gradatie de merit

gradatie de merit

Mesajde dorina1977 » 09 Ian 2008, 00:53

Are cineva un model de raport de autoevaluare pentru dradatia de merit? Va rog sa-mi trimiteti la adresa dorinaaftinescu@yahoo.com . Multumesc anticipat!
dorina1977
 
Mesaje: 20
Membru din: 09 Ian 2008, 00:18

Mesajde leu » 09 Ian 2008, 01:22

Cere-i secretarei de la scoala.La noi au sosit azi in mailul scolii model din partea ISJ-ului.Daca nu gasesti o sa incerc sa-ti trimit eu.
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde dorina1977 » 09 Ian 2008, 19:20

Multumesc mult pentru raspuns. Azi am intrebat la secretariat si nu am rezolvat nimic. :cry: Trimite-mi tu, te rog, daca ai ceva. Multumesc mult!
dorina1977
 
Mesaje: 20
Membru din: 09 Ian 2008, 00:18

Mesajde mariana_biberi » 10 Ian 2008, 23:25

leu scrie:Cere-i secretarei de la scoala.La noi au sosit azi in mailul scolii model din partea ISJ-ului.Daca nu gasesti o sa incerc sa-ti trimit eu.



Va rog, daca se poate, sa-mi trimite-ti si mie un model.
Multumesc! (mariana_biberi@yahoo.com)
mariana_biberi
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Feb 2007, 23:36

Mesajde flor31 » 11 Ian 2008, 18:17

Lucrez la raport dar mi-ar fi de ajutor şi alte idei. Dacă doreşti te rog să-mi trimiţi şi mie.adresa:florinapetrushk@yahoo.co.uk Multumesc!
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde maria_magdalena » 12 Ian 2008, 09:41

rusineeeeeee

vreti gradatie de merit ..... atatia bani , domle' , .......... si nu sunteti in stare ce sa scrieti !
rusine !
ar trebui nici sa nu va dea !

si va mai mirati de ce invatamantul nu avanseaza !
d-aia !
maria_magdalena
 
Mesaje: 109
Membru din: 12 Mar 2006, 16:03

Mesajde gica_ionescu » 12 Ian 2008, 10:42

Cata rautate! Noi ne-am ajutat mereu...E loc sub soare pentru toata lumea !
Daca nu poti sa spui ceva incurajator, abtine-te!
Scuze colegelor noastre!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde maria_magdalena » 12 Ian 2008, 11:31

spui ca e rautate ?
dar nu e rusine ca vor gradatie de merit si nu stiu ce sa scrie ?
pai cine ia gradatie........... inseamna ca merita !
si oare merita daca nu e in stare sa scrie ce a facut in cei 4 ani de activitate ?
ce model ? sa scrie ce au facut !
sa copie ?
vai............... RUSINE !!!!
maria_magdalena
 
Mesaje: 109
Membru din: 12 Mar 2006, 16:03

Mesajde maria_magdalena » 12 Ian 2008, 11:44

asta-mi aminteste (ca nu pot uita) de o "celebra" persoana din localitatea mea ....... aceasta persoana organizeaza un proiect international ...... ceva cu drepturile copiilor ...... dar nu stiu exact cum se numea ...... ideea e ca organizeaza (repet : international) ceva cu privire la drepturile copiilor si , intamplator , pe 27 decembrie ne intalnim in sediul bancii BRD ...... (doamna nu ma cunoastea ca sunt invatatoare) ..... eu eram cu fiica mea ce are aproape 4 ani ...../ deci e mica ..... si pe aceste geruri copii sunt sensibili , trebuiesc imbracati mai gros , nu poti sta intr-o incapere mai mult timp cu ei pt ca transpira si apoi cand ies in frig racesc si mai rau .... etc.... (cine are copii stie despre ce vorbesc) ..... (si sa nu uit inca o completare : eu nu am cu cine lasa copilul caci am foarte departe de mine si parintii si socrii .... la 130km distanta de mine ...... deci oriunde merg trebuie sa o iau cu mine pe fetita) .....

si sa nu ma abat prea mult de la subiect revin .

eram la banca .... aglomeratie mare ..... cer voie la toata lumea de la coada sa-mi permita sa intru in fata ca-s cu fata ....... si toata lumea accepta (si erau si barbati la coada , nu numai femei) .... numai doamna invatatoare despre care va vorbisem ..... numai dansa , dupa ce a terminat de vorbit la telefon imi striga in gura mare ca puteam sa stau la coada.....ca nu patea nimic copilul daca astepta !

nu i-am spus ca stiu cine e

dar va spun dumneavoastra : oare nu e o rusine ca ne batem cu pumnul in piept ca aparam si ocrotim si protejam copiii prin diferite proiecte ........... dar de fapt cand ne intalnim cu ei ..... nu-i ajutam , protejam ?

oare trebuia sa stau sa mi se transpire fata si apoi sa ies cu ea afara in frigul cumplit ce era.....pentru a o imbolnavi ?
ce vina aveam eu ca mi-a venit factura la gaze pe 24 decembrie si ca scria ca pana pe 29 dec trebuie achitata ?
ce vina am ca sotul e la servici de dimineata pana seara tarziu ?
ce vina am ca nu am parinti si nici socri aproape pentru a ma ajuta ?

si ce vina are copilul , bietul de el..... in aceasta situatie ?

rusine celor care se cred a face lucruri marete ..... doar pe hartie !
maria_magdalena
 
Mesaje: 109
Membru din: 12 Mar 2006, 16:03

Mesajde gica_ionescu » 12 Ian 2008, 12:07

La partea asta ai dreptate...Imi pare rau. A fost o lipsa de delicatete si bun simt...din partea colegei tale. Nu te mai necaji ! Toti gresim...Numai Dumnezeu e perfect! Noi trebuie sa ne acceptam asa cum suntem...:)

Din pacate, si eu am uneori rabufniri ...Norocul meu e ca imi revin rapid...Vorbele insa...sunt ca in lectia cu cuiele...
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

gradatie de merit

Mesajde vasilehusac » 12 Ian 2008, 12:18

Poate nu e rautate. E o parere. Si eu am apelat la colegi pe forum să stiu ce cuprinde un dosar pentru gradatie de merit. Nu am văzut şi poate eram curios, poare doresc să ma inscriu daca constat ca ceea ce se cere am sa completez dosarul. Sa fim intelegatori, rabdatori, sa nu sarim cu replici, sa buni. de pe didactic am invatat multe. Aici poate unii isi gasesc calmarea, linistea, amaraciunea cu care se intorc de la scoala.
Am grila de evaluare in vederea acordarii gradatiei de marit elaborata de ISJ Botosani - invatamantul primar. Fiecare inspectorat elaboreaza fise la nivelul judetului respectiv, pe categorii (educatoare, invatatori, profesori, directori). E bine sa intraţi pe adresa inspectoratului de unde apartineti sau sa va adresati inspectorului de specialitate.
vasilehusac
 
Mesaje: 92
Membru din: 04 Ian 2007, 19:25

Mesajde fritsch_renate » 12 Ian 2008, 12:39

Sunt in al doilea an de gradatie. Dosarul mi l-am depus si acum 3 ani si nu am obtinut-o. Asa ca, in anul urmator m-am dus la Inspectorat, fara pile si protectii, am cerut sa mi se spuna ce ar trebui sa contina acest dosar si mi-am dat seama cat am gresit in prima cerere. Activitatea mea era aceeasi, un pic imbogatita in anul ce trecuse, dar am structurat-o altfel. Si nu am fost modesta, am scos in evidenta toata munca mea cu copiii, bine-nteles ca nu ce era prevazut in Fisa postului, ca asta e toata lumea obligata s-o faca, ci activitati pentru care am trudit nopti intregi la calculator, pentru care am cheltuit banii mei, pentru timp pretios luat de la familie si dat scolii, pentru emotii la examene, la cursuri pe care altii le ignorau. Si nu am luat in seama comentariile rautacioase ale colegilor - eu sunt de acord ca toti muncesc, dar nu in aceeasi masura. Cine crede ca munceste n-are decat sa-si ceara recompensele, efortul si rezultatele profesionale trebuie rasplatite! Le doresc succes tuturor colegilor ce si-au depus dosarele pentru obtinerea gradatiei de merit! Si nu uitati: nu o obtineti anul acesta, la anul va stresati din nou inspectoratele! :lol:
Avatar utilizator
fritsch_renate
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Oct 2005, 20:17
Localitate: Sighisoara

Mesajde flor31 » 12 Ian 2008, 12:42

De multe ori prefer să nu mă implic în anumite discuţii dar, deoarece în urma aceea ce am citit m-am simţit vizată, consider că am o datorie s-o fac. Credeam că aici putem discuta sincer, fără răutăţi, invidii şi alte situaţii negative ce le întâlnim în viaţa de zi cu zi. După cum am spus lucrez la raport, iar dacă am rugat să primesc un raport de la o altă persoană, a fost pentru a face comparaţie între fişa întocmită de alt judeţ si a mea. În rest nu mă simt responsabilă cu nimic de frustrările şi nemulţumirile care le au alţii. Am încercat, dar se observă că atunci când este vorba de bani iese tot ce este mai ,, bun,, din noi. În viitor cred că nu voi mai încerca. Vă mulţumesc dragi colegi!
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde mariana_biberi » 12 Ian 2008, 18:40

Eu nu pot sa cred ca exista cineva sa nu fie in stare sa scrie ce-a facut in cei patru ani de activitate...Doream sa fac o comparatie intre fise din alte judete
Fisa intocmita pentru acordarea salariului de merit a fost identica cu fisa gradatiei de merit de anul trecut Din acest motiv am dorit sa cunosc si alte modele.
mariana_biberi
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Feb 2007, 23:36

Mesajde geti_serban » 12 Ian 2008, 20:38

flor31, ti-am trimis un mp, dar nu ai reactionat. :?: :!:
Te ajutam cu discretie sa-ti intocmesti raportul si nu mai provocai atata agitatie.
geti_serban
 
Mesaje: 260
Membru din: 30 Apr 2007, 11:58

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori