Pagina web-site a gradinitei

Mesajde cojocaru » 18 Feb 2007, 20:24

si eu vreau sa pun noi fotografii, dar inca nu sunt decisa daca sa creez un nou site pe didactic sau sa-l imbunatatesc pe cel existent pe lx.ro . Sunt si cam ocupata cu diverse proiecte, cursuri, parteneriate (imi cer scuze astfel si colegelor din tara care m-au rugat sa le ajut cu pagina gradinitei),examene... apropo Mada, la noi toate colaborarile sunt pe baza de voluntariat ...bravo tie ca te descurci ,imi inchipui si cat de mult muncesti
cojocaru
 
Mesaje: 1945
Membru din: 05 Feb 2007, 13:28
Localitate: Botosani

Mesajde pistol_mada » 18 Feb 2007, 20:47

pai alege si tu colaborari platite..munca in folosul comunitatii este buna dar nu pune painea pe masa...scuze ca ma repet..poate ca eu am avut noroc...muncesc si mult e adevarat , dar tot am timp liber...poate ca sunt doar o norocoasa..
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde mia1960 » 20 Feb 2007, 20:42

Buna ziua stimate colege, cu acordul doamnei directoare am inceput sa lucrez la pagina gradinitei noastre, dar am probleme.... Va solicit ajutorul deoarece am vazut saiturile gradinitei voastre, care sunt foarte frumoase, si cu siguranta ma veti ajuta . Problemele sunt - dupa ce salvez ceea ce editez, nu se mai deschide pagina pentru a continua- ce sa fac?
Alta problema -nu stiu sa trimit pozele in galeria foto , apoi sa trimit direct fisiere Word ( care contin parteneriate, proiecte, programe educationale ...) Va rog sa ma ajutati ! Va multumesc ! o seara buna !
mia1960
 
Mesaje: 42
Membru din: 05 Oct 2006, 21:17

Mesajde simonaandronesi » 21 Feb 2007, 22:13

mada este superba pagina gradinitei tale. abia acum am vazut-o, dar imi place la nebunie. si niste copii mortali. tine-o tot asa. te pup si mult succes in activitatea didactica.
simonaandronesi
 
Mesaje: 41
Membru din: 09 Apr 2006, 01:13
Localitate: Bistrita

Mesajde dddddd » 22 Feb 2007, 18:49

mia1960 scrie:Buna ziua stimate colege, cu acordul doamnei directoare am inceput sa lucrez la pagina gradinitei noastre, dar am probleme.... Va solicit ajutorul deoarece am vazut saiturile gradinitei voastre, care sunt foarte frumoase, si cu siguranta ma veti ajuta . Problemele sunt - dupa ce salvez ceea ce editez, nu se mai deschide pagina pentru a continua- ce sa fac?
Alta problema -nu stiu sa trimit pozele in galeria foto , apoi sa trimit direct fisiere Word ( care contin parteneriate, proiecte, programe educationale ...) Va rog sa ma ajutati ! Va multumesc ! o seara buna !

Buna Mia,
Am vazut pagina gradinitei tale si inceputul este bun.Ca sa continui trebui sa intri din chenarul din dreapta "Pagini de scoli create de tine" unde accesezi: Editeaza. Ti se deschide pagina inceputa de tine cu iconitele necesare modificarilor sau completarilor pe care trebuie sa le faci.
Salvezi modificarile pe care le faci la fiecare paragraf, apoi salvezi pagina.
Ca sa inserezi poze in galerie accesezi Editeaza album, iti apare o fereastra in care atasezi pozele pe care le ai in calculator{daca vrei sa inserezi mai multe poze, da o rezolutie pozelor de 200/150 pixel} .Iti confirma imediat inserarea pozei,inchizi,accesezi editeaza album, apoi continui cu urmatoarea si tot asa.Sper sa reusesti. Succes !
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Mesajde pistol_mada » 22 Feb 2007, 21:20

simonaandronesi scrie:mada este superba pagina gradinitei tale. abia acum am vazut-o, dar imi place la nebunie. si niste copii mortali. tine-o tot asa. te pup si mult succes in activitatea didactica.

multam mult
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde cojocaru » 27 Feb 2007, 14:23

Felicitari pt. realizarea paginii Gradinitei Nr. 3 din Bistrita. Mia, te-ai descurcat minunat! Iti apreciez si activitatea intensa si valoroasa de pe didactic.
cojocaru
 
Mesaje: 1945
Membru din: 05 Feb 2007, 13:28
Localitate: Botosani

Mesajde catadeli35 » 28 Feb 2007, 16:28

Felicitari Mia!Am reusit si eu azi sa vad site-ul gradinitei la care lucrezi.Mi-a placut!Am primit si eu aprobarea ca ma pot,, apuca" de realizarea unui site pt gradi. a mea.Sper sa ma descurc.
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde mia1960 » 01 Mar 2007, 23:27

Va multumesc de aprecieri, nu reusesc sa descarc albumul foto! MAI INCERC ! Succes pentru realizarea paginei gradinitei voastre !
mia1960
 
Mesaje: 42
Membru din: 05 Oct 2006, 21:17

Mesajde carmen_voicu2005 » 05 Mar 2007, 23:45

As dori sa realizez si eu o pagina web a gradinitei unde lucrez. Cum sa procedez? Este dificil? Ma descurc destul de bine in utilizarea programelor pe calculator, dar inceputul este greu............... asa ca AJUTOR!
carmen_voicu2005
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Feb 2006, 22:31

Mesajde emil » 06 Mar 2007, 00:00

carmen_voicu2005 scrie:As dori sa realizez si eu o pagina web a gradinitei unde lucrez. Cum sa procedez? Este dificil? Ma descurc destul de bine in utilizarea programelor pe calculator, dar inceputul este greu............... asa ca AJUTOR!

Nu e greu.
Uitati-va intai la una bine facuta. Apoi pregatiti texte, imagini, pentru a umple rubricile. Lucrand cu atentie si rabdare si daca aveti materiale pregatite, puteti fi gata intr-o dupa-amaiaza

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde omega » 06 Mar 2007, 22:36

pistol_mada scrie:http://scoli.didactic.ro/gradinita_nr_168_sector_5_bucuresti_bucuresti/
eu mi-am facut una pe didactic de care sunt foarte mandra :lol: va astept si pe voi :wink:

Felicitari, Mada, ai realizat ceva senzational! se vede ca sunteti un colectiv grozav. Din pacate, eu sunt o incepatoare, :oops: nu indraznesc sa ma apuc de facut site-ul... poate cu timpul, voi incerca. Oricum, multe impliniri in continuare! :P
omega
 
Mesaje: 90
Membru din: 25 Feb 2007, 13:42

Mesajde pistol_mada » 06 Mar 2007, 23:07

mersi..te ajut daca vrei....nu e greu deloc...
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde motu » 11 Mar 2007, 15:24

Bine v-am gasit :D
Vizitati si site-ul nostu!
wwwgradinita189-malaxa.ro
motu
 
Mesaje: 49
Membru din: 07 Mar 2007, 09:45

Mesajde mademy » 26 Apr 2007, 18:50

Buna ziua.Ma numesc Madalina Tarachiu ,sunt educ. in Braila si impreuna cu Asociatia pentru toti "Familia"am infiintat Gradinita si Clubul de week-end" Aici se desfasoara activitati in timpul week-end-ului .Pentru aceasta gradinita am infiintat un forum-nu o pagina web pentru ca mi s-a parut mai greu. Forumul a fost facut de ceva vreme ,dar nu prea este cunoscut si drept urmare sunt destul de putini membri inregistrati.Recunosc ca nici mie nu prea mi-a permis timpul sa ma ocup de el.Pentru cei interesati o sa las adresa formului si sper ca impreuna cu dvs sa il dezvoltam putin mai mult decat este.O sa incerc sa fac si eu o pagina web a gradinitei de week-end pentru ca ale voastre mi-au placut f mult.
clubul-de-weekend.myforum.ro/
mademy
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Apr 2007, 19:24

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori