Petite impotriva evaluarii cadrelor didactice de parinti

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Petite impotriva evaluarii cadrelor didactice de parinti

Mesajde laurratrif » 22 Mar 2009, 17:50

Semnati petitia, va rog frumos! Poate ne va fi de folos. Doamne ajuta!

http://www.petitieonline.ro/petitie/sem ... 13040.html
laurratrif
 
Mesaje: 59
Membru din: 29 Noi 2005, 20:56

Mesajde phoenix_ » 22 Mar 2009, 18:37

Am semnat si ma bucur ca cineva a luat initiativa de a lansa o astfel de petitie. Cat o sa ne mai lasam calcati in picioare? Mai lipseste o petitie in care sa protestam impotriva felului in care urmeaza sa se faca titularizarile in invatamant: prin concurs in cadrul scolii. Ce certitudine are cel ce se prezinta la concurs ca directorul scolii nu vinde subiectele pe bani grei sau ca nu-si ajuta rudele si prietenii sa ocupe posturi in scoala? Tara asta nu-i pregatita pentru desfasurarea examenelor de titularizare in felul asta.
phoenix_
 
Mesaje: 21
Membru din: 22 Mar 2009, 17:07

Mesajde emil » 23 Mar 2009, 01:21

Eu vad ca mai putin important este ca s-au redus ore de sport, limbi straine, TIC .... Prin urmare, nu conteaza calitatea invatamantului, ce scoatem din elevul nostru. Conteaza aceste aspecte formale! Fiti siguri ca va veni vremea cand comunitatea va evalua in vreun fel scoala, asa cum se intampla in tarile europene civilizate cu traditie in educatie.
Mie petitia mi se pare usor cam ...subtire! Aceasta e parerea mea personala!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori