, si anume daca se pot recomanda anumite carti, culegeri dupa care putem sa ne pregatim elevii pentru olimpiada de limba romana faza pe sector. La intrebarea unei alte foruminste nu am gasit raspuns, de aceea am decis sa mai intreb si eu poate sse gaseste cineva sa ne sprijine in aceasta initiativa.

Va multumesc!
v_lori
 
Mesaje: 9
Membru din: 18 Sep 2006, 23:06


Înapoi la Olimpiade

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori