Maxim de ore la elevi sau nu?

Maxim de ore la elevi sau nu?

Mesajde cristinaelenarosu » 17 Sep 2009, 09:47

Am clasa a III-a si la noi in scoala ni s-a spus ca educatia fizica la clasele a III-a va fi predata de un profesor de specialitate.Eu trebuie sa merg acum cu elevii pe maximum de ore, adica 22, pentru a putea avea eu 17 ore ale mele? Adica 22 minus 2 engleza, una religie si 2 educatie fizica egal 17 ore. Stiu ca legea spune ca norma invatatorului nu e afectata de orele de educatie fizica predate de profesori.Mi se pare mult ca la clasa a III-a sa aiba doua zile cu cate cinci ore.Ce ma sfatuiti?
cristinaelenarosu
 
Mesaje: 18
Membru din: 16 Oct 2007, 15:31

Re: Maxim de ore la elevi sau nu?

Mesajde ang3lik » 17 Sep 2009, 16:10

Si eu am la fel. Mie mi se par prea scurte orele de curs... Nu ai timp sa faci mare lucru, asa ca nu pot sa renunt la vreo ora de romana sau matematica.
ang3lik
 
Mesaje: 124
Membru din: 15 Iul 2009, 16:35

Re: Maxim de ore la elevi sau nu?

Mesajde ivangabriela » 17 Sep 2009, 22:55

Nu cred sa va linistesc cu ceva, insa si eu am numar maxim de ore la clasa a III-a anul acesta. Cum as putea alege daca sa renunt la o ora de limba romana sau la una de matematica??? Pentru mine este o premiera sa nu mai tin orele de sport pe care chiar le faceam asa cum trebuie.
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron