mos nicolae

mos nicolae

Mesajde Stefyy16 » 01 Dec 2013, 13:28

Buna ziua!
Am si eu 2 intrebari legate de o activitate, ed. limbajului la gr. mijlocie:
1. Am povestire - Povestea lui Mos Nicolae.
Pot folosi cateva replici ale personajelor? Macar 2-3 :)
2. Cum trebuie colorat Mos Nicolae? Ca daca il colorez rosu, va fi confundat cu Mos Craciun.
Astept pareri. Multumesc!
Stefyy16
 
Mesaje: 14
Membru din: 20 Mai 2012, 21:21

Re: mos nicolae

Mesajde Lacrima02 » 01 Dec 2013, 13:52

cu albastru...
Lacrima02
 
Mesaje: 10
Membru din: 06 Mai 2012, 10:02

Re: mos nicolae

Mesajde botezatu_mioara » 01 Dec 2013, 16:48

Cateva imagini si articole despere viata si minunile Sfantului Nicolae. Mult succes, Stefania!
Fişiere ataşate
Sfantul Nicolae.docx
Sfantul Nicolae (articole si imagini)
(451.52 KiB) Descărcat de 7225 ori
botezatu_mioara
 
Mesaje: 42
Membru din: 14 Sep 2008, 10:44


Re: mos nicolae

Mesajde adibajan » 01 Dec 2013, 20:36

am si eu o intrebare...am dubla specializare, educatoare si invatatoare si am inteles k dak am obtinut gradul I pe specialitatea educatoare si ma transfer pe invatatori nu mi se ia in calcul gradul, adik voi fi platita doar la nivel de grad 2
adibajan
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Mai 2008, 22:17

Re: mos nicolae

Mesajde emil » 01 Dec 2013, 22:41

adibajan scrie:am si eu o intrebare...am dubla specializare, educatoare si invatatoare si am inteles k dak am obtinut gradul I pe specialitatea educatoare si ma transfer pe invatatori nu mi se ia in calcul gradul, adik voi fi platita doar la nivel de grad 2


"Dubla" dvs. specializare nu va constientizeaza de faptul ca trebuie sa stiti limba romana si sa va adresati corect in scris? Aici nu e un site de de adolescenti nevinovati ci e comunitatea cadrelor didactice. Poate ca mesajul dvs. este citit de parintii copiilor pe care ii educati. Ce sa creada ei? Unde sa-si trimita copiii ca sa invete limba romana si o comunicare civilizata?
In plus, intrebarea dvs. nu este adecvata topicului...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: mos nicolae

Mesajde botezatu_mioara » 02 Dec 2013, 01:04

Revin cu doua trimiteri la postarile din pagina mea. Poate vor fi de folos colegelor care si-au propus ca tema ,,Sarbatorile de iarna":
http://www.didactic.ro/materiale-didact ... ul-nicolae
http://www.didactic.ro/materiale-didact ... os-nicolae
Si, da, poti reda replici ale personajelor, expresii pe care copiii si le pot insusi, evident, ele vor fi explicate.
botezatu_mioara
 
Mesaje: 42
Membru din: 14 Sep 2008, 10:44


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori