metodist ISJ

metodist ISJ

Mesajde petr_onela » 19 Sep 2007, 10:16

Am o mare rugaminte....
Poate cineva sa-mi spuna ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a deveni metodist ISJ (este absolut necesar sa ai gradul I?).
Eu am cautat si pe edu, si pe siturile inspectoratelor si nu am gasit nicio referire la acest aspect....
Multumesc!
Avatar utilizator
petr_onela
 
Mesaje: 35
Membru din: 13 Aug 2007, 15:12
Localitate: Buzau

metodist isj

Mesajde popescu_hdi73 » 19 Sep 2007, 14:23

]Noi la Neamt trebuia sa avem gradul I pentru a te putea inscrie si obligatoriu colegiul de institutori
popescu_hdi73
 
Mesaje: 13
Membru din: 30 Ian 2007, 15:21

Mesajde mesni » 20 Sep 2007, 23:42

M E T O D O L O G I A
de organizare ?i desf??urare a concursului
pentru ocuparea func?iei de metodist
CAP. I. DISPOZI?II GENERALE
Art. 1. a. Activitatea de îndrumare ?i control a inspectoratului ?colar se poate realiza ?i cu implicarea unor grupuri de metodi?ti.
b. Metodi?tii sunt selecta?i în func?ie de nevoile specialit??ii.
c. Activitatea metodi?tilor este coordonat? de c?tre inspectorul ?colar de specialitate ?i de c?tre inspectorul de perfec?ionare ?i formare continu?.
Art. 2. La concursul pentru ocuparea func?iei de metodist pot candida cadrele didactice care îndeplinesc urm?toarele condi?ii:
- s? aib? cel pu?in gradul II;
- s? posede cuno?tin?e de utilizare a computerului (Windows 2000/XP; Office 2000XP – Power Point, Word, Internet Explorer);
- s? dovedeasc? rezultate deosebite în activitatea ?colar? ?i extra?colar? (CV);
- s? st?pâneasc? tehnici de comunicare, de analiz? ?i inova?ie, precum ?i reale aptitudini pentru lucrul în echip?;
Mai multe detalii pe http://isj.bc.ed compartiment- perfectionarea sau invatamant primar
mesni
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Ian 2006, 16:21

Mesajde mesni » 20 Sep 2007, 23:43

M E T O D O L O G I A
de organizare ?i desf??urare a concursului
pentru ocuparea func?iei de metodist
CAP. I. DISPOZI?II GENERALE
Art. 1. a. Activitatea de îndrumare ?i control a inspectoratului ?colar se poate realiza ?i cu implicarea unor grupuri de metodi?ti.
b. Metodi?tii sunt selecta?i în func?ie de nevoile specialit??ii.
c. Activitatea metodi?tilor este coordonat? de c?tre inspectorul ?colar de specialitate ?i de c?tre inspectorul de perfec?ionare ?i formare continu?.
Art. 2. La concursul pentru ocuparea func?iei de metodist pot candida cadrele didactice care îndeplinesc urm?toarele condi?ii:
- s? aib? cel pu?in gradul II;
- s? posede cuno?tin?e de utilizare a computerului (Windows 2000/XP; Office 2000XP – Power Point, Word, Internet Explorer);
- s? dovedeasc? rezultate deosebite în activitatea ?colar? ?i extra?colar? (CV);
- s? st?pâneasc? tehnici de comunicare, de analiz? ?i inova?ie, precum ?i reale aptitudini pentru lucrul în echip?;
Mai multe detalii pe http://isj.bc.ed compartiment- perfectionarea sau invatamant primar
mesni
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Ian 2006, 16:21

Mesajde mesni » 20 Sep 2007, 23:48

M E T O D O L O G I A
de organizare si desfasurare a concursului
pentru ocuparea functiei de metodist
CAP. I. DISPOZI?II GENERALE
Art. 1. a. Activitatea de indrumare si control a inspectoratului scolar se poate realiza ?i cu implicarea unor grupuri de metodisti.
b. Metodistii sunt selectati în functie de nevoile specialitatii.
c. Activitatea metodistilor este coordonata de c?tre inspectorul scolar de specialitate si de catre inspectorul de perfectionare si formare continua.
Art. 2. La concursul pentru ocuparea functiei de metodist pot candida cadrele didactice care indeplinesc urmatoarele conditii:
- sa aiba cel putin gradul II;
- sa posede cunostinte de utilizare a computerului (Windows 2000/XP; Office 2000XP – Power Point, Word, Internet Explorer);
- sa dovedeasca rezultate deosebite in activitatea scolara si extrascolara (CV);
- sa stapaneasca tehnici de comunicare, de analiza si inovatie, precum si reale aptitudini pentru lucrul în echipa;
Mai multe detalii pe http://isj.bc.ed compartimente- perfectionare si invatamant primar
mesni
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Ian 2006, 16:21

metodist isj

Mesajde danydany45 » 24 Sep 2007, 20:08

dosarul pentru metodisti trebuie sa contina si recomandare din partea directorului? :twisted:
danydany45
 
Mesaje: 9
Membru din: 24 Sep 2007, 19:57

Mesajde petr_onela » 24 Sep 2007, 20:42

Multumesc, Mesni.
Pentru danydany:
da, la noi e obligatorie aprobarea directorului.
Avatar utilizator
petr_onela
 
Mesaje: 35
Membru din: 13 Aug 2007, 15:12
Localitate: Buzau

Mesajde nicolbucur » 25 Sep 2007, 15:54

Pentru a putea fi metodist al ISJ este suficient sa ai gradul II.
nicolbucur
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Dec 2006, 22:01

Mesajde maricam » 26 Oct 2007, 18:36

SUNT DIN TM, AM GRADUL II SI DORESC SA STIU CAND MA POT INSCRIE PT EXAMENUL DE METODIST
maricam
 
Mesaje: 20
Membru din: 05 Sep 2007, 18:20


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 2 vizitatori