Plata absolventi Univ Spiru Haret

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde sce76 » 31 Mai 2012, 07:57

manuelanicorescu scrie:
sce76 scrie:Exista diplome castigate in instanta, definitiv si irevocabil, la ICCJ, EXISTA DIPLOME ELIBERATE.Eu sunt indreptatita sa spun ca sunt castigatoarea unui astfel de proces(si inca 183 de persoane din Cluj) , acum urmanad sa primim cartoanele, asa cum le-au primit si predecesorii. :mrgreen:

Puteti sa spuneti daca aveti dovezi ca s-au eliberat efectiv diplomele obtinute irevocabil? Unde a fost procesul? Cei din Cluj cand sunt programati sa li se elibereze diplomele?
Dar, pana la eliberare, meritati felicitari pentru curaj si perseverenta!

DA, pe forumul www. ush.ro, sectiunea licentiatii, unde se discuta de ani de zile aceasta problema, s-a postat una dintre diplomele eliberate in urma castigarii procesului.S-au castigat si eliberat peste 200 de diplome, la toate specializarile.Eu am deocamdata, doar un certificat de grefa,a stept motivarea sa pot pune in executare silita,insa voi posta diploma aici, imediat ce o voi avea.De la Cluj suntem 184 de persoane, iar al 2-lea grup are termen de recurs la ICCJ, pe 23 iunie, parca.
Diploma.doc
Una din diplomele castigate in instanta si postatata pe forum
(755 KiB) Descărcat de 239 ori
sce76
 
Mesaje: 89
Membru din: 23 Sep 2009, 13:58

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde sce76 » 29 Iun 2012, 15:06

Am promis, am revenit, am postat.
DSC09834.JPG
sce76
 
Mesaje: 89
Membru din: 23 Sep 2009, 13:58

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde nitu_lorena » 30 Ian 2013, 17:14

De la Insp. Scolare se cere directorilor sa faca un tabel in care sa fie specificata legea de acreditare a facultatilor absolvite de cei de la Spiru Haret - ii intereseaza in mod special primul an...adica daca primul nu era acreditat la ID sau FR si acolo ai avut ghinion sa te inscrii, nu mai conteaza unde ai terminat, nu ni se recunosc diplomele. Stiti ca pe unii i-au mutat la Zi dupa primul an. Ce credeti ca e de facut? Mai intampina si altii aceste probleme sau doar in Prahova??? Voi consulta un avocat in acest sens, daca si altii vor sa ni se alature astept opinii. Consider ca trebuie transata odata pentru totdeauna aceasta problema, de ani buni ne tot ameninta cu nerecunoasterea diplomelor, asa ca trebuie facut ceva in instanta, sa avem o hotarare judecatoreasca si sa se termine circul asta.
nitu_lorena
 
Mesaje: 5
Membru din: 23 Iul 2011, 14:16

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde cornelia_strungaru » 30 Ian 2013, 20:35

Chiar is tâmpiţi, cei ce cer astfel de tabele(), dar de ce ar trebui să ştie directorul de scoala gimnaziala din Chersăcosu daca Facultatea X a fost sau nu autorizata in anul y?.......dar cei de la ministerul invatamantului ce au pazit atatea ani??cum se fac escrocherii si cat de usor pot fi pacaliti oamenii din sistem......mă mir ca nu le este rusine sa ridice astfel de probleme, cât le-au inchiriat spatii la CENTRELE TERITORIALE in cele mai luxoase licee si au pus ca Sefi de centru un Inspector General....................nu au stiut ca aceste FACULTATI is neacreditate sau BANI NU AU MIROS!!!...................RUSINE!!!
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde dana24com » 31 Ian 2013, 15:01

CEI DE LA SPIRU SUNT NISTE MINCINOSI -IN 1993 AU INFIINTAT COLEGII PEDAGOGICE DE 3 ANI NU AU AVUT ATESTAT SI CEI CARE AU URMAT CURSURILE AU RAMAS DE FRAIERI.
dana24com
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Iun 2009, 21:09

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde iuliacosmin » 04 Feb 2013, 20:16

Mai multe colege ( promotia 2009)am dat in judecata Univ. SH si NU am avut castig de cauza. Procesul a avut loc la Bucurest .
iuliacosmin
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Mai 2012, 21:11

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde cornelia_strungaru » 04 Feb 2013, 20:24

De ce nu au castigat, unde au gresit cursantii, atat cat s-au achitat onorabil de sarcini(taxe si examene)?
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde fabiola72 » 08 Feb 2013, 20:58

Buna seara , sunt interesata de postarea Lorenei , de unde stie ca s-a cerut un asemenea act ? Si mie mi-a trecut glontul pe la ureche toamna trecuta cand mutandu-ma de la o scoala la alta , dar in acelasi sector 3 , am fost incadrata diferit.Eu sunt promotia 2006 am diploma , iar la scoala noua am intampinat ceva probleme care s-au rezolvat pe moment , dar nu stiu pentru cat timp , daca se tot fac valuri pe acest subiect?Stam cu frica-n san de parca am cere un drept care nu ni se cuvine!
fabiola72
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Mai 2012, 22:42

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde nitu_lorena » 17 Feb 2013, 18:08

Buna Fabiola, in Prahova sunt, se pare, probleme... o sa fim incadrati cu studii medii. asteptam luna care vine sa vedem ce se intampla si ne-am hotarat sa dam in judecata Inspectoratul Scolar deoarece diplomele noastre sunt valide...una dintre colege a terminat un master la stat...suntem mai multe in aceasta situatie...dati-ne un semn daca si in alte judete e aceeasi situatie...noi am terminat in 2008, socio-psihologia la Spiru...la ID...
nitu_lorena
 
Mesaje: 5
Membru din: 23 Iul 2011, 14:16

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde lauraste » 19 Feb 2013, 20:09

In Braila s-au castigat irevocabil toate procesele privind incadrarea ca prof. inv. primar ,iar plata ca prof. cu studii superioare(prof.I).
Sanatate!
lauraste
 
Mesaje: 29
Membru din: 07 Sep 2008, 14:51

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde sportiv » 20 Feb 2013, 21:46

De ce ar trebui să fie probleme, dacă această facultate are acreditare, la fel ca cea PIPP sau alta? Dacă nu este acreditată, aceasta, ori oricare alta, nu e și ....gata! Diploma este zero (indiferent de cât au cheltuit cei care s-au ,,dus” cu capul înainte- ca să nu spun altceva)! cine încearcă să ,,păcălească” :oops: , sigur va fi păcălit până la urmă!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde nitu_lorena » 26 Feb 2013, 22:18

In Prahova deja am intentat proces...zilele acestea am inceput demersurile...suntem din promotiile 2007, 2008 , avem diplomele, doar ca am terminat la ID...singura solutie e procesul, contra USH si Ministerului Invatamantului...pana luna asta am fost platite cu studii superioare, acum ne trec la studii medii...doua colege au urmat un master la stat ( UPG) dupa absolvirea la ID -am dat licenta impreuna... e pagina pe Facebook unde cred ca n-ar strica sa postam si sa distribuim...ne-am putea gasi si consulta mai usor unii pe altii avand in vedere ca nu toti intra pe didactic in forum...se numeste "Diplome nerecunoscute de la Spiru Haret"... poate ne mai indrumati cumva cei care-au trecut prin asta, iar noi, care suntem la inceput, va putem spune in ce stadiu am ajuns cu procesul...acum suntem doar la inceput...va astept pe facebook...
nitu_lorena
 
Mesaje: 5
Membru din: 23 Iul 2011, 14:16

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde lauraste » 06 Mar 2013, 18:39

nitu_lorena scrie:In Prahova deja am intentat proces...zilele acestea am inceput demersurile...suntem din promotiile 2007, 2008 , avem diplomele, doar ca am terminat la ID...singura solutie e procesul, contra USH si Ministerului Invatamantului...pana luna asta am fost platite cu studii superioare, acum ne trec la studii medii...doua colege au urmat un master la stat ( UPG) dupa absolvirea la ID -am dat licenta impreuna... e pagina pe Facebook unde cred ca n-ar strica sa postam si sa distribuim...ne-am putea gasi si consulta mai usor unii pe altii avand in vedere ca nu toti intra pe didactic in forum...se numeste "Diplome nerecunoscute de la Spiru Haret"... poate ne mai indrumati cumva cei care-au trecut prin asta, iar noi, care suntem la inceput, va putem spune in ce stadiu am ajuns cu procesul...acum suntem doar la inceput...va astept pe facebook...

Nu ministerul si USH sa dati in judecata ci scoala ,pentru ca acum directorul face incadrarea.La noi asa s-a procedat si s-a castigat irevocabil incadrarea.
lauraste
 
Mesaje: 29
Membru din: 07 Sep 2008, 14:51

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde nitu_lorena » 06 Mar 2013, 21:39

multumesc, asa vom face, doar ca asteptam decizia...am vorbit cu un avocat, dam in judecata scoala si nu stiu daca si Inspectoratul... sa vedem decizia intai...
nitu_lorena
 
Mesaje: 5
Membru din: 23 Iul 2011, 14:16

Re: Plata absolventi Univ Spiru Haret

Mesajde alessia11 » 06 Mar 2013, 23:09

dana24com scrie:CEI DE LA SPIRU SUNT NISTE MINCINOSI -IN 1993 AU INFIINTAT COLEGII PEDAGOGICE DE 3 ANI NU AU AVUT ATESTAT SI CEI CARE AU URMAT CURSURILE AU RAMAS DE FRAIERI.

Nu este adevarat. Eu am terminat la Spiru Colegiul pedagogic si am dat examen de absolvire la Babes Bolyai si am primit diploma : :)
alessia11
 
Mesaje: 3
Membru din: 18 Ian 2008, 19:51

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori