O DATA-N VIATA

O DATA-N VIATA

Mesajde valimatiuta » 05 Feb 2010, 10:23

Este un topic deschis de berciu in ZONA LIBERA. Va rog sa-l deschideti si sa aflati despre suferinta si durere parinteasca.

Dragi colegi,
Haideti cu totii sa facem un act umanitar pentru copilul descris de berciu. E copilul unor colegi de breasla, am inteles. Merita sa fim si de aceasta data generosi, altruisti, asa cum doar dascalii adevarati stiu sa-si imparta sufletul, simtirea si de aceasta data si din putinul lor bun financiar.

Din generatiile mele de copii pot aminti ca s-au ivit idei notabile cu ceva ani in urma: s-au constituit in grup de organizatori si faptuitori cativa elevi si-au adunat de la colegii din scoala, evident - care au dorit acest lucru - , de la domnii si doamnele inv./prof. sume pentru asemenea donatii. Am sa fac instiintarea cuvenita si de aceasta data si cred cu tarie ca si aceasta generatie de copii, care acum sunt clasa a V-a, vor reactiona corespunzator.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: O DATA-N VIATA

Mesajde valimatiuta » 09 Feb 2010, 16:00

Nu-mi vine sa cred ca chiar asa de nepasatori am putea fi fata de un caz atat de dramatic. Avem atatea probleme zilnic, e adevarat, dar daca ne oprim un pic si asupra problemelor celorlalti va fi ”un castig” si pentru noi.
Vladut asteapta .... candva sa ne poata multumi.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron