Parteneriat intercultural

Parteneriat intercultural

Mesajde puca » 19 Oct 2007, 18:38

Stimate colege,am lucrat la un proiect de cateva saptamani.Este vorba de un proiect intercultural si interetnic.De aceea am nevoie de cat mai multe colege care vor sa participe ca si colaboratori,care sa se implice direct.De aceea rog colegele care doresc aceasta participare sa imi trimita pe adresa de mailurmatoarele date: nume , prenume.gradinita.nr. localitatea,grupa.Ar fi bine sa cuprindem cat mai multe zone din tara.Toate colegele vo fi cuprinse in proiect.Sper sa va placa.Va astept cu drag.O colega din timisoara este deja alaturi de noi.Adresa mea este masobio2001@yahoo.com Va astept cu drag
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

Mesajde puca » 24 Oct 2007, 21:14

Pentru colegele care mi-au trimis datele pentru parteneriat ,le rog sa aiba irabdare.Proiectul cuprinde 50 de colege din toate zonele geografice si minoritati.Mai doresc adresa exacta la care sa trimit prin posta proiectul .
Va multumesc !
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

Mesajde pascariuionela » 30 Oct 2007, 15:38

Am trimis si eu date pentru participarea la acest proiect. Sunteti draguta sa anuntati care sunt cele 50 de colege care vor participa la proiect?
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Mesajde puca » 30 Oct 2007, 18:32

Daca as anfisa toate colegele ar dura foarte mult.Dar va rog sa ma intelegeti ca nu o sa va para rau.Lucrez la C.C.D toata ziua ca sa il finalizez.Ca sa fie un proiect viabil si folositor tuturor sa stiti ca trebuiesc puse la punct foarte multe detalii.
Va multumes ca mai aveti rabdare si pentru incredere.
Cu stima ,Puca
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

proiect

Mesajde florentina_gioarsa » 04 Noi 2007, 14:14

Ma mai pot inscrie si eu sau e deja foarte tarziu? :) Sunt educatoare la o gradinita din Bucuresti, grupa mare.
florentina_gioarsa
 
Mesaje: 110
Membru din: 06 Mai 2006, 12:28

Mesajde puca » 07 Noi 2007, 21:38

Vreau ă vă mulţumesc pentru încredere.Să ştiţi că am primit toate e-mail-urile voastre.Puca
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

Mesajde puca » 24 Noi 2007, 18:44

Ştiu că aţi aşteptat mult .De luni 26 noiembrie voi trimite prin poştă proiectul intercultural tuturor colegelor care mi-au trimis adresa.Sper să le primiţi această săptămână toate.Aştept de la voi întrebări legate de proiect.
Cu drag, Puca
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

parteneriat

Mesajde florentina_gioarsa » 25 Noi 2007, 01:30

Puca....eu nu am trimis adresa gradinitei, ci numai denumirea ei si numele meu. Nu am stiut ca trebuie tot. nu stiu daca ai primit mailul meu si daca fac parte dintre educatoarele carora le-ai trimis materialul prin posta! :(
florentina_gioarsa
 
Mesaje: 110
Membru din: 06 Mai 2006, 12:28

Parteneriat intercultural

Mesajde puca » 05 Dec 2007, 22:46

Stimate colege,m-am ţinut de cuvânt şi am trimis proiectele.Dacă le-aţi primit doresc un semn de viaţă.
Vă mulţumesc
Puca
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

Mesajde florentina_gioarsa » 06 Dec 2007, 19:58

Multumim Puca...a fost o surpriza totala ieri cand am primit plicul, dar o surpriza super placuta!:) Urmeaza sa stabilim cine se implica si iti vom trimite tot ce trebuie! Colega mea fost super incantata! O intrebare...daca nu putem veni la simpozion....ce ne facem?
florentina_gioarsa
 
Mesaje: 110
Membru din: 06 Mai 2006, 12:28

parteneriat

Mesajde puca » 08 Dec 2007, 20:43

Asa de mult mai este pana atunci.Sa fim noi sanatoase ca pana atunci mai este.Am participat la un proiect la noi ca si colaborator,iar la final s-a organizat un simpozion.S-au trimis 900 de lucrari din toata tara cu subiecte care nu aveau legatura cu tema simpozionului.Azi am scris 259 de diplome.Asa ceva nu se va intampla si la acest proiect.Sper sa se adune cel mult 60-80 de colege.Dar cum am spus,vom trai si vom vedea ce va fi.
Multumesc ca m-ai anuntat si sper ca iti va face placere sa colaboram.
Cu drag Puca
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

Mesajde luminita_tanase2006 » 08 Dec 2007, 22:39

Si noi am primit plicul.Sunt de la Gradinita nr.4 Rosiorii de Vede Jud Teleorman.Inca nu l-am desfacut pentru ca abia in aceasta seara m-a anuntat directoarea ca am primit plicul.Suntem incantate de colaborare.
Va voi trimite datele pe adresa de mail.
Sarbatori fericite tuturor colegelor! Sa aveti parte de sanatate si de mari realizari!
luminita_tanase2006
 
Mesaje: 7
Membru din: 10 Feb 2007, 23:21

Mesajde fbresug » 09 Dec 2007, 18:27

A ajuns si la Botosani protocolul trimis de dumneavoastra. Multumim frumos! Saptamana viitoare, dupa ce ma voi consulta cu colegele, va voi trimite tot ceea ce trebuie. Am unele nelamuriri la care astept raspuns prin email. Felicitari pentru tot ceea ce ati reusit sa realizati pana acum si pentru deschiderea de care ati dat dovada. Am vizionat site-ul si ma bucur ca am putut face in acest mod cunostinta cu dumneavoastra. Va doresc toate cele bune! Sarbatori fericite si un sfarsit de an placut!
fbresug
 
Mesaje: 163
Membru din: 27 Ian 2007, 10:18

Mesajde glilianaviorica » 09 Dec 2007, 21:49

am vizitat si eu site-ul gradinitelor din Sibiu (www.gradinitele.ro)...
sunt foarte incantata, felicitari pentru ce faceti si pentru faptul ca "stiti sa va vindeti marfa"...regret ca nu v-am gasit mai repede, am si eu un parteneriat cu 20 de unitati prescolare din tara, mi-ar fi placut sa va avem parteneri!
cu respect pentru munca voastra, Ed.Liliana VIorica Gergely
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49

raspuns

Mesajde puca » 10 Dec 2007, 16:17

Mă bucur când cineva fără să te cunoască te felicită.Este mare lucru pentru mine,dar sper că în egală măsură şi pentru colegele care vor să fim împreună la acest proiect.Este frumos şi sper că odată cineva va aprecia şi munca educatoarelor şi dăruirea acestora.Vreau să vă spun că niciodată nu este tărziu.Dacă doriţi să vă alăturaţi nouă mai este timp.
Cu drag Puca
puca
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Aug 2007, 15:51

Următorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori