Modele de integrare:ramificata,secventiala...

Modele de integrare:ramificata,secventiala...

Mesajde mucles » 25 Noi 2009, 10:43

Rog colegele care pot explica pe intelesul tuturor,exemplificand lucrul acesta ,sa ne ajute in ceea ce priveste
-modelul integrarii ramificate
-modelul integrarii secventiale
-modelul curriculumului infuzionat
-modelul polarizarii.
Va multumesc!
mucles
 
Mesaje: 7
Membru din: 16 Dec 2007, 22:38

Re: Modele de integrare:ramificata,secventiala...

Mesajde geti_serban » 27 Noi 2009, 10:11

Are vreo importanta ca e ramificata sau secventiala sau fuzionata sau.... ? Pe copil il intereseaza cum
" polarizeaza /fuzioneaza /ramifica" doamna educatoare etapele unei activitati sau momentele unei zile? Ne agatam de inventii lingvistice sofisticate si uitam esentialul muncii la clasa: transmiterea de cunostinte, formarea unor diverse si necesare deprinderi /competente/capacitati, socializarea copilului, pregatirea lui pentru debutul scolar etc., etc.
PS- Cred ca de aceea nu ai primit nicio explicatie pana acum!!
geti_serban
 
Mesaje: 260
Membru din: 30 Apr 2007, 11:58

Re: Modele de integrare:ramificata,secventiala...

Mesajde mucles » 27 Noi 2009, 10:23

Sa va spun drept aceeasi parere am si eu,dar nu am postat acest subiect doar de dragul de a fi apostrofata de colege,doar de a scoate in evidenta ceva.Ni s-a cerut explicarea si exemplificarea acestor notiuni la FSE. Deci nu va mai agitati daca...
Cand am postat subiectul chiar am amintit ..."pe intelesul tuturor"...sa fie relatate informatiile.
mucles
 
Mesaje: 7
Membru din: 16 Dec 2007, 22:38


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori