Planificare

Discutii despre noua programa, avand in
vedere noul plan de invatamant

Planificare

Mesajde tulip » 11 Oct 2008, 14:53

Sunt incepatoare, suplinitor necalificat dar in curs de calificare si nu inteleg (nimeni pe care am intrebat nu mi-a spus) care este diferenta intre planificare anuala, calendaristica si cea pe unitati de invatare?
tulip
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Oct 2008, 14:46

Mesajde mariro » 11 Oct 2008, 15:39

Te vei lumina, daca intri pe Prima pagina la Discipline apoi la Curriculum. Vei gasi n modele pe care le vei studia. Succes!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde tulip » 11 Oct 2008, 16:27

Si mai am o intrebare (poate un pic (mai mult) deplasata) :cele doua tipuri de planificari trebuie sa corespunda intre ele (ma refer la numarul de ore alocat unei unitati etc...)?
tulip
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Oct 2008, 14:46

Mesajde pdia » 12 Oct 2008, 12:01

tulip scrie:Si mai am o intrebare (poate un pic (mai mult) deplasata) :cele doua tipuri de planificari trebuie sa corespunda intre ele (ma refer la numarul de ore alocat unei unitati etc...)?

Planificarea anuala cuprinde unitati , continuturi. dupa ce ai facut planificarea anuala trebuie sa o detaliezi in planificarea unitatilor de invatare. Nr de ore alocat unei unitati in planificarea anuala trebuie sa corespunda cu cele din planific. unitatilor
pdia
 
Mesaje: 34
Membru din: 14 Aug 2007, 12:48
Localitate: tm


Înapoi la Programa scolara Limba romana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori