Plata absolventi Univ Spiru Haret

Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde tudor_buica » 08 Ian 2012, 12:22

As vrea sa stiu daca sunt platiti absolventii Universitatii Spiru Haret ca un profesor absolvent al Universitatii Bucuresti-Fac.de educatie fizica si sport si Psihologie. Ramane la decizia directorilor, Inspectoratelor scolare, sau legilor in vigoare?
Exista o asemenea lege? Va multumesc!
tudor_buica
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Feb 2009, 19:26

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde rofi3 » 10 Ian 2012, 12:09

Daca accesati link-ul de mai jos, in mesajele utilizatorilor 1010 si costi_52 veti gasi cateva raspunsuri la intrebarile dvs. :
viewtopic.php?f=19&t=21706&p=200044#p200044
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde cornelia_strungaru » 10 Ian 2012, 19:45

tudor_buica scrie:As vrea sa stiu daca sunt platiti absolventii Universitatii Spiru Haret ca un profesor absolvent al Universitatii Bucuresti-Fac.de educatie fizica si sport si Psihologie. Ramane la decizia directorilor, Inspectoratelor scolare, sau legilor in vigoare?
Exista o asemenea lege? Va multumesc!

Pana la 01. 01. 2011 am fost platita ca profesor, iar de acum trec la salarizare de invatator, pe motiv ca sunt promotia 2009, USH- neautorizati....ce sa mai cred???
E vorba de latitudinea ISj-urilor si a directorului.
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde manuelanicorescu » 11 Ian 2012, 13:05

cornelia_strungaru scrie:
tudor_buica scrie:As vrea sa stiu daca sunt platiti absolventii Universitatii Spiru Haret ca un profesor absolvent al Universitatii Bucuresti-Fac.de educatie fizica si sport si Psihologie. Ramane la decizia directorilor, Inspectoratelor scolare, sau legilor in vigoare?
Exista o asemenea lege? Va multumesc!

Pana la 01. 01. 2011 am fost platita ca profesor, iar de acum trec la salarizare de invatator, pe motiv ca sunt promotia 2009, USH- neautorizati....ce sa mai cred???
E vorba de latitudinea ISj-urilor si a directorului.

in ce judet?
manuelanicorescu
 
Mesaje: 152
Membru din: 28 Oct 2007, 11:13

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde cornelia_strungaru » 11 Ian 2012, 14:47

In judetul Vaslui.
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde carmennegret » 11 Ian 2012, 20:08


In Dolj nu mai suntem platiti profesor inv. primar incepand cu 1 noiembrie 2011 la decizia ISJ Dolj.
carmennegret
 
Mesaje: 2
Membru din: 05 Feb 2009, 14:26

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde cornelia_strungaru » 11 Ian 2012, 22:27

Si ce asteptam fratilor! sa ne ia da mana si sa arunce la ghena?.............ma judeca directorul ca asa imi trebuie daca m-am dus unde nu trebuie!!...sincer nu mai inteleg nimic......aici a facut propaganda inspectorul scolar din 2006, la Consfatuire (2006/2007), anul I l-am facut in cladirea ISj Vaslui, apoi anul II si III a functionat in cladirea unei Scoli de ucenici, UCOM, sef era fostul inspector general Carja, aproape 3 ani nimeni nu a spus nimic.........de ce ne-a lasat sa dam licenta si apoi ne-a etichetat GENERATIA DE SACRIFICIU....apoi nici diferenta dintre cei care au terminat cu un an inainte sau dupa nu o pot sesiza!?...............cu ce sunt oare vinovata?............... in ce si in cine trebuie sa ai incredere?
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde glilianaviorica » 13 Ian 2012, 11:29

De INSTANtE JUDECATORESTI ati auzit? Sunr deja procese castigate irevocabil la ICCJ, chiar daca nu se spune, sunt deja diplome eliberate in urma proceselor castigate! Cum adica o perioada au fost valabile acele examene luate (de licenta), apoi au expirat? Ce sunt oua? carnati? branza? carne...?! Dragi colegi, haideti sa nu ne lasam mancati de c... :roll:
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde manuelanicorescu » 14 Ian 2012, 14:40

fortuna1966 scrie:Da,doamna!Am auzit.Multumim ca ne-ati adus aminte de ele( instantele care dau solutii dupa bunul plac,nu respectand legile tarii).Dar de legi care nu sunt respectate ati auzit?

Da, s-a castigat in instanta, dar s-a facut recurs, care e in derulare, deci nimeni nu s-a vazut in mana cu multasteptatul carton-diploma- si, din cate am auzit,nici macar cei care au avut o hotarare irevocabila. Daca ma insel, sa aflam si noi cine a obtinut diploma de la biroul de eliberare a diplomelor de la ush.
manuelanicorescu
 
Mesaje: 152
Membru din: 28 Oct 2007, 11:13

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde glilianaviorica » 15 Ian 2012, 11:42

Da, am auzit si de legi care NU se respecta, am auzit si ca... am auzit de toate! Ideea era ca, daca asteptam (nu stiu ce?!) NU avem nimic de castigat, DAR daca incercam cel putin sa luptam, avem sanse mari sa invingem! Sunt deja 3 procese castigate la ICCJ (irevocabile)! Nu e putin lucru... si voiam doar sa arat ca se poate face ceva. Atat! Nimic mai mult, asa ca ,,Da, doamna...,, nu isi avea locul!
Sa auzim doar de bine!
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde sce76 » 17 Apr 2012, 15:45

Exista diplome castigate in instanta, definitiv si irevocabil, la ICCJ, EXISTA DIPLOME ELIBERATE.Eu sunt indreptatita sa spun ca sunt castigatoarea unui astfel de proces(si inca 183 de persoane din Cluj) , acum urmanad sa primim cartoanele, asa cum le-au primit si predecesorii. :mrgreen:
sce76
 
Mesaje: 89
Membru din: 23 Sep 2009, 13:58

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde manuelanicorescu » 18 Apr 2012, 12:06

sce76 scrie:Exista diplome castigate in instanta, definitiv si irevocabil, la ICCJ, EXISTA DIPLOME ELIBERATE.Eu sunt indreptatita sa spun ca sunt castigatoarea unui astfel de proces(si inca 183 de persoane din Cluj) , acum urmanad sa primim cartoanele, asa cum le-au primit si predecesorii. :mrgreen:

Puteti sa spuneti daca aveti dovezi ca s-au eliberat efectiv diplomele obtinute irevocabil? Unde a fost procesul? Cei din Cluj cand sunt programati sa li se elibereze diplomele?
Dar, pana la eliberare, meritati felicitari pentru curaj si perseverenta!
manuelanicorescu
 
Mesaje: 152
Membru din: 28 Oct 2007, 11:13

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde penelopa_45 » 19 Apr 2012, 12:39

sce76 scrie:Exista diplome castigate in instanta, definitiv si irevocabil, la ICCJ, EXISTA DIPLOME ELIBERATE.Eu sunt indreptatita sa spun ca sunt castigatoarea unui astfel de proces(si inca 183 de persoane din Cluj) , acum urmanad sa primim cartoanele, asa cum le-au primit si predecesorii. :mrgreen:

FELICITARI!
Sa va bucurati de ele asa cum meritati. Toti absolventii 2009 fara diplome sa dea universitatea si ministerul in judecata. Asa sunt si recomandarile ush, au si publicat pe sit-ul lor numele celor care au castigat procesele si si-au primit diplomele. Nu mai stati pe ganduri.
penelopa_45
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Ian 2008, 18:20

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde claudiaiv » 28 Mai 2012, 12:49

sce76 ai primit diploma?
claudiaiv
 
Mesaje: 29
Membru din: 21 Sep 2009, 07:26

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde marinela_57 » 30 Mai 2012, 21:50

Alte legi nerespectate! De distinctia "Gh. Lazar" ati auzit? Eu am primit-o -pe hartie -in 2009 si nici pana in ziua de azi n-am promit nici banii nici diploma!!!!!Ce e de facut?
marinela_57
 
Mesaje: 14
Membru din: 20 Mar 2007, 20:16

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori