optional engleza

optional engleza

Mesajde minuta » 28 Noi 2013, 15:00

Buna ziua,
Sunt invatatoare la clasa pregatitoare si am primit din partea parintilor propunerea de a introducere in programul clasei un optional, lb. engleza , suportat financiar de catre dumnealor. (Prof. de engleza e de acord, suma modica - 5lei/luna...). Am urmatoarea nelamurire : ce aprobari sunt necesare pentru a pune in practica acest lucru ?
minuta
 
Mesaje: 8
Membru din: 30 Sep 2008, 19:09

Re: optional engleza

Mesajde mirela-barcan » 07 Dec 2013, 20:08

minuta scrie:Buna ziua,
Sunt invatatoare la clasa pregatitoare si am primit din partea parintilor propunerea de a introducere in programul clasei un optional, lb. engleza , suportat financiar de catre dumnealor. (Prof. de engleza e de acord, suma modica - 5lei/luna...). Am urmatoarea nelamurire : ce aprobari sunt necesare pentru a pune in practica acest lucru ?


Am o nelămurire: la clasa pe care o coordonaţi nu aveţi o oră de limba engleză? Conform Ordinului nr. 3.371 din 12 martie 2013, clasa pregătitoare are în planul cadru - trunchi comun - o oră pe săptămână alocată unei limbi moderne. Să înţeleg că aveţi deja o oră în schema orară, dar copiii fac altă limbă străină???
Avatar utilizator
mirela-barcan
 
Mesaje: 249
Membru din: 03 Ian 2005, 22:03

Re: optional engleza

Mesajde sportiv » 09 Dec 2013, 15:24

[quoteAm urmatoarea nelamurire : ce aprobari sunt necesare pentru a pune in practica acest lucru ?
][/quote]
Nicio aprobare! Dacă este a doua limbă (după cea ,,obligatorie” din planul cadru) nicio problemă! Singurul lucru: evaziune fiscală :oops: :D
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori