Materiale didactice

Mesajde mariro » 15 Mar 2006, 17:06

gg scrie:Draga colega Mariro, sa inteleg ca aveti 6 calculatoare in clasa?!!
Eu n-am reusit decat unul, si imprimanta mi-am adus-o de acasa..Internetul presupune costuri destul de mari...


Nu, stai linistita! In clasa am unul, dar ieri am avut optionalul si am intrat in Cabinetul de Info. Acolo sunt 6 rable! :lol: Dar ne prind tare bine... :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Existenta unui calculator in clasa

Mesajde salcudean10 » 06 Apr 2006, 20:44

Nu am un calculator in clasa, desi mi-as dori foarte mult, insa am posibilitatea de a intra cu copiii in cabinetul info, unde sunt 10 calculatoare in stare foarte buna. Asta cand nu au ore de info cei din clasele V- VIII.
In ceea ce priveste materialele didactice, am completat si noi complicata lista despre care a mai scris un coleg pe forum.
SUCCES!
salcudean10
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Apr 2006, 20:20

Mesajde dana_t » 06 Apr 2006, 22:09

Si eu am calculator, as avea posibilitatea tehnica si sa instalez internetul, dar nu am acordul conducerii (e drept, cea veche, dar a iesit cu tam - tam si n-am mai incercat...). Motivul? Daca eu am internet se va face discriminare intre clase. Dar eu nu ceream nici un ban, rezolvam totul cu parintii. In fine....
Ideea cu videoproiectorul mi se pare Ok, noi am facut un pas cumparand...ecranul de proiectie.
In legatura cu implicarea familiei, o colega spune ca sotii nostri ar trebui platiti cu cel putin 1/4 de norma la scoala....

Dana
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Mesajde grigore_geta » 14 Apr 2006, 01:03

Cred ca toate scolile au probleme cu materialele. Am vazut ca pe la tara s-au mai dat, dar nu toate se folosesc. La noi se cumpara, pe banii nostri sau cu ajutor de la comitetul de parinti, ca sponsorii nu dau decat daca au interes. A circulat mai acum vreo luna un catalog de la minister care se zice ca ar dota scolile cu tot ce ne trebuie. De fapt trebuia sa alegem, iar noi am ales tot ce era posibil, ba chiar si in 2-3 exemplare unde se putea. Sa vedem daca nu a fost doar un exercitiu de imaginatie.
La noi s-a schimbat directorul, a venit d-l Florica Ion, il cunoasteti, e cel care a castigat laptop-ul de la concursul 'didactic" de sarbatori. De atunci avem calculatoare si internet in cancelarie, la biblioteca, si acces la un cabinet cu televizor, video, proiector, si laptop-ul cu norocul. asa ca... omul sfinteste locul!!!
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Mesajde mariro » 14 Apr 2006, 13:17

Eu sunt dintre cei norocosi, care l-au cunoscut asta vara in tabara de la Tusnad, pe directorul vostru si stiu ca e un OM. (super) :lol: Sa va bucurati ca il aveti ca director si va doresc multe realizari, din cele mai importante! :lol: Va doresc multa sanatate si succese!
Numai bine!

Imagine
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde grigore_geta » 25 Apr 2006, 21:17

Multumim mult,
Cred ca si d-lui o sa se bucurede aprecieri. Mai ales ca a luat si concursul, asa ca e director cu acte in regula. L-am mai avut director, asa ca stiu. Am fost si colegi intr-o trupa de actori amatori, inainte de revolutie. (Asta nu stiati, nu?). Am facut si turnee externe. Am si colaborat foarte bine, iar acum are o pofta de munca nebuna. Sper sa putem tine pasul cu dansul.. Va doresc la toti multa sanatate si spor la munca. Mai este destul pana la vacanta de vara si trebuie finisat si aprofundat totul. Asa ca ... sa uitam de sarbatori si sa ne mobilizam pentru un final in forta.
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator