limba engleza optional, cls I ?

limba engleza optional, cls I ?

Mesajde mns » 16 Sep 2006, 11:02

Cine ma poate ajuta cu un model de programa la cls I , limba engleza optional? Ma intreb cum sa predau engleza la copiii de cls I, daca ei nici nu stiu sa citeasca in romana? Ma poate ajuta cineva?
mns
 
Mesaje: 24
Membru din: 09 Mai 2006, 18:11

Re: limba engleza optional, cls I ?

Mesajde mihai_ropota » 16 Sep 2006, 14:44

mns scrie:Cine ma poate ajuta cu un model de programa la cls I , limba engleza optional? Ma intreb cum sa predau engleza la copiii de cls I, daca ei nici nu stiu sa citeasca in romana? Ma poate ajuta cineva?

v-am raspuns la acelasi mesaj pe forumul educationa sei.
pt un model de programa... trebuie mai intai sa propuneti un curs optional, daca nu cumva a fost propus anterior (asa cum trebuie dpdv legal) si aprobat de inspectorul de specialitate. va luati un manual ca suport de curs, strangeti banii de la parinti (pt k este optional, scoala nu da bani) si predati acea ora pe saptamana.
retineti - ei nu stiu nici sa scrie nici sa citeasca, si in mod normal, nici noi, la lb straine nu facem acest lucru decat incepand cu clasa a 3-a
mihai_ropota
 
Mesaje: 4
Membru din: 13 Sep 2006, 08:52

Mesajde roxanaradu28 » 24 Sep 2006, 15:10

si eu ama vut aceasta problema anula acesta.cineva mi-a dat teacher's book de la pebbles(longman) este f bun. cu cls i trebuie sa te joci, sa colorezi, sa canti si sa spui poezii. si ca faci colaje, etc. exect asta e in carte. dar, in afara de asta, fiind optional, iti trbuie un argument, de ce ai ales acest pto, sa-i adi un nume, si tot asa. succes :)
roxanaradu28
 
Mesaje: 3
Membru din: 24 Sep 2006, 15:06

Teacher's book?

Mesajde mns » 27 Sep 2006, 19:26

Vreau si eu un link pt Pebbles . Am gasit ceva, dar nu e pt "teacher". Asta e?
http://www.cartea-mea.ro/index2.php
mns
 
Mesaje: 24
Membru din: 09 Mai 2006, 18:11

Mesajde roxanaradu28 » 27 Sep 2006, 19:31

nu stiu link, dar mergi la o librarie cu manuale alternative, trebuie sa fie in toate orasele, si cere-l.poate iti face comanda
roxanaradu28
 
Mesaje: 3
Membru din: 24 Sep 2006, 15:06

Mesajde mns » 27 Sep 2006, 19:32

Intra un pic pe adresa postata de mine si vezi daca aceea e cartea. Mersi.
mns
 
Mesaje: 24
Membru din: 09 Mai 2006, 18:11


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori